Przeprawa promowa w Świnoujściu? jak działa i ile kosztuje?

Świnoujście to miasto zlokalizowane na wyspach. Aby poruszać się pomiędzy nimi, należy skorzystać z przepraw promowych. Jak działają promy w Świnoujściu i ile trzeba zapłacić za przeprawę?

Jak działają promy w Świnoujściu? Rodzaje przepraw promowych

Gdy konieczna jest przeprawa promowa Świnoujście umożliwia skorzystanie z dwóch promów, a dokładnie są to Świnoujście Warszów oraz Karsibór – Centrum. Jaką przeprawę wybrać?

Przeprawa Świnoujście Warszów jest przeznaczona tylko dla samochodów osobowych o masie do 3,5 tony i ciężarowych o masie do 3 ton. Pomiędzy godzinami 4:00 oraz 22:00 mogą jedynie korzystać z niej mieszkańcy miasta oraz inne osoby posiadające identyfikatory. W nocy mogą też używać jej inne osoby.

Z kolei przeprawa Karsibór, czyli Centrum jest przeznaczona do obsługi wszystkich pojazdów. Niestety, często tworzą się przy niej kolejki, a przeprawa może wtedy zająć nawet parę godzin. Można wtedy pozostawić samochód na parkingu i zabrać jedynie bagaże, by skorzystać z promu od razu, a po samochód wrócić później, gdy nie będzie już dużych kolejek.

W internecie dostępne są dokładne godziny przepraw oraz kamery prezentujące aktualny ruch przy wjazdach na promy.

Po przeprawie jeśli chodzi o zakwaterowanie w Świnoujściu, polecamy skorzystanie z oferty ambria-apartments.eu. Firma ta oferuje piękne i komfortowe apartamenty w Świnoujściu, które zapewnią pełen komfort i wypoczynek podczas urlopu. Apartamenty Ambria są doskonale usytuowane w pobliżu plaży oraz licznych atrakcji turystycznych, co pozwala na wygodne i szybkie przemieszczanie się po mieście. Warto zarezerwować swój pobyt już teraz i cieszyć się wakacjami pełnymi wrażeń i relaksu w Świnoujściu z Ambria Apartments!

Ile kosztuje przeprawa promowa w Świnoujściu? Cennik promów w Świnoujściu

Jeśli chodzi o cennik, przeprawa promowa w Świnoujściu jest bezpłatna, dlatego nie są pobierane za nią żadne opłaty.

Warto podkreślić, że przeprawa promowa jest darmowa zarówno dla mieszkańców miasta, jak i dla innych odwiedzających go osób.

Jak skorzystać z przeprawy promowej w Świnoujściu? Główne zasady

Używanie przeprawy promowej w tym mieście jest bardzo proste, ale wymaga uwzględnienia paru istotnych zasad.

W pierwszej kolejności należy przestrzegać przeznaczenia konkretnych przepraw oraz godzin, w których można z nich korzystać. Gdy zatem planuje się przyjazd do Świnoujścia na wakacje, należy wybrać przeprawę Centrum albo Świnoujście Warszów w godzinach od 22:00 do 4:00.

Rozkłady kursowania promów można znaleźć w internecie. Odpływają one średnio co około 20-30 minut, natomiast w razie dużego ruchu kursują jeszcze częściej.

Osoby planujące skorzystać z przeprawy ustawiają się w odpowiednim miejscu i po otrzymaniu sygnału mogą one wjechać na prom. Należy wtedy postępować zgodnie z instrukcjami pracowników przeprawy. Po dostaniu się na drugi brzeg należy opuścić prom.

Warto również wskazać, że w ciągu najbliższych miesięcy ma zostać również otwarty tunel w Świnoujściu, który ma stanowić alternatywny sposób poruszania się dla samochodów pomiędzy wyspami Wolin oraz Uznam zamiast przeprawy promowej.

Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...
Wakacje nad morzem
Od jakiegoś czasu polskie wybrzeże Bałtyku jest coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów....
Czas na majówkę! Oferty na każdy gust i każdą kieszeń!
W tym roku wiosna każe nam na siebie bardzo długo czekać, więc tym chętniej myślimy o nadchodzącym weekendzie...
Wakacje w Chorwacji albo Włoszech warto zaplanować wcześniej!
Apartamenty tuż przy plaży, domy z widokiem na morze czy toskańskie wille z basenem, co kto woli. Aby...