Opatija i okolice, czyli Chorwacja dla ciekawych

Dla tych turystów, którzy stawiają na niebanalne rozwiązania, Chorwacja może się okazać idealnym kierunkiem wyprawy. Jeśli celem podróży będzie Opatija i jej okolice, dobra zabawa jest gwarantowana. Jak spędzić tu czas? Czym ten rejon Chorwacji podbił serca miłośników podróży z całego świata?

Odrobina luksusu dla każdego

Trochę przyjemności należy się każdemu. Urlop jest najlepszą okazją do tego, by skorzystać z komfortowych warunków wypoczynku. Dla osób, które chcą cieszyć się wygodą, przestrzenią oraz prywatnością, nie brak ofert domów wakacyjnych w Chorwacji, które znajdziemy dzięki stronie edom.pl. Już dawno stały się najlepszym i najchętniej wybieranym rozwiązaniem. Opatija, podobnie jak wiele innych modnych ośrodków turystycznych, może się pochwalić ciekawymi propozycjami dla turystów szukających tu mieszkania lub domu wakacyjnego. Już za 1000-1200 złotych tygodniowo cała rodzina może tu spędzić urlop w luksusowych warunkach. Co zrobić, by czas spędzony w tej części Chorwacji nie był czasem straconym? Z jakich możliwości mogą tu skorzystać ciekawi świata turyści?

Opatija: niezwykła oaza luksusu

Opatija oraz jej najbliższe okolice są uznawane za oazę elegancji i luksusu. Tu każdy element zabudowy jest starannie przemyślany, a powstające w tej części kraju atrakcje mają służyć przede wszystkim tym najbardziej wymagającym turystom. To najbardziej elegancki zakątek na terenie Istrii oraz obszar, który przyciąga przede wszystkim miłośników plażowania. Tu, w zatoce Kvarner, na brak pięknych widoków, idealnych warunków do wypoczynku oraz innych atrakcji nie można narzekać. Turyści mogą tu korzystać z możliwości udziału w licznych imprezach kulturalnych, które są urządzane specjalnie z myślą o nich. Do wypoczynku na terenie tego kurortu zachęca też wspaniała zabudowa, piękna roślinność oraz wspaniały klimat, będący dodatkowym walorem Opatiji. Warto jednak pamiętać, że na terenie tak komfortowo urządzonego miasteczka turystycznego można się też spotkać z ciekawymi zabytkami. Wspaniałe wille oraz wiekowe świątynie stanowią grupę zabytków, które w tej części kraju są wyjątkowo godnie reprezentowane.

Opatija i jej najbliższe okolice mogą zachwycić tych turystów, dla których Chorwacja to coś więcej niż Dubrownik, Split czy Pula. Tu można wypoczywać w wyjątkowo dobrych warunkach oraz poznawać nowe atrakcje, dzięki którym czas spędzony w Chorwacji stanie się jeszcze ciekawszym doświadczeniem.


Wakacje na własną rękę
Planując wakacje uciekacie od hotelowych tłumów, bo wolicie odpoczywać w spokoju i sami decydować o formie...
Jak odkryć smak Chorwacji?
Chorwacja jest małym, ale niezwykle pięknym krajem położonym nad Morzem Adriatyckim. Jego atutem są nie...
Chorwacja-wycieczka do Splitu
Czym może oczarować turystów Split? Jakie zabytki czekają tu na spragnionych wyjątkowych atrakcji gości?
Latarnie morskie Chorwacji
Władze Chorwacji starają się zminimalizować koszty utrzymania państwowych obiektów turystycznych poprzez...
Plaże Dubrownika
Dubrownik jest zdecydowanie najbardziej popularnym miejscem w Chorwacji, miasto o bogatej historii, które...
Wyspa Hvar
Jednym z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji, które jest warte odwiedzenia to wyspa Hvar, a w szczególności...