Po zdrowie i urodę do Sopotu

Sopot to najbardziej chyba znany kurort na polskim wybrzeżu, oblegany latem i nie świecący pustkami w pozostałych porach roku. Sezon tutaj trwa cały rok, takie Zakopane północy. Z pozostałymi miastami tworzącymi Trójmiasto, jest niezwykle atrakcyjnym i popularnym miejscem wypoczynku dziesiątek tysięcy wczasowiczów i turystów. Wszyscy znają główne atrakcje miasta czyli piękne plaże, imponujące molo i Monciak, czyli główny deptak miasta gdzie znajdują się niezliczone sklepy, bary, restauracje i cała masa innego ”drobiazgu” stanowiąca o niepowtarzalnym klimacie tego miejsca.

Ale Sopot to również prężnie działające uzdrowisko z zakładami przyrodoleczniczymi oraz licznymi obiektami które oferują pełny wachlarz zabiegów SPA. W mieście znajdują się źródła solankowe, z których solanka samoczynnie wypływa na powierzchnie z głębokości 800 metrów. W Parku Południowym znajdziemy fontanny z których wypływa solanka z sopockiego Zdroju św. Wojciecha. Woda z tego zdroju zasila również fontannę znajdująca się obok zakładu balneologicznego, mieszczącego się w zabytkowych budynkach obok wejścia na molo. Znajduje si ę tam Pomorskie Centrum Reumatologiczne i oferuje ono wiele zabiegów, min. balneoterapie, kąpiele solankowe, krioterapię, kinezyterapię i wiele innych. Rozcieńczoną solankę można skosztować w pijalni zlokalizowanej na trzecim piętrze w nowym Domu Zdrojowym.

 

Sopot kamera na molo

 

Aby poczuć odrobinę klimatu Sopotu nie musimy wychodzić z domu, ponieważ umożliwia nam to zainstalowana tam i dostępna w serwisie www.camerainfo.pl kamera Sopot a zwłaszcza molo jest w jej obiektywie bardzo dobrze widoczne.

A samo molo również jest elementem uzdrowiska, ponieważ stężenie jodu na jego końcu potrafi być dwukrotnie większe niż na brzegu i taki spacer po nim jest zarazem doskonałą inhalacją, pozytywnie wpływającą na układ oddechowy. Stosunkowo nowym obiektem sanatoryjnym jest

 

 

Sanatorium Medical Resort

 

Jest to centrum medyczne, które na powierzchni ok. 2000 metrów kwadratowych zlokalizowane ma wiele nowocześnie wyposażonych gabinetów zabiegowych, sal do ćwiczeń, komór do krioterapii i inhalacji oraz basenu. Poza zabiegami typowo balneologicznymi do której wykorzystywana jest sopocka solanka, wykonuje się tutaj wiele innych specjalistycznych zabiegów min. hydroterapię, fizykoterapię, laseroterapię, kinesiterapię itp. Nieodłącznym elementem zabiegów są również lecznicze masaże. Na terenie poza basenem z wodą solankową znajdują się również sauny oraz baseny jacuzzi. W części oferującej zabiegi SPA wykonuje się szeroką gamę zabiegów kosmetycznych oraz masaże relaksacyjne. W zabiega SPA specjalizuje się natomiast obiekt

 

Mera SPA

 

Na swoim terenie ma zlokalizowane 35 pokoi zabiegowych w których wykonywane są masaże ciała dla kobiet i mężczyzn, pielęgnacja twarzy, rytuały kąpielowe, zabiegi kosmetyczne itp. Do zabiegów używa się specjalnej linii kosmetyków Mera Amber Cosmetics, do których przygotowania używa się ekstraktu z bursztynu.

Znajdują się tutaj 4 baseny w tym chyba jedyny taki otwarty basen na naszym wybrzeżu, bo mieszczący się na hotelowym dachu z którego roztacza się piękny widok na całą okolice. Woda w basenach ma temperaturę od 27 do 29 stopni, a w brodziku dla dzieci 31 stopni Celsjusza. Wodne rozkosze uzupełniają 4 jacuzzi z wodą o temperaturze 35 stopni, z których to dwa znajdują się na zewnątrz. W basenach prowadzone są lekcje pływania oraz zajęcia aqua aerobicu.

 

W Sopocie znajdziemy jeszcze wiele obiektów które oferują zabiegi sanatoryjne oraz SPA, bez trudu więc dopasujemy coś do swoich potrzeb i oczekiwań. Może warto więc zastanowić się czy wyjazdu typowo „plażowego” nie połączyć z zabiegami które pomogą nam się jeszcze bardziej zregenerować i zrelaksować.

Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...
Międzyzdroje i VESTINA Wellness to idealne miejsca wypoczynku dla każdego
Zanurz się w urokach Międzyzdrojów i doświadcz wyjątkowego komfortu w VESTINA Wellness & Spa Hotel Miasto...
Ciekawe miejsca na wakacje
Zbliżają się wakacje, pora urlopów i luźniejszych dni. Jest wiele miejsc, gdzie warto się wybrać, by...
Doskonałe miejscowości wypoczynkowe na południu Polski
Jeżeli szukacie odpoczynku od miejskiego zgiełku, doskonałym wyborem będzie odwiedzenie takich miejscowości...
Czas na majówkę! Oferty na każdy gust i każdą kieszeń!
W tym roku wiosna każe nam na siebie bardzo długo czekać, więc tym chętniej myślimy o nadchodzącym weekendzie...
Biuro Podróży Reklamy zrealizuje wiosenną kampanię reklamową dla Almatur
Almatur wybrał agencję Biuro Podróży Reklamy do współpracy w zakresie kampanii reklamowej promującej...