Podróż na Bałkany

Choć niedaleko to jednak bardzo daleko. Bałkany. Piękna kraina gdzie trudno spotkać naszych rodaków a szkoda.Wolimy jeździć do typowych turystycznych kurortów w Grecji, Egipcie czy nawet w Bułgarii a za te same pieniądzemoglibyśmy spędzić czas w o wiele bardziej urokliwych zakątkach Europy. Jednym ze szczególnie wartych odwiedzenia państw jest Macedonia.

 

Najłatwiej dostać się tam bezpośrednim autokarem wyruszającym z Polski – kosztuje on około pięciuset czy sześciuset złotych w obie strony. Po ponad dwudziestu godzinach podróży docieramy do Skopje – miasta, które urzeka niesamowitą ilością pomników, połączeniem kultur i zaskakującym miksem nowoczesnego państwa kapitalistycznego z biedą typową dla najbardziej odległych rejonów Ukrainy. Tylko w tym mieście spędzić można kilka tygodni na podróżowaniu, jednak nie jest to jedyny cel wypraw. Warto również wybrać się do Ochrydu, urokliwego miasta położonego nad jeziorem Ochrydzkim na którym znajduje się część granicy macedońsko – albańskiej.

Łatwo znajdziemy tam tanie kwatery pozwalające na spędzenie długich wakacji z dala od naszej, zachodniej cywilizacji. Zdecydowanie zauroczymy się w tym miejscu obserwując życie codziennych mieszkańców jak i innych turystów spacerujących po magicznych uliczkach starego miasta. Stąd warto się wybrać choć na kilka dni do Albanii – do Tirany, stolicy tego kraju, gdzie zobaczymy jeszcze większe różnice między poziomem życia. Bieda miesza się tam z kapitalizmem a chyba co drugi samochód to Mercedes – bo inne po prostu nie wytrzymują krętych, górskich dróg tego rejony. Pojechać możemy też do nadmorskiego kurortu – miejscowości Durres – tam poczujemy się jak na wspomnianej wyżej plaży w Grecji czy Egipcie. Po powrocie do Macedonii możemy się wybrać również na górską wędrówkę zakończoną noclegiem w Monastyrze zbudowanym na bardzo wysokich wzgórzach.

 

To tylko kilka miejsc które warto polecić turystom i zdecydowanie nie oddają one w pełni piękna Bałkanów. Samo ich odkrywanie zajmuje miesiące a czasem nawet lata, jednak jadąc tam raz mamy gwarancję zakochania się w tych okolicach. Na pewno zdecydujemy się na powrót w kolejnych latach.

Niezawodne busy do Polski w niskiej cenie? To możliwe!
Myślisz, że nie da się wyjechać za granicę, bez ponoszenia wysokich kosztów? Nic bardziej mylnego! Na...
Zarezerwuj bus do Anglii i zapłać w dniu wyjazdu - to możliwe!
Chciałbyś zarezerwować bus do Anglii, jednak nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na ten moment lub...
Przeprowadzki Polska Anglia - jak przetransportować swoje rzeczy za granicę?
Przeprowadzki potrafią być wyjątkowo kłopotliwe ze względu na wielkość i wagę poszczególnych przedmiotów...
Busy z Anglii do Polski - bezpieczny powrót do kraju
Planujesz powrót do kraju? A może rozpoczynasz nowy etap w swoim życiu i postanawiasz wrócić do Polski...
Popularne kierunki na wakacje 2020
Kończy się zima, pogoda nie rozpieszcza i wiele osób narzeka na brak słońca. To najlepsza motywacja,...
Jak odkrywać Kraj Basków dzięki Globe Sailor?
Jesteś zagorzałym podróżnikiem i uwielbiasz odkrywać mniej turystyczne miejsca Europy? W ostatnim...