Całoroczne narciarskie stoki zjazdowe GornostayR idealne do SKI TERAPII

Firma Mazuria-Bravo – wyłączny importer i dystrybutor całorocznych stoków narciarskich Gornostay® – nawiązała współpracę ze szkołą carvingową Ogorzałek Carving S’cool, która prowadzi zajęcia ze ski terapii dla osób niepełnosprawnych. Obecne od niedawna w Polsce innowacyjne całoroczne stoki do jazdy na nartach i snowboardzie doskonale nadają się do terapii narciarskiej, mającej na celu m.in. maksymalne usamodzielnienie i wzmocnienie osłabionych grup mięśniowych. Rehabilitacja na narciarskich stokach zjazdowych Gornostay® to unikalna szansa na poprawę stanu zdrowia u pacjentów z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego.

Terapia na nartach umożliwia pracę z pacjentami – szczególnie dziećmi – dotkniętymi autyzmem, porażeniem mózgowym, zespołem Downa, uszkodzeniami rdzenia kręgowego czy upośledzeniami wzroku i słuchu. Może być prowadzona zarówno w zimie na świeżym powietrzu, jak i w specjalnych ski-laboratoriach. Ogromną zaletą tego drugiego rozwiązania jest możliwość organizacji zajęć przez cały rok.

Ski terapia to nowatorskie podejście do leczenia różnego rodzaju schorzeń, głównie dziecięcych. Do tej pory przeprowadzaliśmy zajęcia dla niepełnosprawnych na specjalnych urządzeniach – skipolach, jednakże obecnie dużo lepsze efekty daje praca na całorocznych narciarskich stokach zjazdowych  Gornostay®. To innowacyjne rozwiązanie pozwala  m.in. na właściwą asekurację pacjenta w czasie zajęć na sprzęcie. W efekcie nasi podopieczni osiągają lepsze efekty niż pierwotnie” – mówi Marcin Ogorzałek, właściciel szkoły carvingu Ogorzałek Carving S’cool oraz instruktor narciarstwa rehabilitacyjnego.

Narciarski stok treningowy Gornostay® to unikalna, przesuwająca się taśma imitująca śnieżne pokrycie, przeznaczona do jazdy na nartach i snowboardzie oraz napędzana specjalnym mechanizmem. Do zjazdu wykorzystywane są prawdziwe narty, buty narciarskie, kijki czy snowboard. Nowatorskie rozwiązanie przeznaczone jest do montażu w obiektach sportowych, rekreacyjnych i handlowych, a także w ośrodkach rehabilitacyjno-wypoczynkowych. 30 minut ćwiczeń z osobą niepełnosprawną na całorocznym stoku narciarskim daje takie same efekty jak trzygodzinna gra w koszykówkę na wózku inwalidzkim[1].

Narciarski stok treningowy to już nie tylko sport i rozrywka, ale teraz urządzenie pełni także istotną funkcję rehabilitacyjną. Jesteśmy na etapie tworzenia nowatorskich programów leczenia osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem naszych całorocznych stoków narciarskich Gornostay®. Negocjujemy również otwarcie pierwszych w Polsce ośrodków rehabilitacyjnych, gdzie pacjenci będą mogli odbywać zajęcia ski terapii na oferowanych przez naszą firmę narciarskich stokach treningowych” – mówi Damian Sierzputowski, prezes zarządu spółki Mazuria-Bravo.

Niedawno firma Mazuria-Bravo – wraz z Polskim Towarzystwem Rehabilitacji Oddział Warmińsko-Mazurski oraz Katedrą i Kliniką Rehabilitacji Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – zorganizowała w Olsztynie konferencję naukową poświęconą ski terapii oraz możliwościom, jakie oferują niepełnosprawnym całoroczne stoki narciarskie Gornostay®. Wśród prelegentów byli m.in. prof. dr hab. inż. Janusz Guziur, dr Ewa Siemianowska oraz  mgr  Marcin Topór – konsultant wojewódzki ds. fizjoterapii oraz ekspert w dziedzinie wykorzystania elementów narciarstwa alpejskiego w usprawnianiu uszkodzeń OUN (ośrodkowego układu nerwowego).

Wszystkich zainteresowanych inwestycją i związanymi z nią szczegółami zapraszamy na stronę internetową www.mazuriasport.pl

Informacje o firmie:

Mazuria-Bravo Sp. z o.o. jest wyłącznym importerem i dystrybutorem całorocznych narciarskich stoków zjazdowych Gornostay® przeznaczonych do montażu w obiektach sportowych, rekreacyjnych, handlowych i innych. Pierwszy całoroczny SKI & SNOWBOARD Park otwarty został w listopadzie 2010 roku w Ośrodku Wypoczynkowo-Rekreacyjnym Czarny Groń w Rzykach koło Andrychowa. Firma stale poszukuje innowacyjnych rozwiązań biznesowych, wykorzystując bogate doświadczenie członków Zarządu spółki oraz współpracujących fachowców i ekspertów. Przedsiębiorstwo ma ambitne plany rozwojowe obejmujące m.in. budowę profesjonalnej handlowej platformy internetowej. Firma angażuje się także w inne podmioty stawiające na innowacje, czego przykładem jest ścisła współpraca z dynamicznie rozwijającą się spółką DCB Sp. z o.o., ekspertem w dziedzinie wykrywania fałszywych banknotów (www.decoba.pl).

W lutym 2010 roku, firma Mazuria-Bravo otrzymała nagrodę Mercurious Gedanensis dla całorocznych stoków narciarskich marki Gornostay®.

 

www.mazuriasport.pl

 [1] Badania szkoły carvingu Ogorzałek Carving S’cool

Snowboard - ochrona ciała i oczu
Uprawianie każdego sportu, zwłaszcza zimowego, musi wymagać odpowiedniego przygotowania. Warunki fizyczne,...
Korzyści płynące z wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
Szczyrk to jedno z miast, które na swoim terenie poza pięknymi profesjonalnymi stokami narciarskimi,...
Ferie zimowe z dziećmi ? domy i apartamenty w górach.
Nie jest łatwo wybrać miejsce na wakacje zimowe z dziećmi, gdyż musimy wtedy brać pod uwagę nie tylko...
Wisła zimą nie tylko na narty
Znajdująca się w sercu Beskidu Śląskiego, u podnóża Baraniej Góry, Wisła jest miejscowością turystyczną....
Narty w Livigno
Livigno to nieduża górska wioska położona w sercu Alp Retyckich, doskonałe miejsce dla narciarzy! Profesjonalnie...
Ubranie termo-aktywne na narciarskie wycieczki
Wycieczki narciarskie to idealny sposób na połączenie ogromnej radości z jazdy z podziwianiem wspaniałych...