5 atrakcyjnych miejsc, w przystępnych cenach, do odwiedzenia w 2016 roku

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami, kilka wolnych dni z tej okazji to dobry czas na rozważania dotyczące przyszłorocznych podróży. Planowanie wyjazdów z dużym wyprzedzeniem ma wiele zalet, takich jak oszczędność czy możliwość rozłożenia kosztów w czasie. Niezależnie od przyjętych założeń – czy ma być to kulinarna podróż po najlepszych restauracjach w okolicy, czy świetna zabawa w klubach – spektrum potencjalnych celów podróży jest bardzo szerokie. By pomóc użytkownikom w dokonaniu najlepszego wyboru, internetowe biuro podróży Tripsta.pl, proponuje pięć ciekawych miejsc na przyszły rok, w naprawdę niskich cenach.

Kutaisi, Gruzja

Kutaisi to siedziba Parlamentu Gruzji i drugie pod względem wielkości miasto, zaraz po stolicy Tbilisi w Gruzji. Kutaisi ma bogatą tradycję kultury starożytnej. Odwiedzenie tego miejsca daje wiele możliwości zwiedzania, na przykład: Monastery Gelati, w którym znajduje się kościół Maryi Dziewicy z XI wieku i XIII-wieczne kościoły świętego Grzegorza i Mikołaja. Pochowany został tu król Gruzji Dawid IV Budowniczy. Przez wiele wieków Kutaisi było to kulturalną i intelektualną stolicą Gruzji.

Loty z Polski do Kutaisi zaczynają się od 548 zł.

Heraklion, Grecja

Heraklion jest największym miastem i administracyjną stolicą Krety. To idealne miejsce w sezonie wakacyjnym, dla tych, którzy lubią wysokie temperatury. Gorące i suche letnie dni przerywane są przyjemną morską bryzą. Jeśli chodzi o rozrywkę, opcji jest nieskończenie wiele. Mieszkańcy Heraklionu, to ludzie uwielbiający często wychodzić: na lunch, kolację, kawę czy drinka, a najlepiej na każde z nich. Jest więc tam wiele restauracji, rodzinnych tawern, luksusowych kafejek, barów z przekąskami, tradycyjnych sklepów z kawą (Kafeneia), rozrywkowych hal z tradycyjną kreteńską, graną na buzuki (piosenki Rebetica), dyskoteki, małe puby, bary muzyczne, a wszystko otwarte przez cały rok dla turystów i mieszkańców.

By odpocząć w jednym z najpopularniejszych miejsc w Grecji, warto zarezerwować loty wcześniej – obecnie ich ceny zaczynają się od 965 zł.

Marsylia, Francja

Chcąc uniknąć temperatur powyżej 30°C lepiej nie wybierać się tam w lipcu czy sierpniu. Należy również rozważyć południe Francji, jeśli dużą część wyprawy mają stanowić piesze wycieczki – szlaki górskie w Marsylii są zazwyczaj zamknięte z powodu zagrożenia pożarowego. Z kolei samo miasto oferuje bogactwo bazarów i straganów ulicznych, praktycznie w całym porcie. Port sam w sobie również stanowi idealne miejsce do zwiedzania, wiele stojących w nim łodzi oferuje komercyjne rejsy wycieczkowe. Turyści odwiedzający Marsylię będą zachwyceni jej bogatą historią i związanymi z nią atrakcjami. Na wyróżnienie zasługuje położona w południowej części Vieux Port, Bazylika Notre Dame de La Garde – miejsce, które koniecznie musi znaleźć się na liście pozycji do odwiedzenia.

Ceny lotów z Polski do Marsylii zaczynają się od 625 zł.

Lizbona, Portugalia

Lizbona to miasto o dość ścisłej zabudowie, które jednocześnie oferuje wiele atrakcji i zajęć wszystkim, którzy chcą poznać głębiej turystyczne bogactwo stolicy Portugalii. Niezliczone zaułki i wyczuwalna pogoń za przyjemnością, to elementy tworzące wyjątkowość tego miejsca. Niezwykłą popularnością wśród odwiedzających cieszą się, organizowane licznie, imprezy. Nocne życie w Lizbonie jest tak świecące i różnorodne, że niezależnie od gustów i budżetu każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dla zainteresowanych nocnym życiem Lizbony: bilety z Polski już od 780 zł.

Baku, Azerbejdżan

Nowoczesny wizerunek miasta często wzbudza zainteresowanie odwiedzających. Miejsca szczególnie warte podkreślenia to: budynki Flame Towers, kompleks sportowy i rozrywkowy Crystal Hall (w którym odbywał się konkurs Eurowizji w 2012), centrum kultury Heydar Aliyev. Ulubiony park na spacery zarówno wśród turystów jak i mieszkańców, to miejsce oświetlone neonowymi światłami miasta – Seaside park. Znajduje się tam rzeźba super-szpiega Richarda Sorga, w parku nazwanym na jego cześć w centrum dzielnicy Nasimi.

Z Polski do Baku można udać się już za 1215 zł.


*Uwaga: Wspomniane ceny są oparte na lotach wyszukiwanych 16.12.2015 na tripsta.pl dla różnych okresów podróży między datami: 1.06. – 31.08.2016


O Tripsta

Tripsta to innowacyjne biuro podróży online. Poprzez swoje strony internetowe oferuje podróżnym loty w bardzo konkurencyjnych cenach, a także ubezpieczenia turystyczne na całym świecie. Firma swoją działalność rozpoczęła w 2005 roku, uruchamiając jednocześnie, jako Travelplanet24, swój grecki oddział. Wtedy też Philipp Brinkman oraz Kristof Keim, współzałożyciele firmy, zdecydowali się opracować system rezerwacji online oraz innowacyjną aplikację internetową, wypełniając tym samym niszę na greckim, internetowym rynku turystycznym. Na początku 2010 roku Travelplanet24 podjęło strategiczną decyzję o wejściu na nowe, europejskie rynki pod nazwą Tripsta. Od tego czasu Tripsta koncentruje się na budowaniu marki, innowacjach, technologiach oraz rozwoju swoich produktów. Po tegorocznej fuzji z airtickets®, firma stała się największym internetowym biurem podróży w Południowo-Wschodniej Europie i jednocześnie znajduje się wśród TOP 5 biur w Europie.

Trzygwiazdkowe hotele - jakość i komfort ponad stereotypami
Hotele trzygwiazdkowe często są błędnie postrzegane jako obiekty o niższym standardzie usług i wyposażenia,...
Concordia Design. Nowoczesne centrum kreatywności i biznesu w Poznaniu
Concordia Design, zlokalizowane w sercu Poznania, to unikalne miejsce, które łączy funkcje centrum konferencyjnego,...
Hotele na imprezy - dlaczego warto je wybierać do organizacji swojej imprezy
Hotele na imprezy to strzał w dziesiątkę. Czemu? Bo to po prostu działa. Nie musisz się martwić o milion...
Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...