Weekend w Holandii – co warto zobaczyć?

Letnie weekendy i piękna pogoda zachęcają do odwiedzania europejskich państw. Stosunkowo niewielka odległość pozwala pokonać dzielący do celu dystans w ciągu kilku godzin, co umożliwia podróż własnym autem. Co można zbaczać w Holandii?

Malownicze krajobrazy, wiatraki, pola tulipanów oraz oczywiście pyszne sery – z tym wszystkim kojarzy nam się Holandia. Najciekawsze są z pewnością miasta i miasteczka, które każdego roku przyciągają turystów. Amsterdam koniecznie trzeba uwzględnić planując taką podróż, ale oprócz zwiedzania stolicy warto znaleźć czas także na inne atrakcje.

Miasta i miasteczka

Wielu turystów swoje pierwsze kroki w Holandii kieruje do Amsterdamu, i nie ma w tym nic dziwnego – w końcu stolica oferuje wiele propozycji dla każdego miłośnika podróży. Można tu podziwiać nie tylko uroki architektury, ale również coś dla siebie znajdą miłośnicy zabawy przez całą noc, czy też zapaleni cykliści. Miasto słynie też z cofee shopów. W Polce póki co dozwolone jest posiadanie wyłącznie nasion marihuany, a do najbardziej popularnych należy odmiana white widow, dlatego odwiedzenie takiego miejsca może być ciekawe. Do najpiękniejszym miast Holandii z pewnością należy Delft, a jego uroki docenią osoby lubiące spacerować po zabytkowych uliczkach starego miasta.

Godnym zobaczenia miejscem jest też Giethoorn, czyli niewielka wieś zwana Wenecją Holandii. W starej części miejscowości nie ma żadnych dróg, a poruszać się tam można pieszo, na rowerach albo łodziami. To idealne miejsce do odpoczynku z dala od zgiełku miasta opisane jest choćby tutaj.

Dla smakoszy sera

Osoby, które lubią poznawać nowe smaki, z pewnością chętnie wybiorą się do dwóch miast – Gouda i Alkmaar słyną już z targów, gdzie kupić można smaczny ser.

Oprócz tego wizyta w każdym z nich to doskonała okazja, aby podziwiać samo miasto wraz z jego zabytkami i pospacerować malowniczymi ulicami. Będzie to idealna propozycja na weekend dla turystów rozsmakowanych w serach.

Niezbędne wyposażenie kempingowe podczas podróży kamperem
Podróżowanie kamperem zyskuje na popularności, oferując swobodę i niezależność, które trudno osiągnąć...
Miejsca i hotele na wyjazdy integracyjne
Wybór odpowiedniego miejsca na wyjazd integracyjny jest kluczowym elementem, który może znacząco wpłynąć...
Komfortowy nocleg nad morzem z wyżywieniem: Odkryj uroki Trzęsacza
Wakacje nad morzem to marzenie wielu osób, które pragną oderwać się od codzienności i cieszyć się błogim...
5 Europejskich Destynacji na tani kilkudniowy wyjazd
Podróże po Europie nie muszą być drogie, nawet jeśli planujesz kilkudniową wycieczkę bez długiego urlopu....
Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...