Rower jako sposób na jesienną chandrę

Skorzystaj z ostatnich ciepłych dni i wybierz się na rowerową przejażdżkę. Jesień jeszcze się nie skończyła więc nie rezygnuj z ruchu na świeżym powietrzu. Chyba każdy zna przysłowie: „Sport to zdrowie” i choć może się wydawać dość banalne to jest w nim sporo racji! Poznaj najciekawsze sporty rowerowe i dowiedz się ile korzyści płynie z rowerowego trybu życia.

Sporty rowerowe to nie tylko kolarstwo

Do sportów rowerowych zaliczamy kolarstwo szosowe, górskie, przełajowe i torowe są to dyscypliny, które wymagają od sportowców nie tylko wytrzymałości, siły i odwagi, ale również poświęcenia, które nierzadko idzie w parze z poważnymi kontuzjami. Oglądając kolarzy w telewizji, mamy wrażenie, iż poruszają się dość wolno, jednak tak naprawdę mogą osiągnąć prędkość do 40 km/h i więcej, co przy zderzeniu np. z drzewem może spowodować śmiertelny wypadek. Kolarstwo oczywiście jest sportem wyczynowym, do którego należy się odpowiednio dostosować, sporo trenując. Jednak poza kolarstwem istnieje zupełnie inny świat rowerowy, który łączy miłośników dwóch kółek w każdym wieku. Wystarczy, że posiadasz rower i aktywnie z niego korzystasz, a może się on stać receptą na jesienną nudę i nie tylko…

Rower łączy!

Ewa Drzyzga w programie Rozmowy w Toku zachęcała do romantycznych wypraw rowerowych we dwoje równocześnie polecając tym, którzy nie mają pomysłu, gdzie zabrać swoją drugą połówkę na przejażdżkę portal internetowy – pedałuj.pl w którym można znaleźć mapę Polski z zaznaczonymi szlakami. Ruch, świeże powietrze, sprawdzone trasy rowerowe i piękne widoki na pewną wprawią każdego w romantyczny nastrój.

Rowerowe spalanie kalorii w wodzie

Nie pozwól na jesienny spadek formy! Słyszałeś już o aquacyclingu? Inaczej zwanym aquabike, hydrospinning, lub aquaspinning, jest to nowoczesny trening cardio prowadzony w wodzie, łączący w sobie elementy aquaerobiku i ćwiczeń na rowerze stacjonarnym. To doskonały sposób na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. W trakcie jednych zajęć można zgubić, aż 800 do 1200 kcal! Korzyści płynące z takiego treningu to dotlenienie organizmu, zwiększenie wydajności pracy serca i płuc, a masujący wpływ wody skutecznie zwalcza cellulit. Ćwiczeniom towarzyszy energetyczna muzyka, która dodatkowo motywuje do wzmożonego wysiłku.

Kino na rowerach

Tego jeszcze nie było! W Otmuchowie powstało kino retro, w którym widzowie będą napędzać filmowy projektor pedałując na rowerze. Dwa lata poszukiwań zakończyły się sukcesem, kino skompletowało wszystkie części i rowery zostały zainstalowane. Koszt zakupu rowerów, do których części ściągano niemal z całego świata, to około 90 tysięcy złotych. W połowie października tego roku rozpocznie się realizacja projektu. To ciekawy pomysł na połączenie sportu z miłością do filmu.

Rower – tani środek transportu

Jazda na rowerze dostarcza wielu korzyści. Stawy kolanowe, nie są tak obciążone jak podczas biegania, stają się bardziej elastyczne i nie ulegają tak łatwo kontuzjom. Wysiłek fizyczny dobrze wpływa także na nasze samopoczucie – pomaga nam się zrelaksować i rozładować stres. Rower jest także przyjazny dla środowiska i pozwala w łatwy i tani sposób poruszać się po zakorkowanym mieście. Dzięki niemu nie trzeba stać w zatłoczonym autobusie, lub czekać w porannym korku. To świetna forma spędzania wolnego czasu połączona ze zdrowym trybem życia.

Rower to nie tylko pojazd napędzany siłą mięśni osoby nim kierującej za pomocą przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch. Rower to sposób na zdrowy tryb życia. Dzięki, któremu utrzymamy ciało w formie, a endorfiny wydzielane podczas wysiłku fizycznego, wprawią nas w doskonałe samopoczucie i zadowolenie z siebie oraz generalnie wywołają wszelkie inne stany euforyczne (tzw. hormony szczęścia). Pamiętajmy – w zdrowym ciele, zdrowy duch!

 


Źródło: PR

 

 

Jesienne spacery po plażach Bałtyku stanowią głęboką terapię morza
Kiedy słowo “Bałtyk” pada w rozmowach, wiele osób ma przed oczami obraz złotych plaż, dzieci...
Agroturystyka na Kaszubach we wrześniu – idealny czas na relaks na łonie natury
Weekend na Kaszubach można spędzić na rowerze, w kajaku albo na hamaku. Uroki kaszubskich krain zaspokoją...
Jesień w Karkonoszach - magiczny jesienny weekend w Pałacu Pakoszów
Karkonosze, te majestatyczne góry, stanowią jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski. A jesień?...
Jesień na Roztoczu - grzybobranie i nie tylko
Wakacje już minęły a lato odejdzie 23 września. Na Roztoczu to czas odpoczynku po skąpanych w słońcu,...
Jesień nie tylko dla seniora
Polska złota jesień - jeśli złota to oczywiście piękna, pełna romantycznych, kolorowych pejzaży i blasku...
Jesienny wypoczynek
Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wyjazd w pełnym sezonie wakacyjnym, powody bywają różne, a to zbyt...