Jesień nie tylko dla seniora

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polska złota jesień – jeśli złota to oczywiście piękna, pełna romantycznych, kolorowych pejzaży i blasku ciepłego, delikatnego słońca. Jesień zachęca do uprawiania turystyki górskiej i odpoczynku w leśnej scenerii.

Kiedyś w nadmorskich kurortach w czasie jesieni można było spotkać przede wszystkich seniorów, dla których umiarkowana temperatura powietrza jest zwyczajnie bezpieczniejsza, pozwalająca lepiej wypocząć, zregenerować siły. Obecnie na wypoczynek w czasie jesieni stawiają także młodzi ludzie, dla których liczą się niższe ceny za nocleg w tym czasie.

Wypoczynek w leśnym otoczeniu.

Ośrodki agroturystyczne zlokalizowane w lasach, w otoczeniu jezior umożliwiają wypoczynek na wielu płaszczyznach. Dla grzybiarzy nie ma przecież lepszej pory roku na zbiórkę grzybów niż wczesna jesień. Miłośnicy rybołówstwa odnajdą wytchnienie łowiąc ryby w pobliskich jeziorach, czy stawach. Nastawieni na aktywność z powodzeniem wykorzystają leśne ścieżki na piesze bądź rowerowe wycieczki. Gdy pogoda piękna pomysły na spędzenie czasu wolnego same się mnożą.

Wypoczynek w górach.

Dla wielu turystów to właśnie jesień jest najlepszych czasem na wyprawy w góry. Pogoda ma tu całkiem spore znaczenie, umiarkowana temperatura 13 – 15 stopni C pozwala na długie wyprawy, a dodatkowo na trasach jest znacznie mniej turystów. Piękne kolory krzewów i drzew stają się motywem wielu fotografii i trudno się temu dziwić, gdyż paleta jesiennych barw w górach zapiera dech w piersiach. Nie bez znaczenia są również niższe koszty na wynajem noclegów, o które dodatkowo znacznie łatwiej niż w czasie wakacji. Górale są gościnni bez względu na porę roku, a noclegi przyszykowane nawet dla najbardziej wymagajacych turystów.

Wypoczynek nad morzem.

Mówi się, że jesienny urlop nad morzem zarezerwowany jest dla romantyków. Spacery i jeszcze raz spacery wzdłuż plaż stanowią wówczas główną atrakcję nadmorskich miejscowości. Aktywnych turystów tu jednak nie brakuje, królujący Nordic Walking – to obecnie najczęściej uprawiany sport nad morzem. Sanatoria, hotele Spa i inne obiekty rekreacyjno – wypoczynkowe obniżają w tym czasie koszty za noclegi nad morzem i zabiegi, a to dodatkowy atut przemawiający na korzyść jesiennych urlopów.

Wypoczynek w czasie jesieni może być nie tylko udany, ale także tańszy od wakacyjnych urlopów. Nic więc dziwnego, że chętnych nie brakuje. Jesienną porą warto wybrać się na wczasy i to nie tylko w jesieni życia.

Polecamy.


Jak znaleźć dobre noclegi w Krynicy Morskiej?
Krynica Morska, z jej złotymi plażami, szumem fal i niezapomnianymi zachodami słońca, to prawdziwy raj...
Gdzie warto wybrać się na weekend w Polsce?
Polska, z jej bogatą historią i malowniczymi zakątkami, stanowi prawdziwy raj dla turystów. Jeżeli zastanawiasz...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Jesień nad morzem – spokojna ucieczka od rzeczywistości
W większości przypadków, kiedy mówimy o wakacjach nad morzem, wyobrażenia letnich, słonecznych dni dominują...
Jak znaleźć nocleg w Polsce, który będzie strzałem w dziesiątkę?
Planowanie podróży to kompleksowy proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników. Od wyboru destynacji,...
Tanie podróżowanie po świecie: Jak zwiedzać bez wydawania fortuny
Podróżowanie po świecie jest jednym z najbardziej fascynujących sposobów na odkrywanie różnych kultur,...