Zobacz Adventure World Warsaw z lotu ptaka

Choć prace budowlane w Adventure World Warsaw – pierwszym  w Polsce tematycznym parku rozrywki – rozpoczną się dopiero wiosną 2012 roku, już dziś możemy zobaczyć, jak będzie wyglądał park z lotu ptaka dzięki filmowi, który udostępniono na stronie AWW.

Film pokazuje, w jaki sposób zagospodarowane zostanie 240 hektarów, na których już na początku 2014 roku powstanie największy park rozrywki w środkowo-wschodniej Europie.

Adventure World Warsaw składać się będzie z części całorocznej oraz z odkrytych atrakcji czynnych od kwietnia do listopada. Jak można zobaczyć na filmie, dostępnym na stronie www.adventureworldwarsaw.com, wejście do parku wieść będzie przez Strefę Rozrywki – Entertainment Village, gdzie można będzie obejrzeć liczne występy artystyczne lub odwiedzić jeden z barów, restauracji czy sklepów. Mijając atrakcje tej części kompleksu, goście trafią wprost przed imponujący Grand Resort hotel – budynek o stylizowanej architekturze. Pod hotelem znajdować  się będzie przejście do odkrytej części parku i tak zwanej strefy zimowej (winter zone), całorocznej części parku tematycznego sąsiadującego z hotelem Grand Resort. Natomiast skręcając w lewo przed hotelem, odwiedzający trafią do Parku Wodnego oraz Aqua Hotel, bezpośrednio połączonego z aquaparkiem. Umieszczone pod ogromną kopułą zjeżdżalnie, baseny i inne, niespotykane dotąd w Polsce wodne atrakcje, dostępne będą przez 365 dni w roku.

Korzystając z przejścia pod hotelem Grand Resort, odwiedzający wejdą do Parku Tematycznego stanowiącego serce Adventure World Warsaw. Pierwszą jego częścią będzie Przystań Przygód – niezwykły rynek wypełniony sklepami, restauracjami i innymi atrakcjami. Jest to jednak zaledwie przedsionek prawdziwej rozrywki. Poza tą częścią Park posiadać będzie także pięć różnych, tematycznych wysp. Dwie z nich będą należeć do całorocznej części Parku: znajdujące się na prawo od Przystani Przygód Zaginione Królestwo, w którym goście będą mogli doświadczyć tak mocnych przeżyć, jak trzęsienie ziemi czy wybuch wulkanu. Po lewej stronie znajdziemy Plac Polski, który architekturą będzie przypominał starówki, jakie można spotkać w polskich miastach. Będzie tam można także spotkać postaci z polskich legend i bajek, takie jak Pan Twardowski, który będzie zapraszał gości do swojego ruchomego pałacu, lub przeżyć przygodę na latającym pojeździe, wśród innych polskich baśni i legend. Lokalizację każdej z pięciu wysp tematycznych parku można zobaczyć na filmie z lotu ptaka. Magiczna Laguna to najweselsza z nich, pełna mitycznych stworzeń, które uwielbiają się bawić i psocić. Na tej samej wysokości, lecz po drugiej stronie Przystani Przygód, znajdzie się Kraina Legend  – nawiązująca do starożytnych cywilizacji, między innymi kultur Majów i Egipcjan. Z kolei na znajdującej się na skraju Adventure World Warsaw Wyspie Zamkowej będzie można spotkać się z Merlinem, Królem Arturem, wiedźmami i smokami.

Mamy nadzieję, że film przybliży przyszłym Gościom projekt naszego parku i sprawi, że z niecierpliwością będą oczekiwali na jego otwarcie – mówi Peter Jan Mulder, Prezes Zarządu Las Palm, spółki powołanej do realizacji inwestycji Adventure World Warsaw. – Zdradzamy w nim również nasze plany na przyszłość. W drugiej fazie projektu planujemy m.in. otwarcie kolejnych hoteli i drugiego parku tematycznego, który powstanie tuż obok pierwszego etapu inwestycji  – dodaje.

***

WIZUALIZACJE PARKU dostępne są pod linkiem: 
http://www1.publicrelations.pl/files/2011_10_18_AWW_Wizualizacje.rar

 

Źródło: PR

Co warto zwiedzić na Mazowszu?
Mazowsze – serce Polski, to kraina niezwykłych kontrastów, gdzie nowoczesność spleciona jest z historią,...
Czym kierować się wybierając apartamenty na doby w Warszawie?
Wybór noclegu nie jest łatwy, tym bardziej, gdy dostępnych opcji jest bardzo wiele. Zawsze warto dokładnie...
Multimedialna mozaika krajobrazów Polski na TT Warsaw
Jedną z atrakcji 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw będzie multimedialna strefa turystyczna...
Szalony weekend w Warszawie
Już 14 grudnia 2013 roku po raz pierwszy w historii naszego kraju zawita do stolicy spektakularne show...
Targi WorldHotel już jutro!
Już jutro rozpoczną się VI Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2013. W dniach...
Hotel od A do Z - wystawcy na Targach WorldHotel 2013
Podczas VI Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2013, które odbędą się...