Wiosna nadchodzi – zamów swój bilet

Fot: Mi.Michalska

Jeżeli czekasz na wiosnę, już niedługo się doczekasz. Temperatury rosną, warstwa śniegu maleje – z czasem krystalizują się również wakacyjne plany. Nie warto dłużej z nimi zwlekać; zdobądź bilety albo żałuj. Czego możesz pożałować?

Większych wydatków

Kupując bilety wcześnie, kupujesz je taniej – to podstawowa zasada rezerwacji. Im więcej wolnych miejsc, tym niższa ich cena, a także tym większa szansa skorzystania z promocji, które zazwyczaj obejmują kilka biletów w przypadku wybranego kursu. Autokary ani samoloty nie są tak drogim środkiem transportu, jak może ci się wydawać: pod warunkiem, że wykażesz się odrobiną refleksu.

Straconego czasu

Im później rezerwujesz bilety, tym mniejsza jest ich dostępność, a im mniejsza dostępność – tym więcej czasu musisz poświęcić na szukanie satysfakcjonującej oferty. Najwygodniejsze połączenia zostaną najwcześniej wyprzedane, toteż będziesz musiał organizować alternatywy dojazd. Sprawdzanie przesiadek i koordynowanie kolejnych środków transportu oznacza kwadranse, godziny, a nawet dni zmarnowane przy stronach internetowych i telefonie.

Zszarganych nerwów

Wspomnieliśmy już, że bilety na wybrane środki transportu mogą zostać wyprzedane. Jeżeli nie znajdziesz alternatywnego transportu, możesz stanąć przed koniecznością zmiany planów lub całkowitej rezygnacji. Jeżeli już wiesz, dokąd chcesz pojechać – nie zwlekaj z organizacją wyjazdu. Jeśli jeszcze nie wiesz, powinieneś zacząć się zastanawiać.

Planujesz wyjazd na majówkę?

Jeżeli tak, masz ostatnią szansę zaplanować tanią i przyjemną wycieczkę. W najbliższym czasie spodziewany jest nagły napływ pasażerów linii autokarowych i lotniczych. Jeżeli nie chcesz czekać na zgłoszenie się konsultanta infolinii, a także jeśli chcesz móc wybierać spośród pełnej oferty i korzystać z promocji – zarezerwuj swoje bilety oraz noclegi jeszcze w tym tygodniu.

Na koniec przypominamy: najpierw organizuj transport, a potem noclegi. Jeżeli wybierzesz odwrotną kolejność, może się okazać, że nie znajdziesz odpowiedniego połączenia – stracisz wówczas jedną lub więcej opłaconych już nocy w hotelowym pokoju.

 

MP

Spędzasz święta poza domem? Nie zwlekaj z kupnem biletu
O problemach związanych z podróżowaniem w okresie świątecznym, a także o sposobach ich unikania, mówi...
Bilety przez Internet ? robisz to źle!
Wydawałoby się, że kupowanie biletów autokarowych przez Internet to prosta sprawa. Rzeczywiście, portale...