Legendarne Wilderness Canyon

Historia modelu Wilderness Canyon jest prawie tak długa, jak sama historia marki Merrell i sięga początku lat 80. Liczne zalety butów docenili mężczyźni na całym świecie. Łącząc cechy obuwia miejskiego i outdoorowego Wilderness Canyon doskonale sprawdzą się zarówno jako buty noszone na co dzień, jak i podczas weekendowych wyjazdów za miasto, np. do miejscowości Osetnik, gdzie znajduje się imponująca Latarnia Morska Stilo.

W swojej najnowszej kolekcji marka Merrell prezentuje kolejną już odsłonę legendarnego miejskiego modelu Wilderness. Wzorowane na klasycznych butach górskich sprzed dekad, przypadną do gustu wszystkim mężczyznom ceniącym nie tylko oryginalny styl, ale i komfort noszenia. Buty zostały wykonane z wysokiej jakości wodoodpornej skóry licowej. Zastosowano w nich klasyczną i wytrzymałą konstrukcję Good-Year Welt. Język z bocznymi wstawkami uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza buta. Wykładka EVA została wykonana w 20 proc. z przetworzonych materiałów. Podeszwa Merrell Air Cushion Midsole minimalizuje wstrząsy i stabilizuje piętę. Niezwykle lekka podeszwa Vibram® Wilderness zapewnia doskonałą przyczepność na śliskim i mokrym podłożu.

Bez względu na to, w jaki sposób będą użytkowane, czy to w przestrzeni miejskiej, czy w plenerze, marka Merrell gwarantuje, że każdy pokonany w nich kilometr będzie wygodny i komfortowy. Wybierając się do miejscowości Osetnik, warto mieć je ze sobą.

Sugerowana cena butów: 669,- PLN

Latarnia Morska Stilo

Latarnia została zbudowana w latach 1904-1906. Usytuowana jest na wierzchołku wydmy w nadmorskiej miejscowości Osetnik, dawniej nazywanej Stilo. Latarnia sąsiaduje z dwiema innymi latarniami: Latarnią Morską Czołpino i Latarnią Morską Rozewie. Wysokość zbudowanej na szesnastokątnym fundamencie latarni wynosi 34 metry. Oprócz praktycznego zastosowania, czyli informowania o bliskości brzegu, latarnia stanowi również dużą atrakcję turystyczną. Jest jedną z dwóch polskich latarni całkowicie metalowych, drugą jest Latarnia Morska w Jastarni.

W 2006 roku, z okazji setnej rocznicy wzniesienia, latarnia została poddana remontowi. Jej korpus pokryto nową warstwą farby w charakterystycznych kolorach: czarnym u dołu, białym pośrodku i czerwonym na górze. Na szczycie latarni znajduje się laterna oraz dwie galerie widokowe. Tuż obok wieży znajduje się natomiast dom latarników.

Wizerunek Latarni Stilo zdobił wydane 2006 roku przez Pocztę Polską znaczki pocztowe. Znalazł się również w herbie gminy Choczewo, na której terenie się znajduje.

O Marce Merrell

Merrell od ponad 30 lat zapewnia wysokiej jakości obuwie wszystkim entuzjastom aktywnego wypoczynku. W jej ofercie jest obuwie typowo wyczynowe, jak i modele znakomicie wpisujące
się w krajobraz miejski.

Od niedawna oferta rozszerzyła się o odzież i akcesoria. Wszystkie produkty marki Merrell wykonane są z najlepszej jakości materiałów i z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Dla wszystkich fanów plenerowych wycieczek, marka Merrell stworzyła mobilną aplikację turystyczną. Aplikacja „Let’s Get Outside” umożliwia przejście tras polecanych przez innych użytkowników, wyznaczenie własnego szlaku, dodanie miejsca wartego odwiedzenia oraz zdjęć, filmów i komentarzy. Mobilna aplikacja turystyczna Merrell jest dostępna na systemy iOS oraz Android całkowicie za darmo. Aplikację można pobrać klikając w poniższy link lub za pomocą kodu QR.

iOS: http://itunes.apple.com/us/app/lets-get-outside/id528246370?mt=8   
Android: http://www.androidzoom.com/android_applications/travel_and_local/lets-get-outside_cmgxb.html  

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej marki (www.merrell.pl) oraz polskiego profilu Merrell na portalu Facebook, na którym znajdą Państwo informacje o aplikacji, nowych projektach i produktach marki, rady dla miłośników aktywnego wypoczynku oraz ciekawostki z dziedziny sportu i turystyki. Profil znajduje się pod adresem: https://www.facebook.com/MerrellPoland.

 

PR

Targi LATO 2012 - bogata oferta wyjazdów wakacyjnych na każdą kieszeń oraz moc atrakcji
Podczas XVII edycji Targów Turystyki i Wypoczynku LATO zwiedzający będą mogli dokonać zakupu wakacji...
Wyprawa na Galdhopiggen
By cieszyć się z kolejnego zdobytego szczytu, najpierw należy wykonać pierwszy krok. W wypadku Galdhopiggen...
Sucha stopa - obuwie na wędrówki
Po raz kolejny stajemy przed ważną decyzją. Tym razem wybór będzie dotyczył butów. Jakie przyjąć kryteria,...
Orienteering, czyli imprezy na orientację - turystyka aktywna, kwalifikowana.
Imprezy na orientację to forma aktywnego odpoczynku, jedna z dyscyplin turystyki kwalifikowanej. Są formą...
Wpływ EURO 2012 na rozwój polskiej gospodarki
W 2012 roku Polskę odwiedzi 21,4 mln turystów (w 2006 r. - 15,7 mln), przygotowanie EURO 2012 oznaczać...