VITAJTE NA MALOPOĽSKA! – KOLEJNY WYJĄTKOWY PRZEWODNIK PO REGIONIE

Gdzie w naszym kraju żyje najliczniejsza mniejszość słowacka? W Małopolsce! Historię, tradycje i kulturę małopolskich Słowaków poznać można dzięki lekturze „Słowackiej Małopolski” – właśnie ukazał się wyjątkowymi przewodnik po regionie. To kolejna dwujęzyczna publikacja z serii „Małopolska Wielu Kultur”, w ramach której wcześniej do czytelników trafiły „Czeska Małopolska” i „Węgierska Małopolska”.

Publikacje te są wyjątkowymi przewodnikami turystycznymi, rodzajem historycznej wędrówki po Małopolsce śladami Węgrów, Czechów i Słowaków. Do zwiedzania województwa zaproszeni zostali zarówno polscy, jak i zagraniczni turyści. Podążając szlakami wspólnej historii narodów. Polacy będą mogli lepiej zrozumieć współczesną Małopolskę, a nasi sąsiedzi odnaleźć własne korzenie.

Książki prezentują turystyczne atrakcje Małopolski z naciskiem na jej różnorodność kulturową. Oprowadzają czytelników po regionie i jego stolicy, dokumentując ślady węgierskiej, czeskiej i słowackiej obecności na tym terenie oraz przybliżając w ciekawy sposób powiązania narodów w dziedzinie nauki, historii, kultury i obyczajów.

 „Słowacka Małopolska” – wersja polska,
„Slováci v Malopoľsku” – wersja słowacka,
Autorzy: Mieczysław Czuma, Leszek Mazan, Marcin Żerański. Tłumaczenie na język słowacki i konsultacje merytoryczne – Vlasta Juchnieviczova.
Patronat honorowy – Marek Sowa, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Ivan Skorupa Konsult Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie

„Czeska Małopolska” – wersja polska,
„Český Krakov, české Malopolsko” – wersja czeska,
Autor: Leszek Mazan. Tłumaczenie na język czeski – Renata Putzlacher i Agnieszka Buchtová. Patronat honorowy wydania czeskojęzycznego objęli Jan Sechter – Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce i Anna Olszewska – Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Ostrawie.  

„Węgierska Małopolska” – wersja polska
„Krakkó és Kis-Lengyelország – magyar szemmel” – wersja węgierska
Autorzy: Katarzyna Siwiec i Mieczysław Czuma. Tłumaczenie na język węgierski – Patrícia Pászt. Patronem honorowym wydania węgierskojęzycznego został Róbert Kiss – Ambasador Węgier w Warszawie.

Publikacje są dostępne w wybranych księgarniach na terenie Polski, Czech, Węgier i Słowacji dzięki współpracy z wydawcą www.napastwiskach.pl

 

PR

Małopolska: Miejsce, gdzie wypoczynek spotyka przygodę!
Małopolska to niezwykłe miejsce, które oferuje zarówno możliwość relaksu, jak i niezapomniane przygody....
Zwiedzanie Wawelu - praktyczne wskazówki dla turystów
Kraków, perła Polski, jest miastem, które tętni życiem i łączy w sobie wieki tradycji z pulsującą energią...
Dlaczego warto odwiedzić Kraków?
Czas wakacji to okres urlopów i odpoczynku od codziennych zajęć. Wiele osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne...
Q Hotel Plus w Krakowie
Q Hotel w centrum Krakowa zaprasza na niezapomniany pobyt w dawnej stolicy Polski. Obiekt jest doskonale...
Q Hotel Kraków Bronowice
W Krakowie znajdują się dwa Q Hotele - jeden w samym centrum miasta, a drugi w dzielnicy Bronowice. Drugi...
Mobilny przewodnik po Krakowie dla osób z niepełnosprawnościami
Temat dostępności turystyki dla osób z niepełnosprawnościami poruszany jest przez wiele jednostek samorządowych...