Raj dla narciarzy i snowboardzistów w Alpach.

Dla miłośników białego szaleństwa właśnie rozpoczął się najlepszy czas na planowanie zimowego wyjazdu, dlaczego? Ponieważ wczesną jesienią zakupić można sprzęt narciarski bądź snowboardowy w promocyjnych cenach oraz zarezerwować zimowy pobyt w doskonałych kurortach górskich i to na atrakcyjnych warunkach.

Wielbiciele zimowych atrakcji doskonale wiedzą, że taki wyjazd opłaca się planować już z początkiem jesieni i nie są to wcale puste słowa, a fakty poparte obserwacją ruchu na forach internetowych, w serwisach społecznościowych i w sklepach online ze sprzętem narciarskim. Entuzjaści zimy aktualnie przygotowują deski, narty i specjalistyczną odzież, gdyż dla nich wyjazd na narty to połączenie pasji i rozrywki, a coroczna podróż w góry staje się zwieńczeniem i ukoronowaniem własnych marzeń.

Także Polacy od kilku lat skrupulatnie zmieniają swoje podejście do wypoczynku i zamiast jednego długiego urlopu w czasie lata organizują dwa – trzy wyjazdy nieco krótsze, za to w różnych porach roku, w tym wyjazdy zagraniczne zimą. Tą prawidłowość potwierdzają również pracownicy biur podróży, którzy rok rocznie odnotowują więcej sprzedanych wyjazdów na narty – a jak zimowy wyjazd to coraz częściej za granicę – kierunek Austria, Niemcy, Szwajcaria i Francja. I właśnie Alpy Francuskie postaramy się dzisiaj Państwu przybliżyć.

Najwyższym szczytem Alp jest położony na granicy francusko-włoskiej Mont Blanc, którego główny wierzchołek znajduje się po stronie francuskiej. Są to góry bardzo wysokie, piękne i pociągające, a Francuzi dodatkowo dbają o zachowanie naturalnych terenów górskich z pieczołowitą dbałością o ochronę środowiska. Miejscowości turystyczne są bardzo urozmaicone, a dzięki temu na turystów czekają różnego typu i stopnia trudności trasy narciarskie oraz miejsca do uprawiania turystyki pieszej. Są tu trasy dla wymagających narciarzy, a także specjalnie przygotowane szkółki dla całych rodzin z małymi dziećmi. Co więcej, hotele i pensjonaty znajdują się przy stokach, dlatego nie ma potrzeby dojazdu do terenów narciarskich. Alpy Francuskie to setki kilometrów tras z równie ogromną ilością wyciągów – wybór jest więc ogromny, a to, co przyciąga turystów dodatkowo, to także możliwość szusowania po olimpijskich trasach w Tignes czy po najdłuższej na świecie nartostradzie w Alpe d`Huez. Francja dodatkowo może poszczycić się najlepszymi snowparkami w Europie, a liczne restauracje, puby czy dyskoteki wypełniają czas tuż po wyczerpującym szusowaniu. Warto dodać, że to właśnie we Francji zrodziło się określenie „après-ski”, które oznacza dosłownie „po nartach” obejmując wszystkie rozrywki dostępne dla amatorów sportów zimowych po wysiłku na stoku. Jednym słowem zabawa dla dorosłych i dla dzieci od samego rana do samej nocy.

Dostatecznie wcześnie zorganizowany wyjazd w góry pozwala wybierać z najlepszych ofert pensjonatów czy hoteli i właśnie na tym opiera się dobrze zaplanowania turystyka zimowa, bo zimowy wyjazd w góry wymaga specjalnego podejścia do tematu. Tu nie może być mowy o spontanicznym pakowaniu walizek z równie energicznym wyjściem na stok – nikt przecież nie chce spędzić całego urlopu w pokoju hotelowym z kontuzją nogi czy ręki, o czym doskonale wiedzą wielbiciele zimowych sportów.

Wybierając się w góry warto – po pierwsze przygotować sprzęt i odzież, po drugie z wyprzedzeniem zarezerwować pensjonat spełniający nasze oczekiwania, a po trzecie i najważniejsze przygotować samego siebie pod kątem sprawności fizycznej przed wejściem na stok. To zasada, do której powinien zastosować się każdy, kto planuje zimowy urlop z nartami czy snowboardem w roli głównej.


M-S-M

Grafika:www.sxc.hu

Jak wykorzystać weekend w celach relaksacyjnych?
Wystarczy tylko weekend, żeby zapomnieć o zgiełku dużego miasta, zrelaksować się i spędzić wyjątkowy...
Kanon turysty - Zakopane Tatry
Morskie Oko, Giewont, Kasprowy Wierch, Dolina Kościeliska i - oczywiście - Gubałówka. To kanon każdego...