Tybet, jakiego nie doświadczysz. Premiera książki

Tajemnicza kraina śniegu, dach świata, miejsce trudno dostępne, w którym sztuka, religia i przyroda są nierozerwalnie powiązane. Nie znajdziemy go na mapie państw świata, a jednak budzi nieustające zainteresowanie i fascynację. Sekrety Tybetu, niedostępnego dla zwykłego turysty, przed ciekawymi świata odkrywa Elżbieta Sęczykowska w swojej książce „TYBET. W drodze do Kumbum”, która już 13 maja ukaże się nakładem wydawnictwa National Geographic.

„TYBET. W drodze do Kumbum” to relacja Elżbiety Sęczykowskiej z jej kilku podróży, które odbyła do mistycznej Krainy Śniegu. Autorka miała szansę uczestniczyć w ceremoniach wówczas zastrzeżonych tylko dla mnichów lamajskich, odkryła tajemnicę maślanego ołtarza i dokonała „oczyszczenia z grzechów” podczas obchodów Święta Wielkiej Modlitwy w klasztorze Kumbum. 

W swojej książce „TYBET. W drodze do Kumbum” autorka zabiera nas do innego świata, tysiące metrów nad poziomem morza, gdzie każdy dzień to zmaganie się z niskimi temperaturami, smagającym wiatrem, śniegiem. Podróżnicy toczą walkę z własnymi słabościami i ograniczeniami determinowani niepohamowaną ciekawością świata i pędem w stronę nieznanego. Ale „TYBET. W drodze do Kumbum” to nie tylko opis ekscytujących podróży, ale też niepublikowane wcześniej przejmujące fotografie autorstwa Elżbiety Sęczykowskiej ukazujące mistyczne piękno tego niedostępnego dla wielu z nas miejsca.

„Myśląc dziś o Tybecie, wciąż mam przed oczami drogę do Kumbum, widzę piękny klasztor, nomadów w swych namiotach, pielgrzymów zmierzających do świętych miejsc… Czuję siłę zawartą w przesłaniu świętej mantry przywołującej moce stwórcze, wołanie o przywrócenie pierwotnego i nieskazitelnego porządku świata… Om ma ni pad me hum – nieś się w nieskończoność…”

Premierze książki towarzyszy wystawa fotografii Elżbiety Sęczykowskiej w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie.

O autorce:

ELŻBIETA SĘCZYKOWSKA. Artysta fotografik, członek ZPAF, muzealnik. Założycielka fundacji „Mecenat Sztuki”. Wydawca i współpracownik wydawnictw o sztuce. Niezależny fotografik realizujący wystawy w kraju i za granicą. Prace w zbiorach prywatnych, Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Hotelu Hilton w Warszawie. Z pasji podróżniczka, zafascynowana odmiennymi kulturami świata.

Dane wydawnicze:

Tybet, W drodze do Kumbum , Elżbieta Sęczykowska .
Data premiery: 13 maja 2015,
ISBN 978-83-7596-611-4,
Oprawa twarda, 165 x 215 mm.,
400 stron,
Cena: 39,90 zł

PATRONI:

Wydawnictwo książkowe National Geographic jest liderem w dziedzinie publikacji ilustrowanych. Katalog wydawniczy obejmuje literaturę podróżniczą, poradniki fotograficzne, przewodniki turystyczne, książki popularnonaukowe dla dzieci i dorosłych oraz albumy. W sprzedaży jest ponad 200 tytułów. Znakiem rozpoznawczym publikacji National Geographic jest nie tylko charakterystyczna żółta ramka, ale także doskonałej jakości zdjęcia najwybitniejszych fotografików na świecie.

Wydawnictwo książkowe Burda Książki istnieje od ponad dziesięciu lat – wcześniej pod nazwą G+J Książki, od grudnia 2013 roku jako Burda Książki. W ofercie ma około 1200 tytułów (powieści, thrillery, poradniki, biografie, kulinaria i książki dla dzieci). To czołowy wydawca literatury pięknej i popularnej, rocznie wydaje 300 pozycji książkowych. W 2012 i 2013 roku wydawca otrzymał kolejno dwie statuetki Bestseller Empiku 2011 oraz statuetkę Bestseller Empiku 2012.

 

Odkrywanie światów z Beatą Pawlikowską
Beata Pawlikowska zabiera czytelników w podróż między wielowymiarowymi światami - a nawet do świata wirtualnego....
Jak odkryć smak Chorwacji?
Chorwacja jest małym, ale niezwykle pięknym krajem położonym nad Morzem Adriatyckim. Jego atutem są nie...