Z okazji Jubileuszu 35 lecia Wydziału Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu uczelnia zaprasza na konferencję podczas której zaprezentowana zostanie historia Wydziału, działalność poszczególnych Zakładów, kierunki prowadzonych badań, nowe kierunki i specjalności (w tym Dietetyka i Taniec). Wydział TiR będzie się promował również na swoim stoisku 297 w pawilonie 5 podczas Tour Salonu a studenci – wolontariusze pracować będą na stoisku WOT, Urzędu Miasta.
Absolwenci Wydziału Turystyki i Rekreacji AWF
Zdobywają górskie szczyty, pływają dookoła świata, są globtroterami, wybierają ekstremalne wycieczki. Jeszcze inni z pasją oddają się rywalizacji sportowej, w której osiągają wysokie wyniki, sięgając po najwyższe trofea olimpijskie. To absolwenci Wydziału Turystyki i Rekreacji poznańskiego AWF, który w tym roku obchodzi 35-lecie powstania.
Absolwenci i studenci AWF, którzy swoją przyszłość związali z turystyką i rekreacją często z pasją oddają się podróżom, rejsom oraz poznawaniu świata „smakiem i zapachem”. Zdobywają górskie szczyty, pływają dookoła świata, są globtroterami, wybierają ekstremalne wycieczki, relacjonują w znanych czasopismach dokonania sportowców i podróżników. Jest wśród nich Marta Sziłajtis-Obiegło, najmłodsza kobieta, która samotnie opłynęła świat, Magdalena Skirecka, która zdobyła europejską koronę gór a Przemysław Kwarta razem z żoną weszli na Kilimandżaro. Absolwenci AWF kierują wielkimi przedsiębiorstwami w branży turystyczno-rekreacyjnej w Polsce i za granicą (np. na wyspach Bali), tworzą luksusowe ośrodki odnowy biologicznej, prowadzą hotele i ośrodki fitness. Magdalena Siemaszko, prowadzi schronisko Samotnia w Karkonoszach, a jej mąż jest reporterem w National Geographic.
Jednym z naszych studentów jest Marcin Opałek, pilot wycieczek, obrońca przyrody, przewodniczący Stowarzyszenia Czysty Świat oraz członek zarządu Fundacion Mundo Puro w Boliwii. Pomysłodawca Traktoriady – Wyprawy Ursusem Dookoła Świata realizowanej od 2001 roku – nominowanej w 2008 roku do prestiżowej nagrody National Geographic – Travellery. Organizator Polskiej Ekspedycji Amazońskiej – realizowanych od 2004 roku wypraw archeologicznych w nieznane rejony Tropikalnych Lasów Deszczowych Boliwii. Wspólnie z Beatą Kaczor (pracownikiem Wydziału TiR) przejechali Ursusem kilka kontynentów.
Źródło: PR