Jesień nie tylko dla seniora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polska złota jesień – jeśli złota to oczywiście piękna, pełna romantycznych, kolorowych pejzaży i blasku ciepłego, delikatnego słońca. Jesień zachęca do uprawiania turystyki górskiej i odpoczynku w leśnej scenerii.

Kiedyś w nadmorskich kurortach w czasie jesieni można było spotkać przede wszystkich seniorów, dla których umiarkowana temperatura powietrza jest zwyczajnie bezpieczniejsza, pozwalająca lepiej wypocząć, zregenerować siły. Obecnie na wypoczynek w czasie jesieni stawiają także młodzi ludzie, dla których liczą się niższe ceny za nocleg w tym czasie.

Wypoczynek w leśnym otoczeniu.

Ośrodki agroturystyczne zlokalizowane w lasach, w otoczeniu jezior umożliwiają wypoczynek na wielu płaszczyznach. Dla grzybiarzy nie ma przecież lepszej pory roku na zbiórkę grzybów niż wczesna jesień. Miłośnicy rybołówstwa odnajdą wytchnienie łowiąc ryby w pobliskich jeziorach, czy stawach. Nastawieni na aktywność z powodzeniem wykorzystają leśne ścieżki na piesze bądź rowerowe wycieczki. Gdy pogoda piękna pomysły na spędzenie czasu wolnego same się mnożą.

Wypoczynek w górach.

Dla wielu turystów to właśnie jesień jest najlepszych czasem na wyprawy w góry. Pogoda ma tu całkiem spore znaczenie, umiarkowana temperatura 13 – 15 stopni C pozwala na długie wyprawy, a dodatkowo na trasach jest znacznie mniej turystów. Piękne kolory krzewów i drzew stają się motywem wielu fotografii i trudno się temu dziwić, gdyż paleta jesiennych barw w górach zapiera dech w piersiach. Nie bez znaczenia są również niższe koszty na wynajem noclegów, o które dodatkowo znacznie łatwiej niż w czasie wakacji. Górale są gościnni bez względu na porę roku, a noclegi przyszykowane nawet dla najbardziej wymagajacych turystów.

Wypoczynek nad morzem.

Mówi się, że jesienny urlop nad morzem zarezerwowany jest dla romantyków. Spacery i jeszcze raz spacery wzdłuż plaż stanowią wówczas główną atrakcję nadmorskich miejscowości. Aktywnych turystów tu jednak nie brakuje, królujący Nordic Walking – to obecnie najczęściej uprawiany sport nad morzem. Sanatoria, hotele Spa i inne obiekty rekreacyjno – wypoczynkowe obniżają w tym czasie koszty za noclegi nad morzem i zabiegi, a to dodatkowy atut przemawiający na korzyść jesiennych urlopów.

Wypoczynek w czasie jesieni może być nie tylko udany, ale także tańszy od wakacyjnych urlopów. Nic więc dziwnego, że chętnych nie brakuje. Jesienną porą warto wybrać się na wczasy i to nie tylko w jesieni życia.

Polecamy.


Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...
Na wycieczki wybierz hostel!
Podróżowanie otwiera na nowe doświadczenia, pozwala poznać różne kultury i ludzi. Wybór odpowiedniego...