Ceny biletów do Biskupina na rok 2023

Biskupin to jedno z najważniejszych i najbardziej znanych stanowisk archeologicznych w Polsce, które przyciąga turystów z całego świata. To miejsce, które pozwala przenieść się w czasie do epoki żelaza i poczuć atmosferę pradawnych lat.

Oto ceny biletów wstępu na rok 2023:

  • Normalny: 23 zł
  • Ulgowy*: 15 zł
  • Dzieci do lat 6 włącznie: wstęp wolny (należy pobrać bezpłatny bilet wstępu w kasie lub przy wejściu do rezerwatu)
  • Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny: Dorośli: 18 zł, Dzieci i młodzież do lat 18: 13 zł
  • Bilet rodzinny 2+2**: 62 zł
  • Bilety grupowe: Normalny***: 18 zł, Szkolny****: 13 zł

*Ceny biletów ulgowych dotyczą dzieci i młodzieży szkolnej, studentów, emerytów, rencistów, pracowników instytucji kultury, osób niepełnosprawnych z opiekunami.

**Do zakupu biletu rodzinnego 2+2 uprawnione są dwie osoby dorosłe oraz dwoje dzieci do ukończenia przez nie 18 roku życia.

***Bilet grupowy normalny przysługuje dorosłym uczestnikom grupy zorganizowanej, tj. liczącej nie mniej niż 10 osób.

****Bilet grupowy szkolny przysługuje uczestnikom (w tym opiekunom, pilotom i przewodnikom) szkolnej grupy zorganizowanej, tj. liczącej nie mniej niż 10 osób będących uczniami szkół systemu oświaty.

Cena biletu obejmuje zwiedzanie rezerwatu i pawilonów muzealnych. Można dokonać zakupu biletu wstępu, pamiątek i książek w kasach Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego za pomocą karty płatniczej. Ponieważ na terenie rezerwatu i samego Biskupina nie ma bankomatu, warto mieć ze sobą gotówkę, by zapłacić za wyroby rzemieślników.

Zwiedzanie z przewodnikiem

Zwiedzanie z przewodnikiem w języku polskim kosztuje 120 zł, a w języku angielskim 250 zł. Wymaga wcześniejszej rezerwacji drogą mailową lub poprzez formularz rezerwacji. Czas oprowadzania to około 2 godziny. Ostatnie wejście na teren rezerwatu archeologicznego z przewodnikiem może odbyć się najpóźniej 2 godziny przed zamknięciem Muzeum.

Godziny otwarcia w 2023 roku:

  • maj-wrzesień: 9.00-18.00
  • listopad-marzec: 9.00-16.00
  • kwiecień, październik: 9.00-17.00

Dlaczego warto odwiedzić Biskupin?

Biskupin to nie tylko miejsce o ogromnej wartości historycznej i archeologicznej, ale także miejsce, które pozwala na aktywny wypoczynek na łonie natury. Rezerwat archeologiczny i pawilon muzealny z wystawami to tylko część atrakcji, które czekają na odwiedzających. Od maja do września w rezerwacie można spotkać edukatorów i odtwórców dawnego rękodzieła, co pozwala na głębsze zrozumienie życia ludzi z tamtych czasów. Od października do kwietnia rezerwat pustoszeje, ale i wówczas warto odwiedzić Muzeum i podziwiać rekonstrukcje pradziejowych i wczesnośredniowiecznych obiektów oraz piękno przyrody.

Rezerwat można zwiedzać z czworonogiem, pod warunkiem, że pies będzie na smyczy i w kagańcu. Nie można z nim wejść do pawilonu muzealnego, do budynków na terenie rekonstrukcji oraz do Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego.

Fotografowanie oraz nagrywanie filmów na terenie MAB w celach niekomercyjnych i bez prawa publikacji nie wymaga zgłoszenia i jest bezpłatne (obowiązuje zakup biletu wstępu do Muzeum).

Festyn Archeologiczny w Biskupinie

Co roku w Biskupinie odbywa się Festyn Archeologiczny, który przyciąga miłośników historii i archeologii z całej Polski. W 2023 roku XXVIII Festyn Archeologiczny odbędzie się w dniach 16-20 września. To wydarzenie, które pozwala na głębsze zrozumienie historii i kultury pradawnych ludów, które zamieszkiwały tereny Polski. Program festynu można znaleźć na stronie https://biskupin.pl/program/.

Warto odwiedzić Biskupin, by poczuć atmosferę pradawnych lat, zrozumieć życie naszych przodków i spędzić aktywnie czas na łonie natury.

Klasyfikacja i kategoryzacja obiektów hotelarskich w Polsce: Dogłębny i szczegółowy przewodnik.
Rynek hotelarski w Polsce to fascynujący i zróżnicowany świat, który oferuje szeroki wachlarz opcji dla...
Fuerteventura - co warto zobaczyć
Fuerteventura to jedno z najbardziej popularnych miejsc należące do archipelagu Wysp kanaryjskich, które...
Zalety zagranicznych wakacji
Ilu ludzi, tyle opinii. Także w kwestii tego, czy lepiej spędzić nieco dni urlopu w Polsce, czy jednak...
Wypoczynek 2020: wcale nie na odludziu, ale na pewno w miejscu z potwierdzonym poziomem bezpieczeństwa
Koronawirus wbrew przypuszczeniom wcale nie zmienił nastawienia Polaków do wypoczynku. Nadal ponad połowa...
Egzotyczna indywidualna podróż do Wietnamu
Najlepszym miejscem na przeżycie prawdziwie orientalnej przygody jest Wietnam. Piękne, malownicze państwo,...
W drugi weekend października ceny wybranych usług turystycznych w Polsce będą o 50 proc. niższe. W akcji biorą udział wszystkie regiony kraju
Polacy coraz chętniej podróżują po kraju. Wybierają rodzime kurorty na wypoczynek w wakacje i ferie,...