Promem do Szwecji

Myśląc o urlopie za granicą i miejscu, w którym go spędzimy, najczęściej pod uwagę bierzemy kierunek na południe od Polski, a przecież Skandynawia też może być świetnym pomysłem na odpoczynek. Najbliższa nam Szwecja to doskonały punkt wypadowy nawet na weekend. Co więcej, jeśli wybierzemy się tam promem, mamy dodatkowo szansę na przeżycie fajnej, morskiej przygody. Warto się skusić!

Płynąc promem do Szwecji przekonasz się, że to bardzo wygodny i atrakcyjny środek transportu. Ogromna przestrzeń na pokładzie i piękne widoki wokół to tylko niektóre korzyści odczuwane przez turystów przy tego typu przeprawie. Wykupując bilet na prom do Szwecji, możesz mieć pewność, że podróż upłynie komfortowo i niezwykle ciekawie.

Statkiem do Szwecji najwygodniej

Podróż promem to przede wszystkim swoboda. W przeciwieństwie do samolotu, auta czy pociągu, na promie można nie tylko bez skrępowania poruszać się po całym pokładzie, ale skorzystać również z wielu atrakcji. Jeżeli podróż nie wypada za dnia, warto wykupić kabinę, by przespać noc i nabrać sił na zwiedzanie. W kajucie czekać będą wygodne łóżka, stolik, telewizor i mała łazienka z prysznicem. Dla każdego przygotowana jest świeża pościel i ręczniki. Rodziny podróżujące z dziećmi mogą podczas rezerwacji poprosić także o dostawienie łóżeczka lub założenie specjalnej barierki. Zapadając w sen, nie musisz martwić się o to, że zaśpisz. O twoją pobudkę zadba załoga promu. Gdy podróż dobiega końca – zazwyczaj na godzinę przez dobiciem do portu, należy opuścić kabinę. Na szczęście, nie musisz od razu zabierać ze sobą bagażu. Może on w niej pozostać do pół godziny przed planowanym dopłynięciem.

Warto podkreślić w tym miejscu także, że podróż promem jest również idealnym rozwiązaniem na przykład dla osób niepełnosprawnych. Osoby poruszające się na wózkach mają dość przestrzeni, by dotrzeć do wybranego miejsca bez jakichkolwiek trudności. Taki statek zawsze wyposażony jest w toalety dla niepełnosprawnych oraz windy.

Szum fal i bezkres morza

Co powiesz na duże okna z widokiem na morze? Podróżując promem do Szwecji każdy ma taki krajobraz w pakiecie! Nawet, jeżeli kabina nie będzie miała okien, zawsze możesz wyjść na zewnątrz, iść do kawiarni albo na taras. Warto obudzić się też tuż przed wschodem słońca. Kiedy zacznie się go oglądać, nie można przestać…

2 w 1, czyli autem i statkiem do Szwecji

Twoim ulubionym środkiem transportu jest auto albo rower? Tak naprawdę to bez znaczenia, bo na prom wolno ci wjechać prawie każdym pojazdem. Pamiętaj jednak, aby sprawdzić czy twój wybór jest akceptowany przez przewoźnika. Zastanów się nad taką opcją. Jej zaletą jest to, że biorąc ze sobą samochód, możesz później pojechać w głąb regionu i zwiedzić znacznie więcej. Poza tym, dojedziesz do punktu docelowego szybciej i zapewne wygodniej niż na przykład komunikacją miejską. Dzięki zabraniu własnego auta nie trzeba też ograniczać wielkości swojego bagażu. Na pokład statku można wziąć tyle rzeczy, ile tylko ci potrzebne i to bez dodatkowych opłat!

Pies, który płynął promem

Trudno ci się rozstać na czas urlopu z ukochanym pupilem? Zabierz go ze sobą! Tak, podróżując statkiem, masz taką możliwość. Wystarczy, że spełnisz pewne wymagania (zwierzak musi posiadać paszport, mikro-chip itp.) oraz będziesz stosować się do przepisów przewoźnika. Na promach znajdują się specjalne kabiny przystosowane do przewozu zwierząt, więc pies czy kot mogą towarzyszyć ci w zasadzie przez całą drogę.

Godziny na statku pełne atrakcji

Będąc na promie, na pewno nie będziesz się nudzić. Przeprawa promowa to okazja do relaksu w SPA, zabawy w dyskotece czy obejrzenia dobrego filmu w kinie, a to i tak nie wszystko. Podczas podróży statkiem do Szwecji czeka na ciebie o wiele więcej rozrywek. Przewoźnicy zapewniają automaty do gier, symulatory oraz stoły do ‘cymbergaja’, a także – raj dla zakupoholików, czyli sklepy bezcłowe. Dla dzieci z kolei są specjalne miejsca do zabaw. Zazwyczaj na pokładzie znajduje się kilka restauracji z obsługą kelnerską, jak również tych serwujących dania szybkiej kuchni (hamburgery, frytki, kotlety itp.) czy klasyczny bufet szwedzki. Obiad możesz zjeść w cenie już do 20 zł, za szwedzki bufet zapłacisz około 85 zł.

Latem i zimą

Podróżując promem do Szwecji, nie musisz przejmować się pogodą i tym, że rejs zostanie odwołany. Przepraw promowych nie zakłócą czynniki przyrodnicze, takie jak opady śniegu czy mgła. Dopłyniesz i wrócisz bezpiecznie oraz na czas.

Promy z Polski do Szwecji

Wybierając się do Szwecji, masz kilka możliwości. Możesz rozpocząć swoją podróż w Świnoujściu, skąd dotrzesz do Ystad, z Gdańska do Nynashamn albo z Gdynii do Karlskrona. Najwięcej czasu zajmie ci droga do Nynashamn, bo aż 19 godzin, ale przy tylu atrakcjach na pokładzie to chyba nic strasznego. Koszt wyprawy – w zależności od przewodnika – zaczyna się od około 150 – 160 zł. Istnieje jednak szansa na znalezienie specjalnej oferty w promocyjnej cenie.

Krótka odprawa w porcie

Każdy, kto leciał kiedyś samolotem wie, jak bardzo irytujące są lotniskowe odprawy i oczekiwanie na nie liczone w godzinach. Na promie jest inaczej. Zazwyczaj wystarczy dotrzeć do portu zaledwie na godzinę przed odpłynięciem. Ten czas się skraca, jeżeli skorzystasz ze specjalnych automatów. Będziesz wtedy w stanie odprawić się i wydrukować sobie bilet samodzielnie. I jeszcze jedna ważna sprawa. Na statku na pewno się nie zgubisz i nie będziesz marnować czasu na szukanie swojego miejsca. Po wejściu na prom obsługa pomoże w odnalezieniu kabiny. I już. Będziesz korzystać ze wszystkiego, co proponuje przewoźnik i niemal od razu rozpocząć odpoczynek.


Prom do Szwecji można zarezerwować poprzez: http://www.stenaline.pl/do-szwecji

 

Artykuł sponsorowany


Kalmar i Olandia- wizytówka Szwecji
Drzewa przypominają tu trolle, zamki są wspomnieniem dumnej przeszłości, osady pamiętają cywilizację...
Ogród Rosendal w Sztokholmie
Ogród botaniczny Rosendal należy do najważniejszych obiektów wartych zobaczenia dla wszystkich, którzy...