Trendy na dwóch kołach

Wartość rynku rowerów tradycyjnych już od kilku lat systematycznie spada. Jednak segment rowerów elektrycznych z roku na rok wzrasta. Potwierdzają to wyniki osiągnięte przez wrocławską firmę EcoBike – dystrybutora rowerów z napędem elektrycznym, która w pierwszym półroczu 2012 roku zanotowała 33 proc. wzrostu przychodów.

W ostatnich dwóch latach pojawiło się wiele analiz dotyczących rynku pojazdów elektrycznych oraz rowerów. Analitycy jednogłośnie wskazują możliwy wzrost sprzedaży e-rowerów w najbliższych latach do 50 mln sztuk rocznie.

„W ostatnich sezonach obserwujemy stabilny wzrost sprzedaży w grupie rowerów elektrycznych. Po pierwszej połowie 2012 roku zanotowaliśmy 33 proc. wzrostu przychodów. Nasi klienci poszukują głównie rowerów do wykorzystania w przestrzeni miejskiej. Część z nich decyduje się na zakup jedynie napędu elektrycznego, który montują w posiadanym rowerze tradycyjnym. Według szacunków Pike Research w bieżącym roku sprzedaż rowerów elektrycznych na świecie może wynieść ponad 30 mln sztuk.” – mówi Grzegorz Szczygieł, właściciel firmy EcoBike.

TRENDY NA 2 KOŁACH

Już od kilku sezonów w modzie rowerowej dominuje design. Im ciekawiej wykonany i pomalowany rower, tym lepiej. Ale tak jak nie kupuje się samochodu ze względu na kolor lakieru, tak kupując rower klienci zwracają coraz większą uwagę na techniczne elementy.

„Obecnie klienci są coraz bardziej świadomi, ponieważ dużo informacji mogą znaleźć w sieci. Interesują ich jaką moc ma bateria, jakie cechy silnik. Szukają nowoczesnych, ekonomicznych rozwiązań. Dlatego, w ofercie EcoBike klienci znajdą nowy rodzaj baterii: litowo-niklowo-kobaltowo-manganową. Bateria ta ma dłuższy czas żywotności i pozwala na przejechanie trasy o długości od 50 do 70 km. Ponadto, nasze rowery będą wyposażone w silniki bezoporowe, co oznacza, że jeżeli napęd jest wyłączony, można jeździć na nich jak na zwykłym rowerze.” – komentuje Grzegorz Szczygieł.

Inny trend to materiały. Producenci coraz częściej wykorzystują komponenty kompozytowe tj. włókno węglowe. Dzięki ich wykorzystaniu w elementach roweru uzyskuje się niższą wagę przy większej wytrzymałości. Niestety, cena takiego roweru jest dość wysoka, dlatego na rynku nadal dominować będą pojazdy wykonane ze stopu aluminium.

„Kupując rower warto zwrócić uwagę nie tylko na osprzęt i materiały, z którego rower wykonano, ale także na możliwość złożenia pojazdu. Zdarza się, że rower zabieramy ze sobą jadąc na kilka dni za miasto. Studenci często przywożą rowery tylko na sezon, a zimą zawożą je do rodzinnego domu, ponieważ nie mają ich gdzie trzymać. Możliwość złożenia roweru nie tylko pozwala na jego wygodny transport, ale także na przechowywanie go na małej powierzchni mieszkania.” – radzi Szczygieł.
Moda na rower obecna jest także w kolekcjach producentów odzieży. Pierwsze modele ubrań codziennych dedykowanych do jazdy na rowerze pojawiły się w 2011 roku. wtedy też jeden z blogerów stworzył pojęcie „cycle chic”.

„Rower elektryczny to idealny pojazd do pracy, na spotkania ze znajomymi, czy wieczorne wyjście. W miastach jest coraz więcej miejsc, gdzie rower można zostawić. Do jazdy wcale nie trzeba rezygnować z eleganckiego ubioru. Od siebie dodam tylko, że należy także pamiętać o dodatkach: światełka odblaskowe zapewnią naszą widoczność na drodze, razem z kaskiem przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa cyklisty.” – zachęca właściciel EcoBike.

Przy wszelkich trendach, bezpieczeństwo na rowerze zawsze będzie tym najbardziej aktualnym.

Firma EcoBike zapoczątkowała erę nowoczesnego transportu rowerowego, jako jedna z pierwszych wprowadzając na polski rynek innowacyjny rower elektryczny, rower XXI wieku. Dzięki ponad 25 letniemu doświadczeniu branżowemu, właściciele EcoBike z powodzeniem promują rowerowy styl życia.
Oferowane przez nich rowery elektryczne EcoBike cechuje precyzja wykonania oraz nowoczesność zastosowanych materiałów i rozwiązań technologicznych.
 
Rowery EcoBike wyposażone są w silnik o mocy 250W, pozwalającym na podróż z maksymalną prędkością 25 km/h oraz w najwyższej klasy podzespoły marek tj. Shimano czy SunTour. Bateria 36V wystarcza na przejechanie od 60 do 80 km.  

EcoBike wraz przedsiębiorstwem Ekoenergetyka – Zachód s.c. z Zielonej Góry zapoczątkowali projekt stworzenia wypożyczalni ekologicznych rowerów elektrycznych. 

EcoBike prowadzi sprzedaż detaliczną oraz hurtową rowerów drogą tradycyjną oraz za pośrednictwem internetu.

Więcej na: 

www.ecobike.pl    

www.rowery-elektryczne.pl
 

Źródło: PR

Niebezpieczeństwa na trasie - jak uniknąć problemów z dętkami rowerowymi?
Turystyka rowerowa jest wspaniałym sposobem na aktywny wypoczynek i zwiedzanie pięknych okolic.
Zwyczaje rowerowe Polaków
Jaki jest najpopularniejszy sport wśród Polaków? Zapewne większość pomyśli: piłka nożna, pływanie, może...
Rowerem przez Pogórze
Na jej trasie znajdą Państwo stare cmentarze wojskowe, zapomniane dwory, czy wreszcie tak osobliwe świadectwa...
Rowerem przez świętokrzyskie
Lipiec i sierpień to czas letniego wypoczynku, wyjazdów rodzinnych i wycieczek. Z pewnością każdy znajdzie...