Podróżowanie w pojedynkę nie jest takie straszne

Marzysz o ciekawych podróżach i odkrywaniu nieznanych zakątków świata? Chcesz odbyć ciekawą wyprawę, jednak brak ci towarzystwa? To nie problem. Podróż w pojedynkę wcale nie jest taka straszna, a na wędrujących singli już dawno przestano spoglądać z podejrzliwością. Dziś można samotnie i bezpiecznie zwiedzać świat, ciesząc się niezależnością oraz możliwością realizacji własnych planów turystycznych. Jak podróżować w pojedynkę?

Jak się przygotować?
Podróż w pojedynkę może sprawić wiele radości i stać się rewelacyjną przygodą, jednak przygotowania do niej są znacznie bardziej wymagające. Należy przecież pamiętać, że w obcym kraju trzeba będzie sobie poradzić samodzielnie w każdej sytuacji. Stąd też podróżującym singlom zaleca się nie tylko dokładne sprawdzenie informacji o danym kraju, obowiązujących tam normach i przepisach, a przede wszystkim – o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Samotny wędrowiec musi też sam zadbać o wszystkie formalności, jak: bilety lotnicze, rezerwacja miejsc na noclegi oraz opracowanie trasy podróży. Choć jest to dość trudne zadanie, dla wielu wędrujących w pojedynkę to właśnie okres planowania jest największą przyjemnością związaną z całą ekspedycją.

Czy to jest bezpieczne?
Wycieczka w pojedynkę do jednej z europejskich stolic już nie dziwi nikogo. Emocje budzą natomiast podróżujące samotnie kobiety – szczególnie te, które wcale nie zamierzają się ograniczać do terenów „cywilizowanej” Europy. Samotne panie chętnie wybierają się zarówno w głąb Azji, jak i Afryki. Można je spotkać w wielu egzotycznych zakątkach świata, przy czym ich celem najczęściej bywają mniej znane obszary. Czy to bezpieczne? Takie pytanie w ich przypadku nasuwa się niemal automatycznie. Jak jednak twierdzą same podróżniczki singielki, samotny wędrowiec (zwłaszcza jeśli jest kobietą), bywa często znacznie cieplej przyjmowany przez miejscową społeczność niż grupa zorganizowana. Samotnik taki nie tylko jest akceptowany, ale często otaczany dodatkową opieką. Ma też wyjątkową szansę na lepsze poznanie miejscowej kultury oraz obyczajów.

Zalety samotnych wypraw
Podróż w pojedynkę wcale nie musi oznaczać samotności. Wręcz przeciwnie. Ci, którzy wędrują indywidualnie, zazwyczaj zawierają wiele przyjaźni i pouczających znajomości zarówno z innymi wędrowcami, jak i z lokalną ludnością. To również wyprawa, którą w każdej chwili można dostosować do swych potrzeb i mieć pewność, że zmiana planów nikogo nie rozdrażni. Taką formę podróżowania często zatem wybierają osoby niezależne oraz te, które wędrując samotnie szukają wytchnienia od codziennych problemów i szarej codzienności.

Jedni podróżują w pojedynkę, bo nie mają odpowiedniego towarzystwa, a wycieczki zorganizowane nie spełniają ich oczekiwań. Inni decydują się na samotną podróż z własnej woli. Bez względu na powody samotnej wyprawy i z niej można czerpać wiele radości i satysfakcji.

 

ADVER

Trip.com. Twoja globalna platforma podróży.
Czy jesteś zapalonym podróżnikiem, czy też planujesz swoją pierwszą wyprawę, Trip.com jest tu, aby uczynić...
5 atrakcyjnych miejsc, w przystępnych cenach, do odwiedzenia w 2016 roku
Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, kilka wolnych dni z tej okazji to dobry czas na rozważania dotyczące...
Kup bilet i leć ze zniżką do Londynu na galę KSW! Akcja specjalna eBilet.pl, KSW oraz PLL LOT.
31 października w hali The SSE Arena, Wembley w Londynie odbędzie się 32 gala KSW. Największa Federacja...
Tripsta.pl prezentuje pięć najlepszych, europejskich lotnisk na długie przesiadki
Chociaż loty z przesiadkami mogą być męczące, warto spojrzeć na ich pozytywne aspekty, takie jak możliwość...
Podążaj szlakiem odkrywców! Ameryka Północna w najnowszej ofercie niskich cen KLM
Tylko przez 3-dni podczas akcji ,,Dni ulotnych okazji" taniej można polecieć do USA lub Kanady!
Finnair otwiera nowe sezonowe połączenie do Tromso
Fińskie linie lotnicze Finnair poinformowały o otwarciu w nadchodzącym sezonie zimowym nowego połączenia...