Terenowe obuwie w miejskim krajobrazie

Jeszcze przed nadejściem zimy warto pomyśleć o dobrych butach. Często nie możemy się zdecydować, jakie obuwie wybrać. Czy postawić na ciekawy wygląd, na wygodę, czy może na funkcje praktyczne, takie jak wodoodporność czy solidne wykonanie. Marka Viking prezentując kolekcję Zima 2010/2011 ułatwia wybór oferując produkt „kompletny”. Obuwie Viking zawiera wszystkie cechy z wyżej wymienionych.  Warto zapewnić komfort swoim stopom szczególnie zimową porą, kiedy są one szczególnie narażone na bezpośrednie oddziaływanie niekorzystnych warunków pogodowych. Obuwie marki Viking zaprojektowane zostało z myślą o szczególnie trudnych warunkach by zapewnić maksymalny komfort użytkowania.

Miejskie tory przeszkód

Zima w mieście często oznacza codzienne pokonywanie torów z przeszkodami w postaci zalegających na chodnikach warstw śniegu, błota lub tafli lodu. Wiecznie spóźniające się autobusy, nieogrzewane tramwaje i towarzyszący temu pośpiech, to z całą pewnością nie są sprzymierzeńcy codziennych zmagań z czasem. Każdego dnia od rana gdzieś się spieszymy. Rano aby zdążyć na czas do pracy lub na uczelnię. Później aby wreszcie znaleźć się w domu z powrotem. Padający śnieg lub deszcz, zaspy mokrego śniegu na chodnikach, mróz i śliskie nawierzchnie powodują, że pokonywanie pieszo choćby odcinków miejskich szlaków staje się niekomfortowe i trudne. Kto z nas nie zna tego okropnego uczucia bolących, poodmrażanych stóp po wejściu do ciepłego pomieszczenia? Dlatego właśnie tak bardzo ważne jest, aby przed zimą wyposażyć się w odporne na wszelkie niekorzystne czynniki atmosferyczne, wodoodporne, ciepłe obuwie. Marka Viking prezentuje najnowszą kolekcję butów, którym nie straszny ani śnieg ani mróz ani żadne inne niedogodności.

Dobre buty, to podstawa

Viking Mustang, to uniwersalne buty turystyczne, które sprawdzą się w różnych warunkach, również na  łagodniejszych szlakach, które pokonujemy podczas weekendowych spacerów po parku, czy zimowych zabaw z dziećmi koło domu. Posiadają membranę Gore Tex, która zapewnia nieprzemakalność oraz pozwala oddychać. Podeszwa VIBRAM Megane charakteryzuje się bardzo dobrą chwytnością krawędzi. Buty Viking posiadają również własności tłumiące – śródpodeszwa wykonana jest z pianki EVA, która idealnie amortyzuje wstrząsy. Profil podeszwy z powierzchniami ciernymi ma własności samooczyszczające. Czubek buta jest zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Buty Mustang dostępne są w sugerowanej cenie det. 499 zł brutto                                             

Buty Viking Slacker, to modna i solidna propozycja na zimę. Wyposażone zostały w wodoodporną membranę Gore-Tex, oddychającą podszewkę oraz skórzaną cholewkę.

Obuwie GTX jest izolowane, przez co sprawia, że stopy pozostają suche i mają zapewniony komfort podczas wielu rodzajów aktywności na świeżym powietrzu, w różnych warunkach pogodowych.

Charakteryzują się umiarkowaną izolacją, odpowiednią dla warunków od chłodnych do zmiennych oraz wodoszczelnością zapobiegającą wnikaniu wilgoci. Podeszwa wykonana w systemie UGC (Ultimate Grip Concept), jest  to unikalna, warstwowa technologia ze specjalnym przeznaczeniem na lekkie wycieczki, spacery oraz wędrówki. Łączy w sobie lekkość i łatwość użycia charakterystyczne dla obuwia rekreacyjnego oraz ekstremalne właściwości ciężkich modeli outdoor.

