Muzea w Europie, które warto odwiedzić

Nieważne jaki jest powód wizyty. Ważne jest to, że muzea europejskie to domy dla prawdziwych dzieł sztuki, które naprawdę warto zobaczyć na własne oczy, jeżeli jest ku temu okazja. Muzea wcale nie muszą być nudne. Tak naprawdę nowoczesne muzea to połączenie najnowszej technologii ze sztuką. Podczas wizyty w muzeum można się wiele nauczyć i spędzić miło czas. Jeżeli nadal się wahasz to może przekona cię krótka lista kilku najciekawszych muzeów w Europie. Po więcej inspiracji muzealnych zajrzyj na bloga www.gurupodrozy.pl

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie

Pierwszą propozycją jest nowoczesne Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Muzeum to szczególnie przypadnie do gustu dzieciom i rodzinom. Młodsze pociechy z pewnością znajdą tam wiele ciekawych aktywności dla siebie. Muzeum jak sama nazwa wskazuje skupia się historii naturalnej. Największą atrakcją są zdecydowanie ogromne szkielety dinozaurów zawieszone na suficie. Ekspozycje z dinozaurami i ssakami są zdecydowanie najciekawszą częścią muzeum. Muzeum podzielone jest na pięć głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia. Wiele z wystaw jest interaktywnych, co oznacza, że można je dotknąć i nawet przeprowadzić eksperymenty. Warto jeszcze dodać, że wstęp do muzeum jest bezpłatny. 

Rijksmuseum w Amsterdamie

Narodowe muzeum Holandii – Rijksmuseum – znajduje się na Museumplein w Amsterdamie. Położone jest ono w otoczeniu pięknej przyrody i innego znakomitego muzeum z dziełami Van Gogha. W Rijksmuseum znajdują prace artystów holenderskich i światowych. Prace znajdujące się w muzeum pochodzą głównie z okresu między XV i XIX wiekiem. Odwiedzający będę mieli okazję podziwiać tam prace takich artystów jak Rembrandt, jego uczniów czy Johannesa Vermeera. Wstęp do muzeum jest płatny i bilet należy zakupić na stronie muzeum lub na miejscu w kasie. Najlepiej jest to zrobić przez internet, ponieważ ilość biletów jest ograniczona.

 

 

 

Luwr w Paryżu

Najczęściej odwiedzanym muzeum w Europie jest paryski Luwr. Muzeum Luwr znajduje się w budynku, które niegdyś był pałacem królewskim w Paryżu. Muzeum zostało otworzone ponad 200 lat temu. Luwr codziennie odwiedzany jest przez tysiące turystów, dlatego właśnie warto jest zarezerwować bilety wcześniej. Wejście do muzeum prowadzi przez bardzo charakterystyczną szklaną piramidę. W środku można podziwiać ponad 300 000 dzieł światowej sztuki. Największe dzieła, które tam się znajdują to Mona Lisa Leonarda da Vinci, rzeźba Wenus z Milo czy Nike z Samotraki. Wizyta w Luwrze to gratka nie tylko dla miłośników sztuki, ale dla też i dla każdego turysty, który chce przeżyć niezapomniane chwile.

Wyspa Muzeów w Berlinie

Wyspa Muzeów w Berlinie to nie pojedyncze muzeum a cały kompleks muzealny. W jego skład wchodzą następujące muzea: Muzeum im. Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa oraz Stare Muzeum. Muzea położone są na wyspie Spreeinsel na rzece Sprewie w samym centrum Berlina. Odwiedzający mogą zdecydować się tylko na jeden obiekt lub kupić jeden całodniowy bilet na wszystkie muzea. 

Muzeum Picassa w Barcelonie

Najznakomitszym muzeum w Barcelonie jest to w całości poświęcone wielkiemu hiszpańskiemu artyście Pablo Picasso. Muzeum Picassa znajduje się na Starym Mieście w dzielnicy La Ribera na ulicy Montcada. W muzeum, które otwarte jest już ponad 60 lat, znajduje się ponad 4000 prac artysty z różnych okresów jego twórczości. Jest to pierwsze muzeum na świecie poświęcone w całości twórczości Picassa i jedyne otworzone jeszcze za jego życia. Wstęp do muzeum jest płatny z wyjątkiem niektórych niedziel.

Muzea Watykańskie w Rzymie

Kompleks Muzeów Watykańskich znajduje się dokładnie w samym Watykanie. W muzeach znajdują się zbiory zgromadzone przez wieki przez różnych papieży. W skład kompleksu wchodzi pięć muzeów: Pinakoteka, Muzeum Pio-Clementio, Gregoriańskie Muzeum Etruskie, Muzeum Misyjno-Etnologiczne oraz Muzeum Chiaramonti. Wisienką na torcie przy zwiedzaniu kompleksu jest zobaczenie słynnej Kaplicy Sykstyńskiej projektu Michała Anioła. Wstęp do muzeów jest płatny i zalecane jest dokonanie rezerwacji przez internet.

Niezawodne busy do Polski w niskiej cenie? To możliwe!
Myślisz, że nie da się wyjechać za granicę, bez ponoszenia wysokich kosztów? Nic bardziej mylnego! Na...
Międzygórze ? atrakcje i gdzie wybrać nocleg?
Sudety to piękne krajobrazowo góry, idealne dla osób, które cenią sobie wędrówki wśród pięknych krajobrazów.
Egipskie must have
Od dłuższego czasu hasło ?wakacje w Egipcie? nie brzmi już tak egzotycznie jak kiedyś. Dziś odległe kierunki...
Niezwykłe wczasy na Węgrzech
Polacy coraz częściej decydują się postawić na wczasy na Węgrzech. Ten jakże przyjaźnie nastawionych...
Zapraszamy do Hotelu Vestina w Wiśle
Nowoczesny hotel ze Spa zlokalizowany jest w Wiśle Malince, a więc malowniczej dolinie, która zachwyca...
Hotel w Pradze
Znalezienie odpowiedniego hotelu w Pradze nie jest proste, a mnogość opcji rezerwacyjnych nie ułatwia...