Ogród Rosendal w Sztokholmie

Ogród botaniczny Rosendal należy do najważniejszych obiektów wartych zobaczenia dla wszystkich, którzy kiedykolwiek wykopali dziurę w żyznej ziemi w celu zasadzenia rośliny. Jego narodziny sięgają XVIII w., kiedy wyspa Djugarden była usiana niewielkimi farmami produkującymi owoce, warzywa oraz produkty mleczne. W 1817 roku wyspa została zarekwirowana przez księcia Karla Johana jako miejsce na którym miał powstać niewielki, letni pałac. Pałac Rosental o różowej i cukierkowej ornamentyce, stoi w izolacji na niewielkim wzgórzu poniżej którego znajduje się największy i najbardziej zróżnicowany komercyjny ogród w Sztokholmie. W 1861 r. Towarzystwo Szweckich Ogrodników, przeniosło w to miejsce swoją główną siedzibę.

OgródObecnie, ogród wypełniony jest ogromną ilością szklarni i wszelkiego rodzaju roślin. Stanowi również miejsce spotkań i kursów z dziedziny kultywacji kwiatów, warzyw i owoców, technik zagospodarowania ogrodów czy ochrony środowiska.

Goście odwiedzający ogród mogą spacerować ceglanymi ścieżkami, zbierając owoce, kwiaty i warzywa bezpośrednio ze szklarni. Wszelkie dary natury można, po dokonaniu niewielkiej opłaty, zabrać ze sobą.

Owoce i warzywa w klimacie północnym mają niewiele czasu na wzrost lecz dzięki intensywnemu światłu słonecznemu, krótkiego, szwedzkiego lata, cykl ich rozwoju znacznie przyśpiesza, pozwalając na krótkotrwałe lecz intensywne zbiory.

W parku przylegającym do ogrodów, można znaleźć przynajmniej po jednym okazie z każdego gatunku drzew kultywowanych i pochodzących ze Szwecji.

Apartament, hotel przy promenadzie z widokiem na morze
Polskie wybrzeże każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie i pojawia się tam wielu turystów szukających...
Kraków - perła małopolski magnesem dla biznesu. Wynajem sal w tym mieście
Nie potrzeb nikogo przekonywać, że Kraków to jedno z największych polskich miast. Jest ono także jednym...
Święta w Szwecji a polskie tradycje wielkanocne
Tradycje wielkanocne różnią się w poszczególnych krajach. W Polsce, najbardziej charakterystycznymi symbolami...
Promem do Szwecji
Myśląc o urlopie za granicą i miejscu, w którym go spędzimy, najczęściej pod uwagę bierzemy kierunek...
WAKACJE W OPERZE
Jeszcze do 2 sierpnia w Savonlinnie (południowo-wschodnia Finlandia) odbywają się koncerty w ramach jednego...
Po skandynawsku, ale w korzystnej cenie? Tak się podróżuje z biletem Super Saver Scandlines!
Urlop planowany w krajach skandynawskich nie musi być drogi - koszty można znacząco obniżyć dzięki nowej...