40 lat minęło… z Marmotem

Od 1974 roku wspinacze, narciarze, alpiniści i poszukiwacze przygód na całym świecie polegają na produktach Marmot w najbardziej ekstremalnych warunkach. Firma współpracuje z profesjonalnymi przewodnikami górskimi, światowej klasy sportowcami i członkami wypraw, wprowadzając innowacje i udoskonalając technologie produktów. W tym roku Marmot obchodzi 40-lecie istnienia na rynku.

W kwietniu 1971 roku dwaj studenci Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz, Eric Reynolds i Dace Huntley, przebywali na Alasce na lodowych polach Juneau Icefields w trakcie uniwersyteckiego projektu z glacjologii. Tam właśnie, na lodowcu, narodziła się idea założenia klubu Marmota. Aby zostać jego członkiem, należało zdobyć oblodzony szczyt wspólnie z innym Marmotem. Jedną z ważniejszych zasad klubu było to, że każdy był jego prezesem.

Tego lata i przez pozostałą część semestrów Eric i Dave stworzyli prototypy produktów zawierających puch. Ich pierwszymi wyrobami były: kamizelka puchowa, sweter, kurtka z futrzanym kołnierzem oraz trzy puchowe śpiwory. Najcieplejszy z nich, PIKA (teraz znany pod nazwą Cwm), został oceniony na nadający się do użytku nawet przy około – 42 stopniach Celsjusza.

Po zakończeniu studiów Eric i Dave wraz z Tomem Boycem z Grand Junction w Kolorado wynajęli stuletnią kamienicę niedaleko śródmieścia, w której mieścił się niegdyś sklep spożywczy i założyli sklep pod nazwą Marmot Mountain Works. W ten sposób, wiosną roku 1974, powstała firma Marmot.

Jej siedziba główna znajduje się obecnie w Rohnert Parku w Kalifornii. Ma biura w Kalifornii, Kolorado, Kanadzie, Hong Kongu, Wielkiej Brytanii, Szwecji oraz Niemczech. Produkty dostępne są w ponad 60 krajach. Marmot to producent wysokiej jakości odzieży i sprzętu turystycznego. Główne założenie nie zmieniło się od początku powstania firmy – tworzenie najwyższej jakości profesjonalnych produktów.

Dostępność marki Marmot sprawdź na www.ceneria.pl

 

PR

 

Gadżety samochodowe
Oto zestawienie kilku nowych gadżetów samochodowych. Czy wam się spodobają, zaintrygują czy może rozśmieszą?...
Samochodem w aktywną podróż
Obecnie jest to już możliwe, z powodzeniem możemy zaplanować wyjazd na urlop zabierając swoje ulubione...
WĘDRÓWKA Z ROCK PILLARS - NOWOŚĆ 2010
Rock Pillars w tym roku będzie obchodzić swoją 20 rocznicę istnienia. Firma ta przez dwie dekady produkowała...
RAKIETY TENISOWE BABOLAT - MAKSYMALNY KOMFORT GRY
Każdy uprawiający ten piękny sport, czy zawodowo czy tylko dla rekreacji ruchowej, wie, jak ważna jest...
CAMPUS - KOMFORTOWY I SPOKOJNY SEN
Wyjazd na wczasy wiąże się z wypoczynkiem i jak wiadomo dobry sen to dobry wypoczynek. Dlatego gdy wybieramy...
Z CANONEM UCHWYCISZ TO, CO NAJWAŻNIEJSZE
W życiu są chwile, które chcielibyśmy zapamiętać na zawsze i takie, o których chcielibyśmy jak najszybciej...