Przebudowa Kanału Jamneńskiego w Mielnie cieszy prywatnych inwestorów


Apartamentowiec Dune już niebawem otworzy się dla mieszkańców


Inwestycje publiczne w Mielnie cieszą prywatnych inwestorów – zyskają też mieszkańcy apartamentowców w Mielnie

Rozpoczęła się przebudowa Kanału Jamneńskiego, w ramach której zbudowane zostaną wrota sztormowe, a jezioro Jamno na stałe połączy się z Morzem Bałtyckim. Inwestycje publiczne cieszą lokalnych prywatnych inwestorów, którzy w Mielnie widzą duży potencjał. Deweloper budujący tu luksusowe apartamentowce chwali inwestycję, która uatrakcyjni kurort zarówno w oczach mieszkańców jak i przybywających turystów.

Przebudowa Kanału na jeziorze Jamno jest częścią potężnej inwestycji, zaplanowanej przez ZMiUW, o nazwie „Zabezpieczenie zlewni jeziora Jamno wraz z rewitalizacją rzeki Dzierżęcinki – zabezpieczenie terenów zabudowanych miasta Koszalina”.

Na Kanale Jamneńskim zostaną zbudowane wrota sztormowe, dzięki którym jezioro Jamno będzie efektownie łączyło się z Morzem Bałtyckim. Przy ujściu kanału do Bałtyku zostanie zbudowany także most zwodzony. Prace na kanale, które objąć mają odcinek 366 m, już się rozpoczęły. Brzegi kanału zostaną najpierw odpowiednio umocnione.

Hydrotechniczny obiekt będzie miał 4 metry wysokości, z czego niespełna 2 m mają wystawać ponad lustro wody. W sumie będzie to sześć przęseł, każde z oddzielnymi wrotami, które będą się automatycznie zamykały przy stanie morza 6 stopni w skali Beauforta. Uchroni to region przed nagłym podnoszeniem się wody w jeziorze Jamno, a dodatkowo umożliwi w przyszłości wypływanie łodziami ze spokojnego jeziora Jamno na morskie fale.

Most zwodzony na jeziorze Jamno

Uregulowanie wód Jamna sprawi, że skorzystają na tym także mieszkańcy nowo budowanych apartamentów w Mielnie. Niespełna 100 metrów od jeziora powstaje kompleks kameralnych apartamentów Rezydencja Park. Inwestor, firma Firmus Group niebawem rozpocznie realizację trzeciego już etapu tej inwestycji. – Możliwość zacumowania łodzi czy jachtu na jeziorze Jamno to otwarte drzwi dla nowych turystów, dla których Mielno staje się coraz bardziej atrakcyjne. Dla wielu klientów tego typu udogodnienia to priorytet i kryterium wyboru miejsca zamieszkania czy zakupu apartamentu wypoczynkowego. Bardzo kibicujemy tej inwestycji. Aktualnie żegluga ogranicza się do jeziora Jamno, ale po przebudowie kanału zostanie otwarty efektowny dostęp do morza, co umożliwi rejsy morskie. Jestem przekonany, że dzięki takim inwestycjom polskie Wybrzeże stanie się równie atrakcyjne dla żeglarzy, jak obecnie Mazury – mówi Cezary Kulesza, kierownik biura sprzedaży i marketingu w firmie Firmus Group. Planowany na Kanale Jamneńskim most zwodzony otwierany będzie w wyznaczonych godzinach. Pozwoli na wypływanie łodziami i jachtami z jeziora na wody Bałtyku. Rezydencja Park zlokalizowana jest tuż przy Jamnie, dzięki czemu jej mieszkańcy będą mieli rozrywkę i prestiżowy wypoczynek w zasięgu ręki. Wraz z przebudową wałów na północnej stronie jeziora powstanie także ścieżka rowerowa.

Zmiany w Mielnie

Mielno i okolice zmieniają się jednak nie tylko dzięki pracy lokalnych władz i ich staraniom o unijne dofinansowania. Wizję tego regionu mają również prywatni, zagraniczni inwestorzy. Firma Firmus Group, działająca w Mielnie już od ponad 12 lat również przyczynia się do zmiany Mielna w całoroczny atrakcyjny kurort. Realizacja wieloletnich planów rozbudowania oferty rekreacyjnej i wypoczynkowej tego regionu już się zaczęła. Powstają tu apartamentowce, takie jak Dune – przeszklony budynek z basenami zewnętrznymi i przestronnymi penthousami, tuż przy plaży. Tego typu inwestycje przyciągają do Mielna ludzi ze świata biznesu i kultury.

