Muzeum Plakatu w Wilanowie zaprasza na wystawę obrazów Rafała Olbińskiego

Od 10 września do 3 października 2011 r. w Salonie Wystawowym Marchand w Warszawie odbywa się wystawa prac Rafała Olbińskiego. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęło Muzeum Plakatu w Wilanowie.

Rafał Olbiński jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów na świecie, wykładowcą prestiżowej School of Visual Arts w Nowym Jorku. Za swoje prace otrzymał ponad 150 nagród, w tym złote i srebrne medale przyznawane przez Art Directors Club of New York oraz Society of Illustrators w Nowym Jorku i Los Angeles oraz paryską “Prix Savignac”, odpowiednik Oscara, za „najbardziej niezapomniany plakat na świecie”. Wystawa jego prac olejnych, rozpoczynająca się 10 września, inauguruje sezon jesienny w Salonie Wystawowym Marchand DESY Unicum.

Metaforyczne malarstwo Olbińskiego porównywane jest do surrealistycznej twórczości Rene Magrita, choć sam artysta wskazuje na swoją fascynację Balthusem i jego stylem określanym jako magiczny realizm. W twórczości malarza ważna jest tradycja przejawiająca się w nawiązaniach do renesansowego ideału piękna kobiecego oraz fascynacji antyczną kulturą grecką. Tradycyjny jest także jego warsztat, oparty na doskonałym rysunku, bez użycia technik komputerowych. Połączenie doskonałego warsztatu z nieograniczoną wyobraźnią artysty i ukierunkowaniem na wrażliwość oglądającego sprawiają, że prace Olbińskiego mają swoje stałe miejsce w świadomości wizualnej odbiorców.

W Salonie Wystawowym Marchand przy warszawskim placu Konstytucji zgromadzono około 30 prac Rafała Olbińskiego. Większość wystawionych obrazów pochodzi z wystawy w Martina Franca w ramach XXXVII Festiwalu Valle d’Itria.

Dodatkową atrakcją wystawy będzie spotkanie autorskie z artystą zaplanowane na wtorek, 13 września, podczas którego uczestnicy będą mogli posłuchać o kulisach tworzenia dzieł i zadać nurtujące ich pytania.

Zaproszenia na spotkanie z artystą można uzyskać pod nr tel. (22) 621 66 69 lub mailowo marchand@desa.pl (liczba miejsc ograniczona).

Wystawione prace oglądać można w dniach 10 września – 3 października 2011 roku w Salonie Wystawowym Marchand, Pl. Konstytucji 2, od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19 oraz w soboty od 11 do 16.

 

www.otwarty.pl

Ceny biletów do Biskupina na rok 2023
Biskupin to jedno z najważniejszych i najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w Polsce, które...
Co warto zwiedzić na Mazowszu?
Mazowsze – serce Polski, to kraina niezwykłych kontrastów, gdzie nowoczesność spleciona jest z historią,...
Czym kierować się wybierając apartamenty na doby w Warszawie?
Wybór noclegu nie jest łatwy, tym bardziej, gdy dostępnych opcji jest bardzo wiele. Zawsze warto dokładnie...
Hotel Warszawa centrum ? Apartamenty hotelowe w sercu miasta
Apartament hotelowy zapewnia komfortowy wypoczynek w warunkach zbliżonych do domowych. Goście mają do...
Multimedialna mozaika krajobrazów Polski na TT Warsaw
Jedną z atrakcji 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw będzie multimedialna strefa turystyczna...
Targi WorldHotel już jutro!
Już jutro rozpoczną się VI Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2013. W dniach...