Święto turystyki w Warszawie – Targi TT Warsaw już niebawem

Już za kilka dni rozpoczną się XXII Międzynarodowe Targi Turystyki TT Warsaw 2014. To gratka dla wszystkich, którzy kochają podróże i chętnie poznają nowe zakątki świata. Dzięki różnorodnej ofercie wystawców i przygotowanym specjalnie na tę okazję atrakcjom przez trzy dni będzie można poczuć atmosferę kolorowych i egzotycznych miejsc.

Targi TT Warsaw odbędą się w dniach 27-29 listopada br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa 56c. Ta impreza turystyczna skierowana jest do osób, dla których podróżowanie, zwiedzanie i aktywny wypoczynek to prawdziwa pasja. Targi TT Warsaw to również kluczowe wydarzenie dla branży turystycznej.

Podróże bliskie i dalekie

Wśród wystawców tegorocznej edycji TT Warsaw znajdą się miasta, regiony i kraje, które swymi atrakcjami pragną przyciągnąć turystów. Krajem partnerskim jest Egipt, dobrze znany Polakom i doceniany ze względu na starożytne zabytki, dobre warunki do uprawiania sportów wodnych oraz chętnie odwiedzane latem i zimą kurorty nad Morzem Czerwonym.

Wiele krajów będzie reprezentowanych poprzez swoje narodowe organizacje turystyczne. U źródła będzie można więc zaczerpnąć wiedzy o kulturze, zabytkach i przyrodzie. Na stoiskach odbędą się degustacje, prezentacje i pokazy regionalnych tańców. Zaprezentują się m.in. popularne od lat kraje Afryki Północnej, a także Hiszpania, Włochy, czy Słowacja. Będą także regiony i państwa, które do tej pory nie były szerzej obecne podczas targów, jak np. gruzińska Adżaria, Japonia, Meksyk czy Malta. Poza tym będą przedstawiciele m.in. z Litwy, Rumunii, Chin, Uzbekistanu, Jordanii, Etiopii, Nowej Zelandii, Czarnogóry, Albanii, Malezji i innych stron. Chorwacka Wspólnota Turystyczna zaprezentuje wystawę fotograficzną pt. „Słońce, woda, przyroda…”.

Aktywnie na targach

Tegoroczna edycja targów obfitować będzie w wydarzenia skierowane do osób lubiących aktywny wypoczynek. W strefie Eventu Zimowego zaprezentują się narciarskie regiony z Polski i ze świata, w tym m.in. z Austrii, Włoch, Słowacji, a także Turcji, która staje się coraz popularniejszym kierunkiem na zimowe ferie. Będzie także dmuchany symulator snowboardu, a na najmłodszych czekać będą Mikołaj i Bałwan, gotowi do wspólnego zdjęcia. Na stoisku Laponii będzie można napisać listy do Świętego Mikołaja, które zostaną dostarczone na koło podbiegunowe przez elfy. Gdy z kolei da o sobie znać głód, będzie można posmakować dań kuchni dla narciarzy.

W sektorze „Golf w Polsce” na amatorów tej dyscypliny czeka symulator do gry, na którym rozegrane zostaną konkursy z nagrodami. Dodatkową atrakcją będą wizyty znanych osób, które chętnie grają w golfa.

Prezentowany będzie również Wschodni Szlak Rowerowy, Green Velo, obejmujący około 2 tys. km tras rowerowych. Na stoisku znajdą się dwa symulatory, a po założeniu specjalnych okularów 3D będzie można wirtualnie przejechać rowerem fragmenty trasy. Niezapomniane wrażenia pozostawi zapewne występ Krystiana Herby, który wykona rowerowe akrobacje.

