Prognozy na sezon 2017- konferencja podczas Targów TT Warsaw

Czy miniony sezon turystyczny można uznać za sukces biur podróży? Dlaczego turyści wybierają tanie linie lotnicze? Jak powstanie funduszu turystycznego wpłynie na biznes touroperatorski? Co może zagrozić biznesowi turystycznemu w nowym roku? Nad odpowiedziami na te i inne pytania będą zastanawiali się przedstawiciele branży turystycznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz politycy podczas konferencji pt. „Turystyka wyjazdowa 2017 – czy powtórzy się sukces roku 2016?”.

Dyskusję poprzedzi analiza zakończonego sezonu letniego i perspektyw dla kolejnego roku w turystyce wyjazdowej przygotowana przez prezesa Instytutu Badań Rynku Turystycznego TravelData, Andrzeja Betleja. – Od ponad trzech lat zbieramy i analizujemy dane z rynku turystycznego i jego otoczenia gospodarczego. Chcemy uporządkować sposób myślenia o turystyce i pokazać, że na podstawie analiz można zdefiniować trendy w zachowaniach klientów i skuteczniej przewidywać ich decyzje. Wiedza na ten temat jest ważna dla zarządzających firmami turystycznymi, ponieważ pomaga efektywniej planować działania biznesowe – mówi Andrzej Betlej. Dodaje, że turystyka jest jednym z sektorów gospodarki, w którym podejście badawcze dopiero się rozwija.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele biur podróży, organizacji branżowych, linii lotniczych, firm ubezpieczeniowych, narodowych organizacji turystycznych i agenci turystyczni. Zaproszenie przyjęli też posłowie z sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz urzędnicy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Organizatorami konferencji są dziennik „Rzeczpospolita”, jego serwis branżowy Turystyka.rp.pl i spółka MT Targi Polska.

Informacje praktyczne

Wydarzenie zaplanowane jest na drugi dzień 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, tj. 25 listopada 2016 roku. Odbędzie się w sali konferencyjnej A na I piętrze Centrum MT Polska, w godzinach 15.00 – 18.00. Wstęp dla przedstawicieli branży turystycznej wolny.

Targi TT Warsaw odbędą się między 24 a 26 listopada w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Na targi obowiązuje rejestracja, której można dokonać online do 22 listopada. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajduje się na stronie www.ttwarsaw.pl. Krajem partnerskim tegorocznej edycji jest Rumunia.

Multimedialna mozaika krajobrazów Polski na TT Warsaw
Jedną z atrakcji 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw będzie multimedialna strefa turystyczna...
Travel Massive nad Wisłą
Spotkanie międzynarodowej społeczności Travel Massive odbędzie się 28 listopada br., tj. trzeciego dnia...
Konferencje i workshopy - prezentacje państw podczas TT Warsaw
Targi TT Warsaw to ważne wydarzenie biznesowe dla branży turystycznej. Spośród grona tegorocznych wystawców...
IV Europejskie Targi Produktów Regionalnych 10-15 sierpnia 2013 Zakopane
200 wystawców krajowych i zagranicznych, w tym: 97 twórców ludowych, 103 wystawców branży gastronomiczno-spożywczej.
Eventowy show na Targach Event 2012
Wirtualna strefa gier Budda Play, turniej Rummikuba ze znanym aktorem - Robertem Moskwą, przejażdżki...
Z ziemi chińskiej do Polski
Forum polsko-chińskie na targach TT Warsaw