Nowoczesne apartamenty budowane w Mielnie otoczone są wydmami i sosnowymi lasami. Apartamentowiec Dune to budynek realizowany obecnie najbliżej Morza Bałtyckiego. Z tarasu widokowego będzie można zejść prosto na promenadę, a z niej jest już tylko kilka kroków do plaży. Zarówno apartamenty w Dune, jak i w Rezydencji Park oddawane są w standardzie pod klucz, znajdzie się w nich także pełne wyposażenie kuchni w sprzęty AGD, dzięki czemu po przekroczeniu progu można właściwie od razu w nich zamieszkać.

http://www.mielno-dune.pl/

 

Informacje o inwestorze:

Mielno Holding – Firmus Group jest grupą spółek działających w sektorze dewelopersko-inwestycyjnym
z udziałem kapitału norweskiego. Od 2000 r. firmy zrzeszone w Grupie nabyły i przystosowały do potrzeb budownictwa mieszkaniowego i usługowego ponad 400.000 mkw. gruntu graniczącego z plażą, którego potencjał deweloperski i szacowana wartość przekracza 1 mld euro. Posiadane przez Mielno Holding – Firmus Group nieruchomości gruntowe to jedne z największych prywatnych własności zlokalizowanych przy samej plaży wzdłuż całej linii polskiego wybrzeża.

Mielno Holding – Firmus posiada również znaczne ilości nieruchomości gruntowych w mieście Koszalinie oraz gminie Będzino, które przeznaczone będą pod realizację obiektów mieszkaniowych, usługowych, hoteli, infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, a także bogatej oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych, w tym autorskiego projektu 18- dołkowego pola golfowego. Planowane projekty w Koszalinie i Będzinie obejmują ponad 500.000 mkw. nieruchomości zabudowanych.

Grupie udało się już ukończyć i sprzedać kilka zrealizowanych pod klucz obiektów mieszkaniowych w Mielnie oraz zaprojektowany pod klucz zakład produkcyjny w Strefie Ekonomicznej Koszalin. Obecnie w budowie są dwa dodatkowe projekty Grupy w Mielnie, kilka pozostałych czeka na rozpoczęcie realizacji.

Grupa dysponuje od 2000 r. własną, lokalną strukturą administracyjną, obejmującą działalność projektantów
i architektów, zarządzanie projektami, finanse, sprzedaż i marketing, nie licząc zarządzania ogólnego. Wiele krajowych i międzynarodowych firm świadczy Grupie swoje usługi, uczestnicząc w rozbudowie portfela należących do Grupy projektów.

Strategia rozwoju Mielno Holding – Firmus Group zakłada ścisłą współpracę z przedstawicielami miejscowych władz i lokalną społecznością oraz przestrzeganie zasad ochrony środowiska. Już teraz Grupa udziela miejscowej społeczności znacznego wsparcia w zakresie edukacji i zatrudnienia oraz w sferze sztuki, sportu
i realizacji wartości humanitarnych.

“Działalność deweloperska to więcej niż stawianie budynków – to tworzenie otoczenia dla przyszłych pokoleń, a to wymaga najwyższej staranności”

Stein Christian Knutsen, CEO

 

PR

Jak znaleźć dobre noclegi w Krynicy Morskiej?
Krynica Morska, z jej złotymi plażami, szumem fal i niezapomnianymi zachodami słońca, to prawdziwy raj...
Gdzie warto wybrać się na weekend w Polsce?
Polska, z jej bogatą historią i malowniczymi zakątkami, stanowi prawdziwy raj dla turystów. Jeżeli zastanawiasz...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Góry jesienią. Magia barw, ciszy i niezwykłych atrakcji
Góry są atrakcyjne przez cały rok, ale to jesień przynosi im wyjątkowy urok. Kiedy drzewa przybierają...
Jak znaleźć nocleg w Polsce, który będzie strzałem w dziesiątkę?
Planowanie podróży to kompleksowy proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników. Od wyboru destynacji,...
Tanie podróżowanie po świecie: Jak zwiedzać bez wydawania fortuny
Podróżowanie po świecie jest jednym z najbardziej fascynujących sposobów na odkrywanie różnych kultur,...