W Toruniu Śniadanie Na Trawie

Toruński Rynek Staromiejski znów się zazieleni. W sobotę, 2 czerwca 2012 r. w godz. 10.00-21.00 odbędzie się kolejne Śniadanie Na Trawie. Piknikowi jak zawsze towarzyszyć będą koncerty, zabawy i warsztaty.

Już po raz piąty Rynek Staromiejski pokryty zostanie przez dwa tysiące metrów kwadratowych świeżego trawnika. W ten sposób torunianie świętują Światowy Dzień Ochrony Środowiska, którego hasłem przewodnim w tym roku jest zielona ekonomia. Z przedstawicielami firm zajmujących się gospodarowaniem odpadami, zieloną energią, produkcją żywności ekologicznej będzie można porozmawiać m.in. o tym, czy na ekologii można zarobić. Po raz pierwszy podczas Śniadania odbędzie się bezpłatna zbiórka elektrośmieci. Oddając zużyty sprzęt AGD, żarówki, telefony komórkowe, itp. będzie można otrzymać ekologiczną torbę na zakupy.

Przez cały dzień jak zwykle sporo będzie się działo. Czas wypełnią koncerty, warsztaty dla dzieci i dorosłych, gry miejskie i wiele innych atrakcji. Energię do piknikowania zapewni śniadanie z chrupiących płatków śniadaniowych oraz orzeźwiającego soku. Tradycyjnie piknikowy koszyk będzie można uzupełnić o rarytasy na jarmarku żywności ekologicznej.

W trakcie imprezy odbędzie się kurs udzielania pierwszej pomocy. Na warsztacie dla miejskich ogrodników będzie okazja do stworzenia własnego alternatywnego ogrodu pionowego oraz okiennego ogrodu ziołowego. Dla aktywnych piknikowiczów warsztat z Nordic Walking oraz warsztaty taneczne. Będzie można dowiedzieć się też, jak pomagać pszczołom, a Lasy Państwowe poczęstują sadzonkami drzew. Najmłodszych uczestników śniadania rozśmieszy Klaun Koko, który robi największe bańki mydlane w naszym mieście.

W programie znajdzie się oczywiście WWF, czyli wielka wspólna fota, podczas której wyprodukujemy trochę pozytywnej energii tworząc wiatrak.

Tak różnorodnej muzyki jeszcze na Śniadaniu nie było. Do wspólnego śniadania Toruński Kwartet Smyczkowy, później klezmerskie dźwięki w wykonaniu Bydgoszcz Klezmer Band. Szczerbate Zajączki Trio zagrają na jazzowo a Tygiel Folk Banda uraczy energetyczną muzyką bałkańską. Usłyszymy również powracającego w dobrym stylu toruńskiego Gribojedowa. Na koniec gorące, energetyczne rytmy zagra Dj Jahliet, dzięki którym – tańcząc salsę na trawie – będzie można się poczuć jak na tropikalnej wyspie.

Chwile ciszy między koncertami wypełnią leśne głosy i rozmowy o ekologii rozbrzmiewające z Zielonej Kawiarenki, którą poprowadzi Piotr Majewski – nominowany do nagrody Mistrz Mowy Polskiej dziennikarz radiowy.

Organizatorzy: Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Urząd Miasta Torunia, Toruń – Pacific Sp. z o.o.

Szczegóły także na www.pzr.org.pl

 

Źródło: www.otwarty.pl

Konkursy cukiernicze Eko-ciastko 2010 podczas Targów Gastro Hotel
W dniach 6-8 października w Hali AWF przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu odbędą się dedykowane dla...
Toruń - tradycja i nowoczesność
"Od piernika do rydzyka" takim sloganem reklamuje Toruń serwis nasztorun.pl . Trzeba przyznać, że slogan...