Mikołajki zimą, wiosną, jesienią i latem

Tak jak Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski, tak Mikołajki uzyskały tytuł żeglarskiej stolicy naszego kraju. Przez niektórych miasto uznawane za zbyt oblegane przez turystów w okresie wakacyjnym, inni natomiast chwalą sobie walory wynikające z ogromnej dostępności do różnych atrakcji turystycznych.

Mikołajki, czyli miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie mrągowskim – takie położenie mówi samo za siebie. Kraina jezior, lasów, czystego powietrza, ośrodków agroturystycznych, licznych atrakcji wakacyjnych, a także coraz bardziej promowanej jazdy konnej z udziałem profesjonalnych instruktorów.


W czasie wakacji większość turystów gromadzi się oczywiście nad jeziorami Tałty i nad jeziorem Mikołajskim, bo to tu oprócz odpoczywania na plażach mają do dyspozycji spływy kajakowe, nurkowanie, żeglarstwo jako główną atrakcję, a także motorowodnie, oraz narty wodne.

W okresie jesiennym największym zainteresowaniem cieszą się organizowane spływy łodziami podczas których podziwiać można przepiękne lasy i otaczającą nas przyrodę, magię kolorów jesiennych liści, jednym słowem balsam dla duszy i dla ciała. W tym czasie w Mikołajkach nie brakuje także wielbicieli łowienia ryb i gdy tylko pogoda na to pozwala wzdłuż jeziora zaobserwować możemy rybaków wyczekujących na wielką rybę.

Na bardziej aktywnych czeka profesjonalna nauka jazdy konnej. Jazda konna jest sportem, który w Polsce zyskuje coraz większa popularność i trudno jest się temu dziwić, biorąc pod uwagę wszystkie jej pozytywne aspekty. Przede wszystkim pozwala nam na kontakt z tak wspaniałym zwierzęciem jakim jest koń. Miłośnicy jeździectwa wiedzą doskonale jak milo jest wybrać się na kilkugodzinna przejażdżkę po lesie, i samemu bądź z przyjaciółmi galopować po lasach, polach, przeskakiwać przez powalone drzewka lub brodzić w jeziorze. Jednak zanim to nastąpi, konieczne jest zdobyć wiele umiejętności i nigdy nie przeceniać własnych sił ani umiejętności zwierzęcia.

Jesień jest okresem w którym warto aktywnie wypoczywać i jeśli tylko istnieje szansa na chociażby na kilka dni urlopu warto wybrać się na tereny województwa warmińsko–mazurskiego i odwiedzić Mikołajki. W mieście tym nie sposób się nudzić, a i oferta bazy noclegowej jest bardzo bogata. Z łatwością korzystać można z noclegów w Mikołajkach.

M-S-M

Twierdza Srebrna Góra - ceny biletów, godziny otwarcia oraz praktyczne informacje
W sercu Dolnego Śląska, ukryta wśród malowniczych krajobrazów Gór Sowich, wznosi się Twierdza Srebrna...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Najciekawsze miejsca w Kanadzie
Kanada, drugi co do wielkości kraj na świecie, oferuje nieskończoną ilość atrakcji dla podróżników. Od...
Spływy kajakowe Kaszuby z dziećmi
Na spływy kajakowe Kaszuby można się wybrać z dziećmi. Trzeba tylko pamiętać o dopasowaniu trasy do wieku...
Odkrywanie nieznanego: podróż dookoła świata
Podróż dookoła świata. Brzmi jak coś z powieści Julesa Verne’a, prawda? Ale to nie jest tylko domena...
Piękne miejsca do odwiedzenia w Turcji
Turcja, malowniczy kraj rozciągający się między Wschodnią Europą a Zachodnią Azją, jest skarbnicą historii,...