Wydłużone godziny zwiedzania poznańskiego browaru

Od 1 października poznański browar będzie gotowy do przyjęcia większej liczby turystów niż dotychczas. Do tej pory zwiedziło go ponad 140 tysięcy osób. Wydłużony o 24 godziny tygodniowo czas otwarcia Centrum Wycieczkowego Lech – od poniedziałku do soboty od 10:00 – 20:00 – pozwoli lepiej zaplanować wizytę w tym nowoczesnym browarze.

Centrum Wycieczkowe Lecha stało się ważnym i popularnym punktem na turystycznej mapie Poznania. Wydłużenie godzin otwarcia ułatwi jego zwiedzanie, dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie mogło zobaczyć, jak w Poznaniu warzymy piwo – mówi Jan Mazurczak, Dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Przez ostatnie 7 lat CW Lecha w poznańskim browarze odwiedziło ponad 140 tysięcy osób. Wielu z nich to uczestnicy międzynarodowych konferencji, turystów i osób, dla których oglądanie produkcji piwa, kolekcjonowanie przedmiotów związanych z piwem to hobby. Liczną grupę spośród ponad 20 tysięcy osób corocznie zwiedzających browar stanowią oczywiście Poznaniacy.

Niezmienne pozostaje to, że naszych gości od lat oprowadza kilkunastu wykwalifikowanych przewodników – mówi Alicja Domagała, koordynator Centrum Wycieczkowego Lech. – Dwóch spośród nich to byli główni piwowarzy poznańskiego browaru. Czy można sobie wyobrazić kogoś, kto wie i powie o piwie więcej? – dodaje.

Wycieczki zagraniczne mogą liczyć na komentarz po niemiecku i angielsku. CW Lech oferuje specjalne wycieczki dla studentów. Poświęcone ochronie środowiska, zarządzaniu jakością czy technologii żywienia. Ile chmielu jest w piwie? Ile piwa mieści zielony tank w browarze na poznańskim Franowie? – odpowiedzi na takie pytania przewodnicy CW Lech udzielili już kilkaset tysięcy razy!

Centrum Wycieczkowe Lecha było pierwszym tego typu projektem zrealizowanym w Polsce.
Jako jedni z niewielu w Europie pokazujemy na żywo wszystkie etapy produkcji piwa. Od warzelni, poprzez fermentację, filtrację aż po rozlew butelek i puszek. Zwiedzanie browaru pod opieką wykwalifikowanych przewodników trwa dwie godziny i kończy się degustacją piwa. Od pierwszego października tego roku każdy zwiedzający nasz browar otrzyma również pamiątkowy upominek z limitowanej kolekcji. Wszystko jest w cenie biletu. Normalny kosztuje 12 zł, ulgowy dokładnie połowę. Gościom proponujemy też zabawy multimedialne. Można wysłać e-mail z ogromnej puszki piwa, obejrzeć film w 3D i zagrać w elektroniczne kapsle – podkreśla Alicja Domagała.

Centrum Wycieczkowe LECH (CW LECH) mieści się przy ulicy Szwajcarskiej 11 w Poznaniu. Powstało w 2003 roku i jest pierwszym piwnym centrum w Polsce. CW LECH jest członkiem Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, aktywnie uczestniczy w podejmowanych przez nie inicjatywach – m.in. w akcji „Poznań za pół ceny”. W okresie letnim atrakcją CW LECH  jest nocne zwiedzanie browaru. Cyklicznie Centrum organizuje eventy sensoryczne:  prowadzone przez ekspertów degustacje piwa oraz akcje dla studentów. W ramach swojej działalności od 1 października br. CW LECH oferuje: zwiedzanie browaru z przewodnikiem (wszystkie etapy produkcji), zabawę w centrum multimedialnym, degustację piwa we wzorcowym pubie, wynajęcie pubu na imprezy. Wycieczki po browarze będą rozpoczynać się o każdej pełnej, parzystej godzinie: 10.00, 12.00, 14.00, 16.00 i 18.00.

Więcej informacji na temat Centrum Wycieczkowego LECH: http://www.zwiedzaniebrowaru.pl

Kompania Piwowarska – Lider branży piwowarskiej w Polsce

Kompania Piwowarska jest największym przedsiębiorstwem piwowarskim w Polsce. Kilkusetletnie doświadczenia w warzeniu piwa, nowoczesne technologie i rygorystyczne przestrzeganie zasad produkcji na światowym poziomie gwarantują najwyższą jakość naszych produktów. Do portfela marek KP należą najpopularniejsze polskie piwa – m.in. Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, Redd’s, a także międzynarodowe marki premium: Pilsner Urquell, Grolsch oraz Peroni Nastro Azzurro. Kompania Piwowarska (utworzona w 1999 roku) posiada trzy browary (w Tychach, Poznaniu i Białymstoku) oraz czternaście oddziałów handlowych na terenie całego kraju. Kompania Piwowarska prowadzi także działalność społeczną nastawioną na walkę z wykluczeniem społecznym na tle ubóstwa oraz programy edukacyjne popularyzujące odpowiedzialność i umiar w konsumowaniu alkoholu. Wielkość sprzedaży  osiągniętej przez KP w roku finansowym zakończonym 31 marca 2010 r. wyniosła 14,6 mln hektolitrów piwa.

SABMiller – jeden z największych na świecie producentów piwa

Kompania Piwowarska jest częścią jednego z największych na świecie producentów piwa – SABMiller plc. Grupa produkuje lub dystrybuuje piwo na sześciu kontynentach, a jej ogólnoświatowy portfel obejmuje międzynarodowe piwa premium, takie jak Grolsch, Miller Genuine Draft, Peroni Nastro Azzurro czy Pilsner Urquell oraz czołowe marki lokalne, takie jak Aquila, Castle, Miller Lite, Snow czy Tyskie. SABMiller jest jedną z największych na świecie (poza USA) firm rozlewających produkty Coca-Coli. W roku finansowym zakończonym 31 marca 2009 SABMiller osiągnął przychody w wysokości 25,3 mld USD oraz wypracował zysk brutto w wysokości 3,4 mld USD. SABMiller plc jest notowany na giełdach papierów wartościowych w Londynie i Johannesburgu.

źródło: PR

Turystyka górska: sposób na krótszy i dłuższy wyjazd
Wędrówki piesze to nie tylko sposób na zdrowy tryb życia, ale także fantastyczna okazja do odkrywania...
Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Noce saunowe - niezapomniane wrażenia!
Gorąca para unosząca się w powietrzu, aromatyczne olejki eteryczne, ciepłe drewno i przyjemna cisza…...
Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...
Hotel czy apartament: co lepiej wybrać na nocleg?
Wybór noclegu to nie tylko kwestia czterech ścian i dachu. Warto zastanowić się, czy lepiej zdecydować...
Hotel nad morzem z basenem krytym
Jeżeli marzysz o wypoczynku w miejscu, gdzie luksus łączy się z naturalnym pięknem, hotele w miejscowościach...