Niebezpieczna turystyka medyczna

Szukając najtańszej kliniki chirurgii plastycznej zapominamy o tym, że to, co najtańsze niekoniecznie musi być dobre. Przekonali się o tym pacjenci korzystający z zabiegów w Pakistanie, czy w Indiach. Tanie usługi azjatyckich chirurgów oferujących zabiegi wchodzące w skład tak zwanej turystyki zdrowotnej okazały się dość niebezpieczne. To właśnie w tych krajach, a dokładnie w Bangladeszu, Indiach, Pakistanie oraz w Wielkiej Brytanii wykryto superodporną bakterię .

Groźna bakteria NDM-1 , bo tak została określona posiada gen oporny na większość leków, w tym silne antybiotyki. Naukowcy już ostrzegają, że podróże do Azji w ramach tzw. “turystyki zdrowotnej” mogą skończyć się tragicznie.

Niestety są osoby, które zachęcone niską ceną zabiegów w Indiach czy Pakistanie, wielokrotnie korzystają z usług azjatyckich chirurgów. To właśnie te osoby nieświadome zagrożenia  wracają do swoich krajów i mogą zarazić innych.

Według naukowców, NDM-1 jest oporna na większość antybiotyków.

Dlatego warto pamiętać, że oprócz dobrej ceny za zabieg chirurgii plastycznej powinna liczyć się dla nas odpowiednia obsługa i standard placówki. Ścisła kontrola sanepidu, ścisłe procedury dezynfekcji i odpowiedzialny personel to  postępowanie określane jako standardowe w placówkach chirurgii plastycznej w Polsce. Dla zainteresowanych podajemy przykładowy adres katalogu internetowego skupiającego kliniki o najróżniejszej specyfice działania właśnie w naszym kraju, www.ekliniki.pl

Pamiętajmy, że tam gdzie w grę wchodzi nasze zdrowie należy zachować szczególne środki ostrożności. Planując zabieg planujmy go z głową.

M-S-M

 

 

 

Turystyka
Początki turystyki sięgają okresu starożytności, kiedy to odbywały się wędrówki ludów w celach religijnych....
Turystyka
Początki turystyki sięgają okresu starożytności, kiedy to odbywały się wędrówki ludów w celach religijnych....
Kondycja polskich uzdrowisk – raport POT
Konieczność utrzymania finansowania lecznictwa uzdrowiskowego w ramach tworzonego koszyka gwarantowanych...