Wakacje wakacjami, a co ze zwierzętami?

Planując wakacyjny wypoczynek w pewnym momencie uświadamiamy sobie, że nie mamy co zrobić z naszym psem bądź kotem. Jak zapewnić dobrą opiekę naszym ukochanym pupilom?

Nie każdy ma możliwość zabrać ze sobą psa na zagraniczny wyjazd, tym bardziej, gdy wycieczka organizowana jest przez biuro podróży. Innym razem natomiast planujemy wakacje w takim miejscu, w którym hotele nie przewidują obecności żadnych zwierząt. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Możemy postawić tylko i wyłącznie na wakacje w Polsce i wybór takich noclegów, gdzie możliwe jest trzymanie zwierząt domowych. Będą to najczęściej prywatne kwatery, mniejsze pensjonaty czy też zajazdy, a takie obiekty znajdziemy na przykład w serwisie www.noclegi24h.pl . Możemy także skorzystać z oferty noclegów i hoteli dla psów, które znajdują się już w każdym większym mieście.

W momencie, gdy mamy zaplanowany dłuższy wyjazd zagranicę trzeba pomyśleć o bezpiecznej opiece dla naszych zwierząt. Mogą to być właśnie specjalistyczne hotele dla psów i innych pupili, a równie dobrze może to być pobyt zwierzaka u osoby zajmującej się sezonową opieką nad zwierzętami. Jakie są różnice w tych dwóch typach pobytu? Przede wszystkim za pobyt w hotelu dla psów będziemy musieli zapłacić od 30 do 50 zł za dobę, do tego pies powinien posiadać swoje przysmaki, legowisko, a także zabawki. Konieczna jest również książeczka szczepień. Niekiedy hotele dla zwierząt zastrzegają sobie prawo do odmowy przyjęcia psa dużej bądź agresywnej rasy i to powinniśmy mieć na uwadze.

Opieka nad zwierzęciem przez osobę z ogłoszenia sezonowego to wyjście nieco tańsze od pobytu w hotelu dla psów. Takie usługi oferują często studenci, którzy nie wyjeżdżają na wakacje w danym sezonie. Tu możliwe jest przyjęcie praktycznie każdej rasy psa, ale założeniem musi być to, że zwierzak powinien być dobrze socjalizowany i bezkonfliktowy. W tym przypadku musimy także dostarczyć jedzenia dla psa bądź doliczyć odpowiednią kwotę na kupno karmy.

Od wielu lat w sezonie wakacyjnym Polska boryka się z tym samym problemem dotyczącym porzucania zwierząt przez ich właścicieli. Jest to nie tylko karalny proceder z punktu prawnego, ale także maksymalnie okrutny i absolutnie nieakceptowalny. Wyrzucone z domu zwierzęta najczęściej giną pod kołami aut, umierają z głodu, a jeśli mają trochę „szczęścia” trafiają do schroniska. Coraz częściej słychać też o okrucieństwie, jakiego dopuszczają się ludzie, którzy wywożą zwierzęta do innych miejscowości lub do lasu i przywiązują do drzewa, bądź zabijają.

Planując wypoczynek zapewnijmy maksymalnie bezpieczną opiekę dla naszych zwierząt. Poprośmy o przysługę sąsiada, przyjaciela bądź kogoś z rodziny, a jeśli mamy fundusze finansowe wynajmijmy profesjonalnego opiekuna dla zwierząt bądź zafundujmy zwierzakowi pobyt w hotelu. Zwierzęta bardzo cierpią, gdy przeżywają rozłąkę z właścicielami – zminimalizujmy im to cierpienie.

grafika: sxc.hu/autor Minita

Wymarzone wakacje nad morzem
Wyjazd nad morze to ważne wydarzenie dla wszystkich. Zarówno dla rodzin z dziećmi jak też i osób samotnych....
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...