ŻEGLARSKI WYŚCIG DOOKOŁA ŚWIATA NA ANTENIE TRÓJKI!

25 listopada kapitan Roman Paszke ruszy w samotny rejs katamaranem dookoła świata, a Marcin Łukawski będzie to wydarzenie relacjonował na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

Uroczysty start odbędzie się w porcie Lorient w Bretanii, skąd Trójka tuż po godz. 17.00 nadawać będzie relację na żywo. Marcin Łukawski – wysłannik Programu 3, jako wytrawny żeglarz opowie o wszystkich szczegółach związanych z inauguracją rejsu, przybliży Słuchaczom tajniki najnowocześniejszego wyposażenia jachtu oraz opisze warunki, w jakich polska jednostka z kapitanem Paszke na pokładzie, nawiąże wyrównaną walkę z najbardziej utytułowanymi żeglarzami w skali całego globu. Piątkowa relacja zapoczątkuje cykl „Dziennik z rejsu”, który będzie trwał na antenie aż do końca kwietnia 2012 roku, kiedy to przewiduje się powrót słynnego żeglarza na ląd. W każdy piątek tuż po godz. 17.00, w popołudniowej audycji „Zapraszamy do Trójki” prowadzonej przez Kubę Strzyczkowskiego, będzie można śledzić losy rejsu, który jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych dla wielkiej rzeszy kibiców żeglarstwa w Polsce i za granicą.

Rejs jest próbą pobicia światowego rekordu na tym dystansie, a przy tym promuje takie wartości społeczne, jak sukces osiągnięty dzięki współpracy z zespołem, pokonywanie barier oraz działanie w harmonii z naturą. Jacht weźmie też udział w promowaniu polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej. Honorowy Patronat nad rejsem objął Pan Prezydent Bronisław Komorowski.

Radiowa Trójka wspiera i przybliża swoim Słuchaczom to historyczne wydarzenie, informując, relacjonując, a nawet tworząc rymowane materiały redakcyjne:

„Wiatru w żagle i skrzydła!

Ahoj przygodo!

Udanego rejsu powietrzem i wodą” – pisze Łukasz Błąd z redakcji Rozrywki Programu 3.

„Niech Słuchacz relacji marzenia podnieci

Marcel Ł., katamaran, Horn, Program Trzeci!”.

Czarter jachtów przez internet z platformą Click&Boat
Letnie miesiące nadchodzą, a wraz z nimi czas na zaplanowanie wakacyjnych rozrywek. Gdy powietrze staje...