Głosuj na piękny Toruń

Ruszył plebiscyt na “6 cudów Bałtyku”. Toruńska starówka znalazła się wśród 12 najciekawszych kulturowo i przyrodniczo polskich miejsc, na które można oddać głos. Aby stała się jednym z sześciu cudów Bałtyku, wystarczy wejść w internet i głosować.

Głosowanie odbywa się w internecie. Z każdego państwa nadbałtyckiego kandyduje kilka miejsc, najciekawszych pod względem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Z Polski zgłoszonych zostało 12 cudów: toruńska starówka, historyczny Gdańsk, molo w Sopocie, zamek w Malborku, wydmy w Łebie, Kanał Elbląski, Mazury, Festiwal Wikingów na wyspie Wolin, Białowieża, kopalnię soli w Wieliczce, historyczne centrum Krakowa i starówka w Zamościu.
Jak głosować na Toruń?

Głosowanie zajmuje chwilę. Wystarczy wejść na stronę www.6-bsr-wonders.net, wybrać toruńską starówkę, wpisać swój e-mail i potwierdzić swój głos w mailu, który przyjdzie na skrzynkę odbiorczą.

W głosowaniu każdy może wybrać maksymalnie sześć miejsc, z czego tylko dwa ze swojego kraju.
W konkursie startuje 65 miejsc z regionu Morza Bałtyckiego. Każde z nich zostało wytypowane przez kraje sąsiadujące. Co ciekawe, udział biorą w nim atrakcje, które nie są położone na wybrzeżu. “6 cudów Bałtyku” obejmuje teren całych państw, a nie tylko najciekawszych miejsc położnych nad Bałtykiem.

Plebiscyt ma trzy etapy. W pierwszym, który zakończy się 30 maja, zostaną wyłonione 33 miejsca z największą liczbą głosów. Kolejna runda odbędzie się w czerwcu i lipcu. Pozostanie wtedy 16 najciekawszych atrakcji turystycznych. W trzeciej – finałowej, która będzie trwała od sierpnia do września, wybierzemy sześć cudów Bałtyku.


Urząd Miasta Torunia

Wały Gen. Sikorskiego 8
87-100 Toruń

http://www.torun.pl

W Toruniu trwa Kulturalne Lato
Muzyczne gwiazdy na szóstej edycji Artus Jazz Festival, niezwykły spektakl na granicy ulicznej prowokacji...
Zagraj a przy odrobinie szczęścia wygrasz weekend w Wiedniu dla 2 osób
Zagraj w naszym quizie o winie, a przy odrobinie szczęścia wygrasz weekend w Wiedniu dla 2 osób,
Toruń - tradycja i nowoczesność
"Od piernika do rydzyka" takim sloganem reklamuje Toruń serwis nasztorun.pl . Trzeba przyznać, że slogan...