WYCHOWAWCO, ZASKOCZ UCZNIÓW CIEKAWĄ WYCIECZKĄ

 

Rok szkolny to dla uczniów nie tylko obowiązki, nauka, sprawdziany i odrabianie lekcji. Każdy uczeń wie, że w trakcie 10 miesięcy przychodzi też czas na szkolne wycieczki. Jest to okazja do odpoczynku, nawiązania bliższych relacji z kolegami oraz innego sposobu na zdobywanie wiedzy. Zanim jednak to nastąpi przed nauczycielem pojawia się nie lada wyzwanie. Trzeba zorganizować cały wyjazd, łącznie z atrakcjami i innymi pomysłami na spędzanie czasu. Co nie raz jest ogromnym problem z racji ograniczonego budżetu, odległości czy nieznajomości regionu. W poniższym tekście pokażemy jak ułatwić sobie organizację klasowej wycieczki.

Ciekawa wycieczka to wspomnienia na lata

Zanim nastąpi wyczekiwany wyjazd, należy go odpowiednio zaplanować, począwszy od daty i miejsca wyjazdu, poprzez atrakcje warte zobaczenia, kończąc na wyborze noclegu. Żeby nie było zbyt prosto, całość musi mieścić się w budżecie, jakim dysponuje nauczyciel. Aby ułatwić organizację, powstaje coraz więcej biur, które pomagają w planowaniu i pośredniczą w ustaleniach. Niestety tworzy to dodatkowy koszt dla szkoły. Jak zatem poradzić sobie bez pomocy takiego biura?

Internet pomoże w wyborze miejsca

W dobie Internetu sytuacja ze zorganizowaniem klasowej wycieczki jest dużo prostsza niż kiedyś. O ile jednak istnieją serwisy, które wskazują pomysły na wyjazd, o tyle ze świecą można szukać takich portali, które kompleksowo podchodzą do tego tematu: od wyboru lokalizacji, atrakcji i noclegu, kończąc na kalkulacji finansowej względem liczby uczestników. Takim serwisem jest Nextur.pl. Wystarczy, że użytkownik poda podstawowe dane: liczba uczestników wyjazdu, budżet przeznaczony na jedną osobę oraz liczba dni wyjazdu i region, a system automatycznie wygeneruje listę propozycji. Wycieczki można modyfikować zgodnie z własnymi potrzebami i preferencjami – dodawać atrakcje, usuwać czy edytować. Nextur.pl można wykorzystać podczas lekcji i wspólnie z uczniami zorganizować wycieczkę od A do Z, by każdy był zadowolony. Pozostanie wówczas jedynie automatyczna rezerwacja noclegów online i można przygotowywać się w podróż.

Zorganizowanie interesującej wycieczki szkolnej nie jest zadaniem prostym. Mając na uwadze wiele aspektów, które nauczyciel musi uwzględniać przy jej planowaniu, wszystko zajmuje sporo czasu, a przecież to nie jedyny obowiązek w jego pracy. Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć serwis, w którym nauczyciel będzie mógł sprawnie i bez dodatkowych kosztów pośredników zorganizować atrakcyjną wycieczkę szkolną. Wybierze interesujace miejsce, dobierze zestaw atrakcji, ale co ważniejsze – zarezerwuje online noclegi, a w przyszłości również bilety do teatrów, muzeów, zabytków itp., zamówi posiłki w wybranym punkcie gastronomicznym, zarezerwuje autobus czy wypożyczy samochód – mówi Grzegorz Lewandowski, Prezes Nex Sp. z o.o. – twórcy serwisu Nextur.pl.

Wycieczka szkolna – przygoda również dla nauczyciela

Wbrew powszechnemu przekonaniu, wycieczka szkolna może być świetną zabawą dla uczniów jak i dla nauczyciela. Jednak, aby tak się stało lepiej nie popadać w rutynę, wybierając od lat te same miejsca. Jeśli wychowawca i opiekunowie będą znużeni wciąż powtarzającymi się wyjazdami, uczniowie tym bardziej nie będą z nich zadowoleni. A możliwości jest naprawdę mnóstwo: od gór po Mazury, Pomorze czy inne zakątki Polski. Dodatkowo, aby było naprawdę ciekawie można zorganizować wycieczkę tematyczną jak np. biologiczną, historyczną czy też szlakami turystycznymi lub inną wybraną i dopasowaną do profilu klasy i zainteresowań uczniów. Dzięki tak wielu możliwościom klasowy wyjazd będzie bardzo ciekawy i inny niż wszystkie dotychczasowe.

Nauczycielu, interesująca wycieczka to dla uczniów coś więcej niż tylko szansa na kilka dni wolnego od szkoły. To okazja, aby obudzić w nich pasję,  pobudzić ich wyobraźnię. Dzięki temu zachęcisz ich do zgłębiania wiedzy na temat miejsc, które odwiedziliście. Postaraj się, aby wyjazd był tak samo ciekawy dla uczniów jak i dla Ciebie. Dlatego już teraz zacznij zastanawiać się nad planowaniem niezapomnianej wycieczki szkolnej.

 

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

       Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość.

 

 

Źródło: PR

Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Jak wybrać odpowiednią pojemność plecaka turystycznego?
Podróżowanie to pasja, która pozwala nam odkrywać nowe miejsca, poznawać różne kultury i tworzyć niezapomniane...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...
20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...