Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej na Wolinie

W dniach 30 lipca-4 sierpnia już po raz drugi w Centrum Słowian i Wikingów na Wolinie odbędą się Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej. Poprzedzają one zaplanowany na 6-8 sierpnia XVI Festiwal Słowian i Wikingów na Wolinie.

“W czasie imprezy będzie można zdobyć nowe doświadczenia i wiele nauczyć się od najznamienitszych rzemieślników odtwarzających zawody wczesnego średniowiecza. Każdy chętny będzie mógł zapoznać się z dawnym garncarstwem, odlewnictwem, produkcją filcu, kowalstwem, produkcją filcu, pisaniem gęsimi piórami, snycerką, tkactwem i wieloma innymi” – zapowiada Agnieszka Gawron-Kłosowska ze Stowarzyszenia Centrum Słowian i Wikingów.

Podczas warsztatów odbędą się także prelekcje odtwórców historycznych, którzy zaprezentują wnioski ze swojej wieloletniej pracy. Jak podkreśla Kłosowska-Gawron, takie warsztaty mają na celu nie tylko odtwarzanie zabytków, ale także poznanie metod pracy wczesnośredniowiecznych mistrzów i próbę odtworzenia narzędzi, jakimi wykonywali oni swoje dzieła.

Więcej informacji na stronie: www.jomsborg-vineta.com ESZ

PAP – Nauka w Polsce

agt/kap/

Uwaga! Artykuł pochodzi z portalu internetowego Nauka w Polsce.

Żywa historia
Jest kilka powodów, dla których dzieci wśród najnudniejszych zajęć szkolnych wymieniają często lekcję...
Turystyczna Akademia Biznesu Internetowego
Turystyczna Akademia Biznesu Internetowego to program darmowych szkoleń skierowany do firm branży turystycznej...