Kładkę edukacyjną o długości ponad kilometra oddano do użytku w Narwiańskim Parku Narodowym. Łączy ona wsie Waniewo i Śliwno w województwie podlaskim, a przeznaczona jest dla pieszych i rowerzystów. Niewątpliwą atrakcją jest ti, że część trasy pokonuje się na platformach pontonowych. Na terenie kładki znajduje się wieża widokowa.
Inwestycję sfinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Kładka ma dokładnie 1050 metrów długości i poprowadzona jest nad głównym korytem Narwi.
Składa się ona z drewnianych pomostów zbudowanych ponad rzeką, które na niektórych odcinkach łączą się ze sobą ruchomymi elementami na pontonach. Sam turysta może je przeciągać za pomocą lin, by przedostać się z jednej części drewnianej kładki, na drugą.
Miejsce w którym poprowadzono kładkę jest charakterystyczne dla przyrody nad Narwią. Ważnym aspektem jest jej lokalizacji znajdująca się w całości na terenach Skarbu Państwa w zarządzie parku narodowego, a nie należących do prywatnych właścicieli.
Takiej kładki edukacyjno-przyrodniczej Narwiański Park Narodowy jeszcze nie miał. Od kilku lat przy jego siedzibie w Kurowie jest kilkusetmetrowy pomost wzdłuż rzeki, z którego również można obserwować przyrodę.
Narwiański Park Narodowy utworzono w 1996 zajmuje obszar 6,8 tys. ha.
Spotkać tam można wiele gatunków ptaków, także ściśle chronionych. Symbolem parku jest błotniak stawowy.
O unikalnym charakterze Narwi decyduje to, że jest to jedyna w Europie rzeka anastomozująca, a to znaczy, że płynie wieloma korytami. Na terenie parku narodowego tworzy ona skomplikowaną sieć rozdzielających i ponownie łączących się ze sobą odnóg. Widoki, flora i fauna przyciągają naukowców i turystów.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegów w województwie podlaskim