Spędzasz święta poza domem? Nie zwlekaj z kupnem biletu

O problemach związanych z podróżowaniem w okresie świątecznym, a także o sposobach ich unikania, mówi Lech Sozański – współwłaściciel portalu BiletyAutokarowe.pl.

Po wydarzeniach z zeszłorocznych świąt, które minęły pod znakiem chaosu na kolei, wielu podróżnych zapewne przesiądzie się na autokary. Czego mogą się spodziewać?

Lech Sozański, BiletyAutokarowe.pl: Co prawda koleje nie mają wyłączności na problemy organizacyjne w okresie świątecznym, ale wydaje się, że branża autokarowa jest lepiej zorganizowana. Mamy łatwe w obsłudze systemy rezerwacji miejsc, a dzięki dużej konkurencji przewoźnicy bardziej dbają o swoich klientów. Mimo wszystko okres bożonarodzeniowy zawsze wiąże się z utrudnieniami – taka już jego specyfika. Można więc spodziewać się, na podstawie doświadczeń z poprzednich lat, że bilety autokarowe już wkrótce staną się pożądanym towarem.

Będą kłopoty z ich kupnem?

Zakup będzie tak samo prosty, jak zawsze: wystarczy wejść na BiletyAutokarowe.pl i złożyć zamówienie online. Problemem będzie dostępność. Zazwyczaj na początku listopada zaczyna spływać masa rezerwacji. Wiele kursów zostaje wyprzedanych w ciągu kilku dni. Jeśli więc interesuje nas konkretne połączenie, nie powinniśmy zwlekać z kupieniem biletów.

A jeśli ktoś zechce nabyć bilet bezpośrednio u kierowcy, wsiadając do autokaru?

W okresie świątecznym? Dla osób nieposiadających biletu autokar prawdopodobnie nie zatrzyma się na przystanku. Kierowca nie wpuści nikogo na pokład mając komplet pasażerów. Nawet jeśli zobaczymy, że są jeszcze puste miejsca, prawdopodobnie będą one zarezerwowane dla podróżników wsiadających na kolejnych przystankach. To jedna z zalet wczesnej rezerwacji: masz pewność, że będzie na ciebie czekał wolny fotel.

Jest jeszcze kwestia ceny…

Planowanie z wyprzedzeniem popłaca. Im wcześniej złożymy rezerwację, tym mniej wydamy na przewóz. W rekordowych przypadkach, organizując świąteczną podróż w październiku zapłacimy nawet o połowę mniej niż w grudniu. Warto mieć na względzie również niepewną sytuację gospodarczą Europy. Podwyżki cen mogą być większe od oczekiwanych. Wczesna rezerwacja daje więc bardzo wymierne korzyści.

Dziękujemy za rozmowę.

PolskiBus.com_Kody promocyjne Łódź za 9 zł
Łódź podróżuje za 9 zł!
Bilety lotnicze czy autokarowe? Porównaj, wybierz, kup - w portalu BiletyAutokarowe.pl
Możliwość zakupu biletów lotniczych to nowość w portalu www.BiletyAutokarowe.pl. System rezerwacji gromadzi...
3200 nowych połączeń krajowych na www.BiletyAutokarowe.pl
O ponad trzy tysiące krajowych połączeń wzbogacił się portal rezerwacji biletów autokarowych www.BiletyAutokarowe.pl,...
San-Bus - nowy przewoźnik krajowy w serwisie BiletyAutokarowe.pl
Linia San-Bus, oferująca przewozy pomiędzy Sanokiem i Krakowem, dołączyła do przewoźników, których bilety...
Jedź ubezpieczony. Kup bilet z polisą na www.BiletyAutokarowe.pl
Ubezpieczenia na podróż i ubezpieczenia kosztów rezygnacji z biletu to nowe możliwości oferowane podróżnym...
Kup bilet autokarowy, zapłać przez PayU
Portal www.BiletyAutokarowe.pl umożliwił płacenie za bilety w systemie PayU, przyspieszając i ułatwiając...