Top of apres-ski 2015: Ischgl zwycięzcą ogólnoeuropejskiej ankiety (Centrum Prasowe PAP)

Kolonia – W przeprowadzonej na skalę międzynarodową ankiecie SnowTrex na podium stanęło Ischgl. Łącznie 24% głosów zebrała ta tyrolska miejscowość narciarska i jednocześnie zdobyła miano najlepszej miejscowości apres-ski w Europie. Srebro i brąz zdobyły kolejno: Sölden i Mayrhofen.

Na początku stycznia 2015 r. SnowTrex  – największy organizator wyjazdów narciarskich w Niemczech – przeprowadził ankietę, w której wzięło udział 4 600 zagorzałych miłośników sportów zimowych z 10 krajów. Głosować można było na 15 alpejskich miejscowości z ofertą apres-ski. Niekwestionowanym zwycięzcą z 24% wszystkich głosów jest Ischgl. Tym samym zyskało ono miano “Najlepszej miejscowości apres-ski 2015”. Sölden (12,1%) zajęło 2. miejsce, spychając Mayrhofen na miejsce 3. (8,9%). Międzynarodowe TOP 5 zamykają włoskie Livigno (miejsce 4., 8,4%) i francuskie Val Thorens (miejsce 5., 8,1%). Dla ponad 54% narciarzy i snowboardzistów biorących udział w ankiecie zabawa apres-ski jest ważnym kryterium przy wyborze ośrodka narciarskiego. Nie bez powodu europejscy turyści korzystają z oferty apres-ski przeciętnie trzy razy podczas 7-dniowego urlopu zimowego. Liderem są Holendrzy, którzy rezerwują sobie aż 3,6 wieczorów na imprezowanie po nartach.

W rankingu ogólnopolskim górują Włosi. W polskim TOP 5 za Livigno (27,6%), Ischgl (13,1%) i Les 2 Alpes (13,1%) znalazło się Val Thorens (11,5%) i Sölden (8,8%). 73% polskich miłośników sportów zimowych wybiera miejscowość z dobrym zapleczem apres-ski. Dla co trzeciego Polaka (34,4%) apres-ski jest nieodzowną częścią urlopu zimowego.

Wyniki ankiety znajdą Państwo tutaj: http://prasa.snowtrex.pl/apres-ski-2015

SnowTrex.pl

SnowTrex jest marką TravelTrex GmbH. TravelTrex należy do wiodących w Europie organizatorów wyjazdów zimowych. Oferta obejmuje pobyt z karnetem w cenie i dostępna jest w 15 językach i w ponad 20 krajach. Więcej informacji: http://prasa.snowtrex.pl/newsroom/.

Źródło: TravelTrex GmbH

Centrum Prasowe PAP

Na narty do...
... Szwecji. Planujesz wyjazd na urlop zimowy w tym roku? Jednak nie chcesz spędzić kilkunastu godzin...
Zimowy wypoczynek. Narciarska zima w Polsce.
Wakacyjny dylemat w stylu może nad morze, albo w góry lub nad jeziora znika na czas zimy. Większość z...