Mikołajki zimą, wiosną, jesienią i latem

Tak jak Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski, tak Mikołajki uzyskały tytuł żeglarskiej stolicy naszego kraju. Przez niektórych miasto uznawane za zbyt oblegane przez turystów w okresie wakacyjnym, inni natomiast chwalą sobie walory wynikające z ogromnej dostępności do różnych atrakcji turystycznych.

Mikołajki, czyli miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim – takie położenie mówi samo za siebie. Kraina jezior, lasów, czystego powietrza, ośrodków agroturystycznych, licznych atrakcji wakacyjnych, a także coraz bardziej promowanej jazdy konnej z udziałem profesjonalnych instruktorów.


W czasie wakacji większość turystów gromadzi się oczywiście nad jeziorami Tałty i nad jeziorem Mikołajskim, bo to tu oprócz odpoczywania na plażach mają do dyspozycji spływy kajakowe, nurkowanie, żeglarstwo jako główną atrakcję, a także motorowodnie, oraz narty wodne.

W okresie jesiennym największym zainteresowaniem cieszą się organizowane spływy łodziami podczas których podziwiać można przepiękne lasy i otaczającą nas przyrodę, magię kolorów jesiennych liści, jednym słowem balsam dla duszy i dla ciała. W tym czasie w Mikołajkach nie brakuje także wielbicieli łowienia ryb i gdy tylko pogoda na to pozwala wzdłuż jeziora zaobserwować możemy rybaków wyczekujących na wielką rybę.

Na bardziej aktywnych czeka profesjonalna nauka jazdy konnej. Jazda konna jest sportem, który w Polsce zyskuje coraz większa popularność i trudno jest się temu dziwić, biorąc pod uwagę wszystkie jej pozytywne aspekty. Przede wszystkim pozwala nam na kontakt z tak wspaniałym zwierzęciem jakim jest koń. Miłośnicy jeździectwa wiedzą doskonale jak milo jest wybrać się na kilkugodzinna przejażdżkę po lesie, i samemu bądź z przyjaciółmi galopować po lasach, polach, przeskakiwać przez powalone drzewka lub brodzić w jeziorze. Jednak zanim to nastąpi, konieczne jest zdobyć wiele umiejętności i nigdy nie przeceniać własnych sił ani umiejętności zwierzęcia.

Jesień jest okresem w którym warto aktywnie wypoczywać i jeśli tylko istnieje szansa na chociażby na kilka dni urlopu warto wybrać się na tereny województwa warmińsko–mazurskiego i odwiedzić Mikołajki. W mieście tym nie sposób się nudzić, a i oferta bazy noclegowej jest bardzo bogata. Z łatwością korzystać można z noclegów w Mikołajkach.

M-S-M

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...