Dom w górach, czyli gdzie spędzić urlop w sezonie zimowym

Każdy czasem potrzebuje chwili oddechu i spokoju. Nic tak nie sprzyja prawdziwemu relaksowi, jak wyjazd w piękne okolice. Wolność od codziennych obowiązków i wyjście z godzinowego reżimu powoduje, że szybciej ładujemy akumulatory. Poszukując zimowego miejsca wypoczynku warto rozważyć wynajęcie domu w górach, gdzie w komfortowych, a jednocześnie domowych warunkach, skorzystamy z pełni oferowanych przez wyżynne tereny atrakcji.

A może by tak rzucić wszystko i pojechać…

… w Beskidy. A dokładniej w serce Beskidu Sądeckiego – Piwnicznej-Zdrój. Ta, leżąca w dolinie Popradu miejscowość, od 1884 roku stanowi punkt docelowy kuracjuszy. Lokalne źródła wód mineralnych cieszą się olbrzymią popularnością i trafiają w najdalsze zakątki kraju. Piękny rynek i park zdrojowy zachęcają do spacerów o każdej porze roku. Wynajmując domek w tutejszych górach można podreperować zdrowie i jednocześnie skorzystać z licznych stacji narciarskich w Suchej Dolinie, Wierchomli Małej i Kokuszce. Na miłośników szusowania czekają wyciągi orczykowe, talerzykowe i krzesełkowe prowadzące do tras o zróżnicowanej trudności.

.

Nie tylko dla miłośników białego szaleństwa

Okolica obfituje też w mnóstwo szlaków górskich, które zadowolą zarówno zaawansowanego piechura, jak i niedzielnego turystę. Ruszającym w stronę Pienin polecić można żółty szlak na Niemcową, czerwony na Przełęcz Gromadzką czy przebiegającą granicą polsko-słowacką niezwykle urokliwą trasę przez Piwowarówkę i Eliaszówkę. Piwniczną okala od północy Główny Szlak Beskidzki prowadzący masywami górskimi do licznych schronisk. Zakładając bazę wypadową w domku w górach, można tak zaplanować wycieczki, aby codziennie wrócić na nocleg do przytulnego, pachnącego drewnem lokum.

Wycieczki po okolicznych miejscowościach

Piwniczna-Zdrój położona jest w pobliżu wielu interesujących miejscowości. Zaledwie 20 km od Starego Sącza, który zachwyca urokliwym rynkiem miejskim. W samej Piwnicznej znajduje się przejście graniczne, dzięki któremu można wybrać się do południowych sąsiadów, aby zakupić lokalne przysmaki lub wytwory sztuki piwowarskiej. Można też wybrać się na przejażdżkę krętym i atrakcyjnym, wybudowanym w 1911 roku szlakiem kolejowym do Krynicy-Zdrój. To piękne uzdrowisko słynie z domów zdrojowych, a miłośnicy pięknych widoków mogą skorzystać z zabytkowej kolei linowej na Górę Parkową i gondolowej kolejki na Jaworzynę.

Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Noclegi w polskich górach. Kilka ciekawych informacji.
Polskie góry, będące prawdziwym skarbem malowniczych krajobrazów, stanowią jedno z najbardziej pożądanych...
Jesień w Karkonoszach - magiczny jesienny weekend w Pałacu Pakoszów
Karkonosze, te majestatyczne góry, stanowią jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na mapie Polski. A jesień?...
Wielkanoc w górach – tradycyjne świętowanie wśród górskich szczytów
W ostatnim czasie coraz więcej rodzin podejmuje decyzję o celebrowaniu Świąt Wielkiej Nocy poza domem....
Przyciągający magnetyzm gór? Celebrowanie górskich wędrówek po odpowiednim przygotowaniu
Góry od zarania dziejów były symbolem niedostępności i wyjątkowości. Przyciągają wędrowców szukających...
Lampki czołowe w góry
Góry są piękne i stanowią doskonała propozycję na wakacje. Dla wielu osób wędrowanie po górach to dawka...