Konstrukcja jest mniej agresywna, a niższy ostatni profil powoduje, że środek ciężkości jest nieznacznie przesunięty do dołu. Powoduje to zapewnienie lepszej stabilności bocznej i zapobiega skręceniu kostki.  Optymalna gęstość gumowych komponentów w połączeniu ze specjalnym kształtem elementów protektora umieszczonych pod różnym kątem, gwarantuje doskonałą przyczepność, nawet na śliskiej i mokrej powierzchni. Wszystkie te cechy sprawiają, że buty są gotowe na każde wyzwanie.

Buty Viking Slacker dostępne są w sugerowanej cenie det. 439 zł brutto      

 

Buty Viking Landslide, to idealna propozycja na dłuższe piesze wędrówki. Wyposażone zostały w wodoodporną membranę Gore-Tex.

Obuwie jest izolowane, przez co sprawia, że stopy pozostają suche. Zapewnia to również komfort i wygodę podczas aktywności na świeżym powietrzu, w różnych warunkach pogodowych. Buty charakteryzują się umiarkowaną izolacją, odpowiednią dla warunków od chłodnych do zmiennych. Ich wodoszczelność zapobiega wnikaniu wilgoci. Dzięki optymalnemu połączeniu zdolności do ,,oddychania” oraz izolacji stopy pozostają ciepłe i suche mimo niespodzianek pogodowych.

 

EVA (Ethylene Vinyl Acelate), to materiał używany do wypełnienia wewnętrznego elementu podeszwy. Jest lekki, delikatny i bardzo elastyczny, doskonale absorbuje wstrząsy.

Buty Viking Landslide dostępne są w sugerowanej cenie det. 399 zł brutto

Marka Viking – 90 lat doświadczenia

17 stycznia 1920 r. w miejscowości Askim, w Norwegii  Peter Mathias Rowde założył fabrykę gumy. Inspiracją dla przedsięwzięcia był wyjątkowo trudny norweski klimat. Od momentu produkcji pierwszych gumowych butów odpornych na wszelkie niedogodności związane z ciężkimi warunkami atmosferycznymi panującymi w Norwegii rozpoczęła się historia marki Viking. W tym czasie fabryka produkowała różne wyroby z gumy, m.in. opony gumowe przeznaczone na ekstremalnie trudne warunki pogodowe. Historia marki, to również historia innowacji, ciągłych ulepszeń oraz stawiania wyzwań prawom natury.

Dzisiaj marka Viking jest liderem w produkcji specjalistycznego obuwia przeznaczonego do zadań specjalnych. Jest to obuwie wodoodporne, doskonale przystosowane do najtrudniejszych warunków. Na przestrzeni lat opracowano i osiągnięto wiedzę  w zakresie technologii tworzenia obuwia przeznaczonego m.in. do trekkingu, biegania, polowań, wspinaczki górskiej czy choćby zwykłego użytkowania w mieście. Obuwie zapewnia ochronę przed urazami a także gwarantuje absolutny komfort i wygodę użytkowania nawet w najcięższych warunkach.

Misją i obietnicą firmy jest oferowanie najwyższej klasy produktów mających za zadanie stawienie czoła i rzucanie wyzwań nawet najbardziej kapryśnym i trudnym warunkom pogodowym i naturalnym. Łącząc innowacje technologiczne  oraz myślenie o komforcie i bezpieczeństwie użytkowników, firma realizuje jednocześnie swoją misję tworzenia obuwia, któremu nie straszne są absolutnie żadne warunki.

Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...
20 Najciekawszych atrakcji w Zamościu dla młodzieży
Zamość to miasto o bogatej historii i kulturze, które oferuje wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Turystyka górska: sposób na krótszy i dłuższy wyjazd
Wędrówki piesze to nie tylko sposób na zdrowy tryb życia, ale także fantastyczna okazja do odkrywania...
Szczawnica: harmonia natury, zdrowia i kultury
Zaklęta u stóp majestatycznych Gór Pienin, Szczawnica stanowi żywy dowód na trwały urok i leczniczą moc...