Narty w Austrii

Wielkimi krokami zbliża się zima, dla osób aktywnych to czas niesamowitej zabawy i wspaniałych przeżyć. Góry to zdecydowanie najodpowiedniejsze miejsce na zimowy wyjazd. Zastanawiając się nad tym, czy lepiej zorganizować zimowisko w Polsce, czy za granicą warto przemyśleć kilka kwestii. Oto one.

Gdzie?
Miłośnicy białego szaleństwa, którzy nasze rodzime trasy mają już opanowane do perfekcji mogą pokusić się o wyjazd na narty w Austrii.

Nawet  krótki urlop w tym państwie prawie zawsze kojarzy się ze sportami zimowymi. Narciarstwo króluje na austriackich stokach przez większość miesięcy w roku. Dla miłośników szalonych zjazdów przygotowanych jest ponad dwadzieścia tysięcy tras zjazdowych, natomiast dla tych, którzy wolą biegać około szesnastu tysięcy tras biegowych. Z tras narciarskich mogą korzystać zarówno wytrawni narciarze, jak i ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem, są one dostosowane do możliwości i umiejętności wszystkich narciarzy. Wieczorem każda trasa narciarska jest przepięknie oświetlona. Każdy ośrodek narciarski ma swoją wypożyczalnię sprzętu sportowego, przy większości z nich działają szkółki narciarskie. Warto pamiętać, że urlop w Austrii to nie tylko narty, ale też snowboard, saneczkarstwo czy jazda na łyżwach. Po dniu pełnym wrażeń na stokach, turyści mogą posilić się w przytulnych restauracjach serwujących miejscowe potrawy lub odpocząć  w ośrodkach rekreacyjnych pływając w basenie lub korzystając z sauny.

Atrakcyjne miejsca w Austrii na tego typu wypoczynek to: Tyrol– serce Alp. Dalej Salzburg, w którym liczba turystów przekracza liczbę mieszkańców, gdyż jest to miasto wręcz uwielbiane przez zwiedzających, ze względu na dużą ilość atrakcji o dużych walorach historycznych, a także sportowych.  Zwiedzając Austrię warto także pokusić się o wycieczkę do Wiednia – stolicy tego państwa, które jest miastem o najwyższej jakości życia na świecie!

Kiedy?
W okresie tak zwanej „pełni zimy” możemy trafić na solidne mrozy, jednak to dobry czas dla zapalonych narciarzy, którym nie przeszkadza srogi mróz. Należy jednak pamiętać, że pogoda może być różna, dlatego równie dobrze możemy mieć w grudniu -3 jak i -20 stopni C.  Przed wyjazdem na narty warto zapoznać się z ciekawymi publikacjami na temat tego, gdzie najlepiej udać się z dzieckiem na zimowy wypoczynek do Austrii, czy o tym, jak pokonać bariery komunikacyjne w obcym państwie.

Dlaczego narty w Austrii?
Przede wszystkim, dlatego, że stoki są dobrze przygotowane. Pojazdy gąsienicowe (Ratraki) służące do przygotowywania tras narciarskich jeżdżą tylko wieczorami bądź podczas przerw obiadowych, gdy stok jest zamknięty dla turystów. Dostępne kilometry tras, mnóstwo wyciągów i kolejek gondolowych powoduje, że kolejki do atrakcji turystycznych są minimalne, a to dodatkowy atut.

Narty w Austrii to wspaniały pomysł, polecamy.

M-S-M

 

Grafika: www.Sxc.hu            

Snowboard - ochrona ciała i oczu
Uprawianie każdego sportu, zwłaszcza zimowego, musi wymagać odpowiedniego przygotowania. Warunki fizyczne,...
Korzyści płynące z wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
Szczyrk to jedno z miast, które na swoim terenie poza pięknymi profesjonalnymi stokami narciarskimi,...
Ferie zimowe z dziećmi ? domy i apartamenty w górach.
Nie jest łatwo wybrać miejsce na wakacje zimowe z dziećmi, gdyż musimy wtedy brać pod uwagę nie tylko...
Wisła zimą nie tylko na narty
Znajdująca się w sercu Beskidu Śląskiego, u podnóża Baraniej Góry, Wisła jest miejscowością turystyczną....
Atrakcje Ziemi Salzburskiej
Cztery i pół miliona turystów, w tym narciarze zimą i miłośnicy atrakcji kulturalnych, przybywa co roku...
Ubranie termo-aktywne na narciarskie wycieczki
Wycieczki narciarskie to idealny sposób na połączenie ogromnej radości z jazdy z podziwianiem wspaniałych...