Dni Roztocza w Centrum Promocji Woj. Lubelskiego

„Roztocze – Witalność z Natury” pod takim hasłem w dniach 9-11 czerwca promowana będzie oferta turystyczna Roztocza. Promocja odbędzie się w godzinach od 10 – 17 w siedzibie Centrum Promocji Województwa Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu 41.

Podczas dni z Roztoczem organizatorzy przygotowali dla odwiedzających szereg atrakcji. Będzie można m.in.: uzyskać praktyczne informacje o możliwościach spędzenia wolnego czasu na Roztoczu, zakupić regionalne pamiątki, wydawnictwa i mapy. Na amatorów kuchni regionalnej czekają roztoczańskie miody, roztoczański olej świąteczny oraz smakołyki przygotowane przez gospodynie z Ciotuszy Nowej w gminie Susiec. Koło Gospodyń Wiejskich “Lubczyk” z Lubyczy Królewskiej przygotowało potrawy z lubczykiem – jednym z najstarszych polskich afrodyzjaków.

Dodatkową atrakcją będzie nauka nordic walking z instruktorem. Na każdego, kto przybędzie w tych dniach pod Centrum Promocji na rowerze czekają mapki z roztoczańskimi szlakami rowerowymi i opaski odblaskowe*. Nie zabraknie również oferty dla miłośników spływów kajakowych.

Organizatorzy kiermaszu zapraszają także najmłodszych, dla których pracownicy Roztoczańskiego Parku Narodowego i lubelscy leśnicy przygotowali inscenizację lasu oraz szereg konkursów, gier i zabaw edukacyjnych o tematyce leśnej.

Partnerami imprezy są: Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze, Roztoczańskie Stowarzyszenie Agroturystyczne z Suśca, Roztoczański Park Narodowy,Zamojski Ośrodek Informacji Turystycznej, Biuro Turystyczne QUAND, GOK w Suścu, Firma Apiko, Zagroda Guciów oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie.

20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...
Niebezpieczeństwa na trasie - jak uniknąć problemów z dętkami rowerowymi?
Turystyka rowerowa jest wspaniałym sposobem na aktywny wypoczynek i zwiedzanie pięknych okolic.
Zwyczaje rowerowe Polaków
Jaki jest najpopularniejszy sport wśród Polaków? Zapewne większość pomyśli: piłka nożna, pływanie, może...
Jesień na Roztoczu - grzybobranie i nie tylko
Wakacje już minęły a lato odejdzie 23 września. Na Roztoczu to czas odpoczynku po skąpanych w słońcu,...
Podsumowanie wyników posezonowej ankiety - Roztocze 2009
Lokalna Organizacja Turystyczna ROZTOCZE przygotowała ankietę, która miała za zadanie pokazać w jakim...