Wielkanoc, Majówka – gdzie wypoczywać?


Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie (Bogitor:Wikipedia.org)

Zmęczenie towarzyszy nam praktycznie każdego dnia, ale i ono u każdego przyjmuje inną postać. Niektórym brakuje snu, inni mają dość powtarzających się codziennie tych samych czynności, które w końcu zaczynają irytować, a jeszcze inni stają się zamknięci w sobie, złośliwi czy nerwowi. Każdemu niezależnie od wieku i możliwości finansowych należy się wypoczynek.

Osoby w przedziale wiekowym 30 – 45 są najbardziej narażone na stres i przemęczenie, dlaczego? Bo to właśnie ludzie w tym przedziale wiekowym nakładają na siebie wiele zadań, między innymi obowiązki zawodowe, dokształcanie się oraz życie w rodzinie z opieką nad dziećmi. Przez co, to właśnie ludzie produktywni i aktywni zawodowo narażeni są na najróżniejsze zaburzenia nastroju, stany depresyjne i choroby, których objawy potęguje stres.

Nic zatem dziwnego, że mając do dyspozycji 3 dni wolnego w kwietniu i  tyleż samo w maju ci przewlekle zmęczeni ludzie nie mają ochoty na przygotowywanie tradycyjnych świąt czy wypoczynku majowego. Owszem, są zainteresowani tradycyjnym podejściem do spędzenia Wielkanocy, ale bez poświęcania czasu wolnego na wielogodzinne porządki, zakupy i gotowanie.

W takiej sytuacji można posilić się gotowymi ofertami świątecznymi, które oferują hotele i ośrodki wypoczynkowe w całej Polsce. Najtaniej prezentują się te oferowane przez obiekty zlokalizowane na Mazurach, a drożej te nad morzem i w górach. Ceny za takie pobyty pakietowe nie są mocno wygórowane, bo przecież obejmują i noclegi dla rodziny, i pełne wyżywienie i jeszcze moc atrakcji czy to tych świątecznych czy też majówkowych. Zyskujemy zatem całkiem sporo, bo w końcu możemy odpocząć i zrelaksować się w gronie najbliższych bez martwienia się o przygotowanie posiłków dla licznej rodziny.

W naszym kraju na szczęście nie brakuje pięknych miejsc na odpoczynek, a trzeba przyznać, że wiele z nich nadal pozostaje w cieniu, tak popularnych kierunków, jak: Kołobrzeg, Zakopane, Karpacz, Hel czy Mikołajki. Wystarczy wspomnieć chociażby o Wiśle – mieście typowo turystycznym, z wieloma zabytkami i przepięknymi trasami spacerowymi. Dalej warto przypomnieć o mieście Spała, które posiada Ośrodek Przygotowań Olimpijskich – znany w całej Europie. Tu można spacerować po rezerwacie, tu także można zobaczyć bunkry i inne liczne zabytki. A kto z Państwa był w Gietrzwałdzie?  Ta wspaniała wieś położona w województwie warmińsko-mazurskim powinna być obowiązkowym punktem turystycznym dla każdego praktykującego katolika, bo to tu znajduje się Sanktuarium Maryjne. We wszystkich tych miejscach znajdują się również doskonale hotele i baza restauracyjna, o czym więcej znajdą Państwo pod tym linkiem.

Zarówno Święta Wielkanocne jak i Majówkę możemy spędzić wyjątkowo, oryginalnie i z pomysłem. Czego i Państwu serdecznie życzymy.

M-S-M 

Fotografia: Bogitor (Wikipedia.org)

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...