Jedyne takie miejsce w Opolu

Już 25 sierpnia w niezwykłej scenerii będzie można oglądać spektakularny zachód słońca. CH Solaris Center w Opolu udostępni wszystkim chętnym swój dach na potrzeby sesji fotograficznej, lecz tym razem uczyni to w chwili, gdy noc zacznie spływać na miasto.

W sobotę 25 sierpnia Solaris Center otworzy swój dach dla wszystkich pasjonatów fotografii. Tego dnia odbędzie się kolejna edycja Photo Day organizowana przez portal Moje Miasto Opole, podczas którego flesze wraz z zachodzącym słońcem i gwiazdami rozświetlą nocny firmament rozpościerający się ponad Solaris Center. Efektem starań fotografów będą zdjęcia pokazujące przepiękną, oświetloną wieczorną zorzą i latarniami, panoramę widzianą z wysokości samego centrum naszego miasta. Fotografie zostaną wykonane w wielu stylach, różną techniką, z licznych perspektyw i punktów widzenia, aby jak najpełniej oddać wieczorną, letnią atmosferę Opola widzianego z wysokości.

Impreza rozpocznie się o godzinie 19:30 i trwać będzie do 21:30. Zbiórka o godz. 19:15 przed Solaris Center przy wejściu od strony Placu Kopernika, skąd pasjonaci fotografii zostaną zaprowadzeni na dach.

Przy tej okazji przypominamy, że 14 września upłynie ostatni dzień, do którego można dostarczyć fotografie na letnią edycję konkursu “Obiektywy na Centrum”. Najbliższa edycja Photo Day umożliwia wykonanie niezwykle ciekawych zdjęć i jest prawdopodobnie jedną z najlepszych okazji do zrobienia zwycięskich fotografii.

Tematyką konkursu “Obiektywy na Centrum” jest Solaris Center. Zdjęcia powinny przedstawiać galerię, jej część lub wydarzenia dziejące się wokół niej. Zwycięskie fotografie zostanę opublikowane na stronie solariscenter.pl i posłużą do zilustrowania kalendarza Solaris Center na rok 2013.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Opola, a w jury zasiadają przedstawiciele organizatora oraz znani opolscy fotograficy. Partnerami konkursu są RTV EURO AGD i Delikatesy Alma.

Prace konkursowe należy przesłać na adres: Dyrekcja Solaris Center, Pl. Kopernika 16, 45-040 Opole lub dostarczyć osobiście w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Każdy z uczestników może przesłać jednorazowo 3 zdjęcia.

Poprzednia edycja Photo Day odbyła się 9 czerwca również na szczycie Solaris Center. Kilkudziesięciu amatorów fotografii wykonało wówczas po raz pierwszy z tego miejsca piękne zdjęcia opolskiej panoramy. Dla wielu z nich równie interesujący do sfotografowania okazał się sam dach centrum handlowego stojącego w samym centrum naszego miasta.

 

SOLARIS CENTER

Solaris Center to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt handlowo – rozrywkowy, w którym na przestrzeni ok. 18,5 tys. m kw. powierzchni handlowej znajduje się 86 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Zlokalizowany jest w ścisłym centrum Opola, z wygodnym dostępem dla ruchu pieszego i samochodowego oraz wielopoziomowym parkingiem na 350 miejsc. Unikalna architektura obiektu łączy walory nowoczesnej przestrzeni miejskiej, obejmującej strefy handlowe i rozrywkowe wraz z istniejącymi elementami i formami architektury miejskiej. Projekt galerii integruje istniejący multipleks kinowy z pasażami handlowymi i restauracjami, a wizja architektoniczna tworzy unikalny układ urbanistyczny, harmonijnie wpisujący się w otoczenie. Jedną z niepowtarzalnych atrakcji, jakie twórcy Solaris Center przygotowali dla odwiedzających je gości są: „Obserwatorium Słoneczne” – pierwsze na świecie obserwatorium słoneczne w centrum handlowym, umożliwiające prowadzenie ciągłych obserwacji Słońca oraz po raz pierwszy w galerii handlowej w Polsce, „Interaktywna Podłoga”, dostarczająca mieszkańcom Opola nowych wrażeń.

 

Źródło:

www.otwarty.pl

7 rad jak zrobić idealne zdjęcie - poradnik dla amatorów fotografii
Dobry kadr, odpowiednie światło, stabilna ręka - to tylko niektóre elementy, o których trzeba pamiętać,...
Wszystkie barwy jesieni - konkurs foto Primus i Ceneria.pl
Jesień to według niektórych najpiękniejsza pora roku. Bywa bajecznie kolorowa, gdy na drzewach wiszą...
Minister gospodarki nagrodzi najlepsze rozwiązania dla branży hotelarskiej
Ruszył "Konkurs o Nagrodę Ministra Gospodarki na najbardziej przedsiębiorczą firmę, eksportera i innowatora...
Wygraj lustrzankę cyfrową i pobyty nad morzem
Przedłuż wakacje i wygraj pobyty nad morzem w hotelu z basenem lub rodzinnym pensjonacie z salą zabaw...
Artists Caught by [Umea] Twoją szansą na międzynarodowy sukces! Zostały tylko 4 tygodnie na zgłoszenie pracy konkursowej
Artists Caught by [Umea] Twoją szansą na międzynarodowy sukces! Zostały tylko 4 tygodnie na zgłoszenie...
Konkurs Teraz Polska rozstrzygnięty!
3 czerwca poznaliśmy laureatów XXIII edycji konkursu ,,Teraz Polska" i IV edycji konkursu ,,Wybitny Polak".