Jesienne wycieczki szkolne

Rok szkolny świeżo rozpoczęty, a już słyszy się o wycieczkach szkolnych. Nauczyciele coraz częściej decydują się na organizację wycieczki na początku roku szkolnego, szczególnie w pierwszych klasach szkół średnich, traktując wyjazd jako dobrą okazję do integracji i poznania grupy.

Uczniowie z ochotą decydują się na uczestnictwo w wycieczkach szkolnych, gorzej do sprawy podchodzą rodzice,  którzy uważają, że pierwsze dni w nowej szkole powinny być zagospodarowane przede wszystkim  na poznanie nauczycieli i programu nauczania, a nie na integrację klasy.

Kwestie finansowe również komplikują sprawę, nie wszystkich bowiem stać na wyjazd z klasą i tu moc integracji traci swoją siłę, a na światło dzienne wychodzą problemy, z nimi podziały klasowe.

Organizatorzy jesiennych wycieczek ukazują plusy takich wyjazdów, między innymi zwracają uwagę na niższe ceny za noclegi, przejazd, czy wyżywienie. Sygnalizują, iż z początkiem roku szkolnego  klasa, która dopiero co poznaje się jest bardziej zainteresowana programem zwiedzania i uczestnictwem w przygotowanych atrakcjach wyjazdu. Z końcem roku szkolnego młodzi ludzie myślą już tylko o rozrywkach i leniuchowaniu, a co za tym idzie program wycieczki jest traktowany z niechęcią .

Biura podróży zwracają uwagę na fakt, iż wczesna jesień jest doskonałym czasem na wyjazdy np. w góry. Optymalna temperatura powietrza, mniejszy ruch turystyczny oraz niższe ceny przyciągają zarówno klientów indywidualnych jak i grupowych, dlatego z dużą chęcią przystępują do planowania oryginalnych tras także dla wycieczek szkolnych.

Podróże kształcą, integrują i relaksują, dlatego warto organizować je w sposób szczególnie przemyślany, tym bardziej, gdy uczestnikami wyjazdów są młodzi ludzie.

Kursy językowe

Kursy maturalne

Międzygórze ? atrakcje i gdzie wybrać nocleg?
Sudety to piękne krajobrazowo góry, idealne dla osób, które cenią sobie wędrówki wśród pięknych krajobrazów.
Egipskie must have
Od dłuższego czasu hasło ?wakacje w Egipcie? nie brzmi już tak egzotycznie jak kiedyś. Dziś odległe kierunki...
Boliwia - wyprawa inna niż wszystkie
Każdy, kto chciałby odbyć podróż, która całkowicie odmieni jego wyobrażenia na temat egzotycznych miejsc,...
Wygraj pobyt dla dwóch osób w Rzymie, Paryżu lub Barcelonie, o wartości rynkowej 6000 (sześć tysięcy) złotych brutto
Wygraj podroż do stolic - Rzym Paryż Barcelona czekają - zagraj w konkursie nie czekaj. Nagrodą pierwszego...
Wygraj swoją podróż wartą 10 000 zł.
Miej własne zdanie. I przekonaj się, że słuchają Ciebie nie tylko znajomi. Dołącz za darmo do panelu...
Szkolenia turystyczne, hotelarskie, gastronomiczne
Przed nami sezon wakacyjny 2009. Mimo że jeszcze dwa miesiące dzielą nas od kalendarzowego lata, to dla...