Weekend w Holandii – co warto zobaczyć?

Letnie weekendy i piękna pogoda zachęcają do odwiedzania europejskich państw. Stosunkowo niewielka odległość pozwala pokonać dzielący do celu dystans w ciągu kilku godzin, co umożliwia podróż własnym autem. Co można zbaczać w Holandii?

Malownicze krajobrazy, wiatraki, pola tulipanów oraz oczywiście pyszne sery – z tym wszystkim kojarzy nam się Holandia. Najciekawsze są z pewnością miasta i miasteczka, które każdego roku przyciągają turystów. Amsterdam koniecznie trzeba uwzględnić planując taką podróż, ale oprócz zwiedzania stolicy warto znaleźć czas także na inne atrakcje.

Miasta i miasteczka

Wielu turystów swoje pierwsze kroki w Holandii kieruje do Amsterdamu, i nie ma w tym nic dziwnego – w końcu stolica oferuje wiele propozycji dla każdego miłośnika podróży. Można tu podziwiać nie tylko uroki architektury, ale również coś dla siebie znajdą miłośnicy zabawy przez całą noc, czy też zapaleni cykliści. Miasto słynie też z cofee shopów. W Polce póki co dozwolone jest posiadanie wyłącznie nasion marihuany, a do najbardziej popularnych należy odmiana white widow, dlatego odwiedzenie takiego miejsca może być ciekawe. Do najpiękniejszym miast Holandii z pewnością należy Delft, a jego uroki docenią osoby lubiące spacerować po zabytkowych uliczkach starego miasta.

Godnym zobaczenia miejscem jest też Giethoorn, czyli niewielka wieś zwana Wenecją Holandii. W starej części miejscowości nie ma żadnych dróg, a poruszać się tam można pieszo, na rowerach albo łodziami. To idealne miejsce do odpoczynku z dala od zgiełku miasta opisane jest choćby tutaj.

Dla smakoszy sera

Osoby, które lubią poznawać nowe smaki, z pewnością chętnie wybiorą się do dwóch miast – Gouda i Alkmaar słyną już z targów, gdzie kupić można smaczny ser.

Oprócz tego wizyta w każdym z nich to doskonała okazja, aby podziwiać samo miasto wraz z jego zabytkami i pospacerować malowniczymi ulicami. Będzie to idealna propozycja na weekend dla turystów rozsmakowanych w serach.

Dlaczego warto pojechać do Turcji?
Turcja to barwny kraj leżący na skrzyżowaniu dwóch kontynentów stanowiąc unikalną mieszankę Wschodu i...
Wakacje nad jeziorami
Spędzanie wakacji nad jeziorem to nic innego jak marzenie o beztroskim lenistwie, które nagle materializuje...
Podróże zagraniczne: Praktyczne porady i wskazówki dla podróżujących
Podróże zagraniczne to nie tylko okazja do zwiedzania niezwykłych miejsc, ale także do poznawania nowych...
Praga: Tętniąca życiem korona Europy
Praga, znana również jako “Złote Miasto”, “Miasto Stu Wież” czy “Korona...
Fuerteventura - co warto zobaczyć
Fuerteventura to jedno z najbardziej popularnych miejsc należące do archipelagu Wysp kanaryjskich, które...
Najmniejszy podróżnik świata
Czy wiesz, że najmniejszy podróżnik ma zaledwie kilkanaście centymetrów, a swoją bazę do wypadów na wszystkie...