Relacje z podróży

Stałym punktem programu są spotkania z podróżnikami, którzy w sobotę podzielą się wrażeniami ze swoich wojaży. Na Targach TT Warsaw będą gościć m.in. Anna i Krzysztof Kobusowie, którzy opowiedzą o Kubie, a fotograf, dziennikarz i podróżnik Jacek Bonecki przybliży swoje doświadczenia związane z dokumentacją fotograficzną Rajdu Dakar. Magdalena i Sergiusz Pinkwartowie podróżują z półtorarocznym synkiem i opowiedzą o wyprawie do Francji i Gruzji. W odrębnej części Ola Trzaskowska zaprezentuje himalajskie krainy: Bhutan, Ladakh i Tybet, a Krzysztof Samborski, autor książki pt. „Zjadłem Marco Polo”, także tak odległe i egzotyczne kraje Azji Centralnej jak Afganistan, Kirgistan i Tadżykistan. Paweł Szozda pokaże Sri Lankę, na której mieszka od 8 lat, z kolei Bartosz Stróżyński zaprasza na fotograficzną podróż po najzimniejszych miejscach na ziemi – Arktyce i Antarktyce. W zimowe klimaty wpisuje się również prezentacja Laponii.

Co poza tym?

W targowy weekend szykuje się wiele atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wymagających odwiedzających. Tramwaje Warszawskie zaprezentują konne omnibusy, które jeździły ulicami Warszawy w XIX wieku. Na hali znajdą się legendarne żółte Fiaty 125p z kultowego serialu „Zmiennicy”.

Biura podróży, które będą obecne na targach, przygotowały dla odwiedzających specjalne oferty. Będzie można uzyskać wszelkie informacje o wyjazdach świątecznych, a także letnich wakacjach. Poza tym wielu wystawców szykuje również konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Patronat Honorowy

Patronat Honorowy nad TT Warsaw 2014 objęli: Andrzej Biernat – Minister Sportu i Turystyki, Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Informacje organizacyjne

Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dojazdu do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska jest kolej podmiejska: SKM i Koleje Mazowieckie. Pociągi kursują co ok. 20-30 minut, a przejazd z dworca Warszawa Śródmieście lub Warszawa Wschodnia trwa ok. 16 minut. Podróż samochodem z Centrum Warszawy zajmuje ok. 20 minut. W pobliżu hal wystawienniczych znajdują się przystanki autobusowe linii 115, 143, 145, 173, 183, 245, 401, 514 i 520.

Na Targi TT Warsaw 2014 obowiązuje rejestracja. Dla indywidualnych odwiedzających wydarzenie jest otwarte w dniach 28-29 listopada br. Więcej informacji o targach, programie i formularze rejestracyjne znajdują się na www.ttwarsaw.pl oraz na facebooku www.facebook.com/Urlopowicze.

MT Targi Polska to jeden z wiodących w Polsce i największy na rynku warszawskim organizator imprez targowych. Firma organizuje 7 imprez wystawienniczych, które rocznie gromadzą ponad 2000 wystawców i 80 000 zwiedzających. W kalendarium znajdują się targi, które bardzo dobrze znane są za granicą, a w Polsce zyskały miano najważniejszych wydarzeń targowych. Są to: EuroGastro, EuroLab, TT Warsaw, Lato, WorldHotel, Dziedzictwo oraz Infrastruktura.

 

PR

Multimedialna mozaika krajobrazów Polski na TT Warsaw
Jedną z atrakcji 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw będzie multimedialna strefa turystyczna...
Travel Massive nad Wisłą
Spotkanie międzynarodowej społeczności Travel Massive odbędzie się 28 listopada br., tj. trzeciego dnia...
Konferencje i targi turystyczne
Nadchodzi gorący czas najróżniejszych konferencji i spotkań targowych branży turystycznej w Polsce. Rozwój...
XIX Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR
W dniach 22 - 24 lutego 2012 r. w Łodzi odbędą się XIX Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR. Honorowy...
Targi Lato 2013 - wielki piknik turystyczny już w kwietniu
Wszystkich, którzy lubią podróżować, aktywnie lub biernie spędzać czas na lądzie i w wodzie, a także...
Z ziemi chińskiej do Polski
Forum polsko-chińskie na targach TT Warsaw