Loty transferowe – nie taki diabeł straszny jak go malują.

Podróże lotnicze ze względu na swoją szybkość i możliwość przebywania dużych, w stosunkowo krótkim czasie odległości, stają się coraz popularniejsze. Podróżujemy głównie w celach turystycznych bądź biznesowych.


Mimo coraz nowocześniejszych samolotów pozwalających na jednym tankowaniu pokonywać naprawdę duże odległości, wciąż w niektórych przypadkach konieczne jest międzylądowanie lub przesiadka do innego samolotu w celu kontynuowania lotu. Dzieje się tak głównie dlatego, że linie lotnicze albo nie mają odpowiedniej floty do odbywania długich lotów, albo uważają takie połączenie za nieopłacalne. W przypadku, gdy mamy do czynienia z tzw. lotem transferowym, czas między przylotem a wylotem może sięgać od kilku do kilkunastu godzin. Wówczas trzeba pomyśleć o wypoczynku w hotelu. Dla podróżnych korzystających z Lotniska Okęcie idealnym rozwiązaniem będzie Okęcie hotel. Osoby, które przylatują do Warszawy na konferencję, szkolenie czy w celach biznesowych – dla nich hotel kryje wiele atrakcji, między innymi masaż biurowy.

Lot samolotem – transferowy lub kombinowany to taki lot, w którym konieczne jest odbycie dwóch lotów. Pierwszy etap to wylot do lotniska przesiadkowego, a drugi do miejsca docelowego. Takie śródlądowania mają miejsce na dużych lotniskach w Paryżu, Londynie, Madrycie, Amsterdamie, Monachium i Frankfurcie nad Menem. Najczęściej na tych lotniskach kończy się pierwszy etap lotu i rozpoczyna kolejny do najodleglejszych krajów. Wiele osób boi się takiego podróżowania. Obawiają się niewygody i niepotrzebnie, gdyż  mimo, że z przesiadką można podróżować bezstresowo i w komfortowych warunkach. Procedura odprawy biletowo – bagażowej jest identyczna jak w przypadku lotu bezpośredniego. Otrzymane karty pokładowe są ważne na każdym etapie lotu, chyba że zaznaczono konieczność odebrania karty pokładowej w porcie przesiadkowym. Na takiej karcie znajduje się godzina o której jest obowiązek stawienia przy odpowiednim wyjściu oraz numer bramki. Na lotnisku przesiadkowym należy się upewnić czy nie nastąpiły jakieś zmiany. Jeżeli istnieje konieczność przejścia na inny terminal wówczas należy kierować się znakami dla pasażerów transferowych. Bagaż rejestrowany podróżnego, przy przesiadce musi trafić razem z nim do następnego samolotu i dokonuje tego obsługa. Jeżeli ma dokonać tego sam – zostanie o tym poinformowany podczas pierwszej odprawy w porcie wylotowym. Należy sprawdzić czy dobrze został oznaczony bagaż i prawidłowo wpisany kod lotniska, gdyż przy ponownym nadawaniu bagażu może dojść do pomyłki. Niektóre państwa nakładają na podróżnych obowiązek posiadania wizy transferowej, dlatego należy sprawdzić czy i w jakich przypadkach taka wiza jest wymagana. Jeżeli jest mało czasu na przesiadkę i istnieje obawa spóźnienia się, najlepiej od razu skierować się do prawidłowej bramki (dlatego ważne jest czy numer bramki się nie zmienił).

Zapraszamy do Hotelu Vestina w Wiśle
Nowoczesny hotel ze Spa zlokalizowany jest w Wiśle Malince, a więc malowniczej dolinie, która zachwyca...
Hotel w Pradze
Znalezienie odpowiedniego hotelu w Pradze nie jest proste, a mnogość opcji rezerwacyjnych nie ułatwia...
Q Hotel Kraków Bronowice
W Krakowie znajdują się dwa Q Hotele - jeden w samym centrum miasta, a drugi w dzielnicy Bronowice. Drugi...
Q Hotel Katowice Plus
Nowoczesny Q Hotel w centrum Katowic, który dedykowany jest osobom ceniącym komfort i wygodną lokalizację....
Q Hotel Grand Cru Gdańsk
Q Hotel w Gdańsku zaprasza do samego centrum miasta, nad Motławę. To miejsce dla osób, które cenią komfort,...
Nocleg dla gości weselnych - luksusowy hotel na wesele
Planując wesele, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę noclegi dla gości weselnych. Dobrze zorganizowana...