Kaski i gogle Carrera – czyli bezpieczeństwo na stoku znowu modne

Projektanci z firmy Carrera przygotowując najnowszą kolekcję kasków i gogli postawili sobie za cel stworzenie wyjątkowej linii produktów spełniających najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Unikalny design, dla którego inspiracją była moda ze światowych wybiegów łączy się z ochroną twarzy i głowy.

W kasku bezpieczniej

Skuteczność narciarskich kasków zbadał neurochirurg z Denver – dr Stewart Levy. Wyniki swoich badań opublikował w pracy „Analiza urazów głowy wśród narciarzy i snowboardzistów”.[1] Przebadał ponad 400 przypadków narciarzy, którzy trafili do centrum ratunkowego InterMountain Neurosurgery and Neuroscience w Denver z urazami głowy. Wśród przebadanych przez dr Levy wypadków na stoku, 69 proc. osób doznała obrażeń głowy bez dalszych powikłań, 15 proc., to ciężkie urazy, a 4 proc. to wypadki śmiertelne.

Jedynie 5 na 400 osób trafiło do szpitala z urazami głowy, mimo używania kasków ochronnych.

Proporcje te w obrazowy sposób pokazują, jak bardzo zwiększa się bezpieczeństwo uprawiania sportów zimowych, gdy chronimy głowę kaskiem. Niezwykle istotnym jest również fakt, że urazy osób używających kasków ochronnych były zdecydowanie lżejsze niż narciarzy nie korzystających ze sprzętu ochronnego.

Nie narażajmy więc więcej zdrowia i życia swojego oraz najbliższych. Zanim rozpoczniemy pakowanie walizek na wyjazd w góry – zaopatrzmy się w kask ochronny.

 

Statystyki na stoku

Światowe tendencje wyraźnie wskazują na wzrost świadomości dotyczącej konieczności używania kasków ochronnych podczas uprawiania sportów zimowych. Z badań demograficznych przeprowadzonych przez NSAAw sezonie zimowym 2008/2009 wynika, że używanie kasków przez narciarzy i snowboardzistów w Stanach Zjednoczonych wzrosło w stosunku do lat 2002/2003 z 25 do 48 proc. Jednak na uwagę zasługuje fakt, że tylko 32 proc. osób korzystających z kasków, to dorośli a aż 77 proc., stanowią dzieci poniżej 9 roku życia. Jak jest w Polsce? Od lutego 2010 roku obowiązuje zaostrzone prawo nakazujące używania kasków podczas jazdy na nartach lub snowboardzie przez dzieci poniżej 15 roku życia. Niestety, dorośli wciąż niechętnie dbają o swoje bezpieczeństwo traktując kaski ochronne jak zło konieczne.

 

Gogle, żeby widzieć więcej

Bezpieczne narciarstwo zaczyna się nie na stoku, lecz w sklepie, gdy wybieramy sprzęt oraz odzież. Gogle, to wbrew pozorom jedna z bardziej istotnych części wyposażenia narciarza. W górach energia światła jest niezwykle silna, przez co znacznie utrudnione jest widzenie. Śnieg, lód i chmury, to powierzchnie odbijające światło, dlatego gdy dociera ono do naszych oczu, jest bardzo intensywne i zmniejsza ostrość widzenia. W takich warunkach atmosferycznych bez gogli ani rusz. Są one niezbędne również, gdy pada śnieg, co powoduje odruch zamykania oczu podczas jazdy.

 

Chroń siebie i bądź modny

Firma Carrera poprzez wprowadzenie w swoich kolekcjach unikalnego i nowoczesnego wzornictwa, stara się zachęcić również dorosłych do korzystania z ochrony przed urazami podczas uprawiania sportów zimowych. Dzięki najnowszej linii produktów, można nie tylko czuć się bezpiecznie i komfortowo, ale również wyglądać modnie podczas białego szaleństwa na stokach.

 

Lady Collection – inspiracje dla pań

 

Wszystkim paniom, które stawiają na sportową elegancję, Carrera dedykuje specjalną linię Lady Collection, która stanowi kwintesencję stylowego wyglądu oraz funkcji ochronnych. 

 

Model Carrera Sin to lekki, wykonany w najnowszych technologiach kask. Posiada specjalny materiał wchłaniający wilgoć. W rejonie czoła i skroni wyprofilowany w sposób gwarantujący idealne przyleganie gogli. Posiada 24 otwory wentylacyjne, regulację rozmiaru w zakresie 3-4 cm, odpinane osłony na uszy, wyjmowaną wyściółkę. Nie bez znaczenia jest także jego wygląd – kobiece wzory utrzymane w kolorystyce liliowej.

Kask Carrera Sin dostępny jest w sugerowanej cenie det. 339 zł brutto

Kask Carrera Nemesis, to kolejna interesująca pozycja kobiecej linii. Wyróżnia go bez wątpienia oryginalny design. Z pewnością spodoba się bardziej odważnym paniom, które na stoku chcą zostać zauważone nie tylko pod względem umiejętności sportowych, ale także oryginalnego wyglądu. Model posiada szereg udogodnień: regulację rozmiaru w zakresie 3 cm oraz regulację zapięcia, system aktywnej wentylacji wraz z regulacją nawiewu, miękką i wygodną wyściółkę, która poprawia komfort noszenia, otwory słuchowe.

