Wycieczka do Meksyku ? co trzeba zobaczyć? 8 atrakcji!

Przepyszna kuchnia, roztańczeni i rozśpiewani mieszkańcy, piękne plaże, ruiny starożytnych miast i tequila – nie ważne czego szukasz, Meksyk ma to wszystko! Sprawdź, co musisz wiedzieć przed wyjazdem do tego fascynującego kraju i zarezerwuj wycieczkę do Meksyku już dziś!

 


Wycieczka do Meksyku

Marzy Ci się słońce i temperatury w okolicach 30 °C w środku zimy? Czas pakować walizki i wsiąść w samolot. Wakacje w Meksyku, najlepiej w opcji all inlusive, czekają na wszystkich, którzy zamiast przebijać się przez zaspy i walczyć z przeziębieniem wolą odpoczywać na piaszczystej plaży z pysznym drinkiem w ręku. O ile w trakcie naszego lata może być tam zdecydowanie za gorąco, o tyle zima to idealna pora na wakacje w Meksyku. Tym bardziej, że wciąż można trafić na ciekawe oferty wyjazdów do Meksyku w 2019 roku w opcji last minute. Wystarczy tylko odwiedzić stronę biura podróży!

Meksyk – informacje

Co musisz wiedzieć, zanim wsiądziesz w samolot do Meksyku? Przede wszystkim, przygotuj się, że pogoda w Meksyku będzie zupełnie odmienna niż u nas. Poniżej wyjaśniamy, w jakim okresie warto odwiedzić ten kraj i kiedy temperatura jest najprzyjemniejsza. Przestawić się trzeba nie tylko na inną pogodę, ale i czas – Meksyk leży w odmiennej strefie czasowej, dlatego po wylądowaniu należy wskazówki zegarka cofnąć aż o siedem godzin!

Walutą w Meksyku jest peso. Jedno peso to sto centavo. Obecnie jego kurs utrzymuje się na poziomie 0,2 zł za jedno peso. Walutę można co prawda wymienić jeszcze w Polsce, ale nie każdy kantor będzie ją posiadał. Po drugie, warto sprawdzić także kursy dolara i euro – może się okazać, że wymiana ich na peso będzie bardziej opłacalna niż w przypadku złotówek. Jeśli wolisz wymienić pieniądze na miejscu, nie rób tego na lotnisku, ale chociażby w hotelu. W kantorze proś o niższe nominały. Dobrze jest zabrać ze sobą także trochę dolarów. Lecąc do Meksyku nie potrzebujesz wizy. Pamiętaj jednak, że paszport powinien być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy licząc od daty wyjazdu. W samolocie otrzymasz także deklarację wjazdową (FM – Formulario Migratorio), którą urzędnik migracyjny powinien podbić w momencie przekraczania granicy (czyli na pierwszym międzynarodowym lotnisku meksykańskim).

Jeśli zaś chodzi o kwestię szczepień, to strona polskiej ambasady informuje, że nie masz obowiązku zaszczepienia się na żadną chorobę. Jednakże zaleca się szczepienia na następujące schorzenia: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec + błonica, dur brzuszny, żółta gorączka, cholera. Nie należy także spożywać wody z kranu i jeść niczego, co jest surowe. Jeśli decydujesz się na uliczną knajpkę, wybierz taką, w której jest wielu klientów.

Zastanawiając się, co warto zobaczyć w Meksyku, pamiętaj, że kraj ten ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko piękne plaże, pyszne jedzenie i wspaniałą muzykę (choć są to ogromne zalety). Niezaprzeczalne atrakcje Meksyku to jego największe miasta, jak stolica, Mexico City (gdzie koniecznie trzeba zobaczyć Pałac Narodowy oraz wybrać się do Muzeum Antropologicznego), czy słynny kurort Acapulco. Wśród zabytków Meksyku należy wymienić Teotihuacan, starożytne, prekolumbijskie miasto (wiele osób wierzy, że zachowane tam budowle są dziełem… kosmitów). Nie sposób pominąć srebrnego miasta, Taxco oraz słynnej Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe.

Meksyk – kiedy jechać?

Wszystko zależy od tego, gdzie zamierzasz pojechać. Północ najlepiej zwiedzać w okresie od marca do czerwca. Temperatura sytuuje się wtedy w okolicach 20 °C, a deszcze są sporadyczne. Południe, a więc między innymi Mexico City oraz Acapulco, warto odwiedzić między grudniem a marcem. Czeka na Ciebie słońce i około 30 °C.

Czy wakacje w Meksyku są bezpieczne?

Rozważając wakacje w Meksyku, warto pamiętać, na co uważać. Jeśli wybierasz się na wyjazd zorganizowany i zamierzasz przebywać głównie w przestrzeni hotelowej lub w grupie, nie masz się zbytnio czego obawiać. Oczywiście zawsze warto uważać na kieszonkowców – jak w każdym, bardziej zatłoczonym miejscu. Niektórzy kojarzą Meksyk przede wszystkim z kartelami narkotykowymi. Jednakże kartele, choć rzeczywiście funkcjonując w tym kraju, to interesują się głównie sobą nawzajem, a nie turystami.

Ile kosztuje wycieczka do Meksyku?

Koszt wycieczki do Meksyku zależy od wybranej formy wyjazdu. Decydując się na wycieczkę z biurem, za ponad tygodniowy wyjazd zapłacić musisz kilka tysięcy. Pamiętaj także o pieniądzach przeznaczonych na wydatki na miejscu. Czy opłaca się lecieć do Meksyku na wakacje przygotowane przez biuro podróży? Cena wycieczki do tego kraju, jeśli wolisz podróżować samodzielnie, może być nawet wyższa niż w przypadku zorganizowanego wyjazdu. Wynika to z bardzo drogich biletów lotniczych do krajów Ameryki Południowej.

Luksusowe apartamenty na sprzedaż Meksyk w zasięgu ręki
Jeszcze do niedawna nieruchomości w poszczególnych krajach na świecie nie były łatwo dostępne dla polaków....
Apartamenty na sprzedaż Meksyk, w które warto zainwestować!
W związku z nieustannym wzrostem inflacji w naszym kraju wiele osób zastanawia się, w co tak naprawdę...
Międzygórze ? atrakcje i gdzie wybrać nocleg?
Sudety to piękne krajobrazowo góry, idealne dla osób, które cenią sobie wędrówki wśród pięknych krajobrazów.
Zastanawiasz się nad wyborem kierunku na swoje wymarzone wakacje? Wybierz Turcję
Leżąca na pograniczu Europy i Azji Turcja otoczona czterema morzami, z pięknymi długimi plażami zachwyca...
PLENER MALARSKI 2015 - CZESZEWO LAS
Otwarta przestrzeń pod gołym niebem miejscem pracy artystów. Wzorem barbizończyków grupa zapalonych miłośników...
Wakacje 2014: potężny wzrost zainteresowania wyjazdami
Aż o 41 proc. więcej rezerwacji na tegoroczne lato w porównaniu do ubiegłego sezonu. Polacy chcą wypoczywać...