Kask Carrera Nemesis dostępny jest w cenie det. 379 zł brutto

Zaprojektowana również z myślą o kobietach najnowsza linia gogli Carrera Jewel posiada: podwójne, cylindryczne szyby z polikarbonatu (tzn. szyba jest wycięta z uformowanego wcześniej walca, a nie z płaskiego arkusza wygiętego w trakcie jej montażu), system eliminujący optyczne zniekształcenia oraz opatentowany przez Carrera System Seal Ring (jest to sztywny pierścień spajający i uszczelniający brzegi podwójnej szyby. Utrzymuje on stały dystans pomiędzy szybami, poprawiając jakość widzenia. Podwójna szyba zapobiega osadzaniu się pary wodnej na wewnętrznej powierzchni szyby, tzw. „parowaniu”). Gogle posiadają również wentylację oraz Adjustable Outrigger Comfort Fitting – system, który sprawia, że idealnie dopasowują się do kształtu twarzy.

Gogle Carrera Jewel dostępne są w cenie det. 239-299 zł brutto

 

Inspiracje dla panów

Dla wszystkich narciarzy i snowboardzistów firma Carrera przygotowała kolekcję gogli i kasków najwyższej jakości. Sprzęt zaprojektowany został w oparciu o zaawansowane technologie, testowany jest przez czołowych międzynarodowych sportowców.

Linię kasków Carrera RIB charakteryzuje lekkość oraz wykonanie w najnowszych technologiach. Wykończone są specjalnym  materiałem wchłaniającym wilgoć (Dry Wave jest tkaniną pozwalającą na przedostawanie się wilgoci do zewnętrznej części skorupy kasku zapewniając narciarzowi bardzo duży komfort).

Kask RIB jest wyprofilowany w sposób gwarantujący idealne przyleganie gogli. Posiada regulację rozmiaru w zakresie 3 cm, system pasywnej wentylacji zapewniający stałą cyrkulację powietrza wewnątrz kasku, system otwartej strefy ucha – w celu dobrej słyszalności podczas jazdy.

Kask Carrera RIB dostępny jest w cenie det. 279 zł brutto

Gogle Raptor, to jeden z większych modeli Carrera. Zapewnia doskonałą ochronę oczu, policzków i nosa przed działaniem słońca i zimna. Posiada „flash mirror” – lustro, które poprawia kolor soczewek i redukuje ilość światła, jaka dociera do oka,  podwójne, cylindryczne szyby z polikarbonatu (tzn. szyba jest wycięta z uformowanego wcześniej walca, a nie z płaskiego arkusza wygiętego w trakcie jej montażu), „Managed Air System” – system umożliwiający lepszy przepływ powietrza,   system „Seal Ring” (konstrukcja składająca się z dwóch soczewek, między którymi znajduje się uszczelniona przestrzeń tworząca termiczną barierę uniemożliwiającą zaparowywanie oraz rozwarstwianie się szyb, co z kolei eliminuje optyczne zniekształcenia). Ważną cechą gogli jest również wysoka odporność na zarysowania. Są kompatybilne z kaskiem, gwarantują 100% ochronę przed promieniami UV.                          

Gogle Carrera Raptor dostępne są w cenie det. 219-279 zł brutto

 

Marka Carrera – pół wieku doświadczenia

Początki marki Carrera sięgają 1956 r. Wówczas Wilhelm Anger – producent sportowych okularów z Austrii zainspirowany odbywającym się w Południowej Ameryce, prestiżowym wyścigiem samochodowym Carrera Panamericana – zaprojektował pierwszy model okularów dla sportowców, tworząc jednocześnie markę Carrera. Historia firmy to opowieść o niezwykłej przygodzie łączącej pasję ze sportem i ciągłymi innowacjami. Dzięki otwartemu podejściu do tworzenia nowych produktów, marka od ponad pół wieku kreuje nowe standardy w branży. 

W celu zapewnienia ciągłego podnoszenia jakości – produkty Carrera tworzone są we współpracy ze sportowcami i poddaje ciągłym badaniom technicznym i jakościowym. Marka Carrera korzysta również z doświadczeń Safilo Group – światowego lidera w produkcji okularów słonecznych i opraw okularowych.

Misją i obietnicą firmy jest oferowanie najwyższej klasy produktów dla najbardziej wymagających klientów. Aby osiągnąć cel, projektanci wychodzą poza stereotypy dotyczące potrzeby korzystania ze sportowego sprzętu ochronnego. Łącząc innowacje technologiczne, nowoczesny design oraz myślenie o komforcie użytkowników, firma jest niekwestionowanym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa jazdy na nartach oraz snowboardzie.Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Jesień w Karkonoszach - magiczny jesienny weekend w Pałacu Pakoszów
Karkonosze, te majestatyczne góry, stanowią jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski. A jesień?...
Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Przyciągający magnetyzm gór? Celebrowanie górskich wędrówek po odpowiednim przygotowaniu
Góry od zarania dziejów były symbolem niedostępności i wyjątkowości. Przyciągają wędrowców szukających...
Lampki czołowe w góry
Góry są piękne i stanowią doskonała propozycję na wakacje. Dla wielu osób wędrowanie po górach to dawka...