Środkowa Dalmacja – tam gdzie turkus miesza się z miłością

Środkowa Dalmacja to jeden z najpiękniejszych regionów Dalmacji, który skradł już serca wielu podróżnikom. Nie ma chyba większej przyjemności niż zanurzyć stopy w ciepłej wodzie, pośród słońca, rajskich krajobrazów, czasu, który płynie wolniej i przestrzeni zapraszającej do relaksu. Każdy znajdzie tu coś, w czym się zakocha bezpowrotnie.


Wspaniałe miasta, zachwycające wyspy – szczęście w pigułce

Jednym z piękniejszych miast jest niewątpliwie pełen skarbów Trogir z niezwykłą starówką, uroczy Split oraz Kastela, która potrafi zaskoczyć. Każdy z nich oferuje całe mnóstwo rozrywek, wspaniałych widoków oraz zakątków, które sprawiają, że wczasy w Chorwacji stają się magiczne.

Prócz większych miast Środkowa Dalmacji kusi także mniejszymi miejscowościami, w których cisza łączy się przyjemnie z promieniami słońca i starymi legendami. Poza tym bardzo często blisko znajdują się puste, dzikie plaże, na których odgłosom fal towarzyszą tylko ciche rozmowy i westchnienia. Tak, aż tak tu pięknie.

Środkowa Dalmacja to również takie wyspy jak Hvar czy Brac, które spokojnie mogłyby znaleźć się na okładkach najbardziej prestiżowych magazynów o wakacjach, bowiem ich architektura oraz cuda przyrody sprawiają, że przyciągają one coraz więcej zainteresowanych ich skarbami i błogim odpoczynkiem.

Mnóstwo możliwości aktywnego odpoczynku, by później zrelaksować się wśród słońca

W każdym z miejsc oferowanych dla turystów prócz cudownych widoków i ciekawych zabytków można także wspaniale spędzić czas uprawiając różnorakie sporty, czy to wodne czy też lądowe. Zwłaszcza na Riwierze Makarskiej jest ich wiele, bowiem rejon ten jest naprawdę chętnie odwiedzany, co wcale nie dziwi, ponieważ właśnie tutaj znajduje się słynna plaza Punta Rata zaliczana do dziesiątki najpiękniejszych plaż na całej kuli ziemskiej. Można tutaj poza tym skorzystać z szerokiego zaplecza sportowego.

Wyspa Brac natomiast jest ulubionym miejscem windsurferów, ponieważ panują tu wręcz idealne warunki do uprawiania tego i innych sportów wodnych. Woda jest tu krystalicznie czysta, a plaże bardzo zadbane, co sprawia, że niezwykle chętnie wyspę te odwiedzają rodziny ze swoimi pociechami.

Środkowa Dalmacja to rejon pełen niespodzianek. Szczęście je się tu łyżeczkami, chyba że się uprzeć, by nie widzieć piękna, możliwości i wspaniałych widoków. Jednakże urlop w tej części świata (zwłaszcza, że znajduje się naprawdę blisko Polski) to prawdziwa przyjemność. Romantyczne zatoczki tworzą niezapomniany klimat, podobnie jak ciekawe zabytki, wspaniała infrastruktura turystyczna i uśmiechnięci mieszkańcy.

Autor: Serwis naszachorwacja.com.pl

Słoneczne wybrzeże Adriatyku czy Chorwacja? - idealne miejsca na wakacje!
Jeśli macie poczucie, że mija już prawie połowa wakacji, a wy nadal nie jesteście pewni dokąd pojechać,...
Wakacje - zamiast marzyć... zarezerwuj!
W grudniu, kiedy dzień staje się coraz krótszy, robi się zimno, a za oknem plucha lub śnieżyca, lubimy...
Nie musisz rezygnować z wakacji! Znamy miejsce, gdzie wypoczniesz za naprawdę nieduże pieniądze!
Wraz z pierwszymi promieniami słońca zaczynamy myśleć o urlopie, marzy nam się piękna plaża i turkusowe...
Jak odkryć smak Chorwacji?
Chorwacja jest małym, ale niezwykle pięknym krajem położonym nad Morzem Adriatyckim. Jego atutem są nie...
Ślub w Chorwacji - top 5 destynacji
Prezentujemy wyjątkowe miejsca na ceremonię ślubną w Chorwacji - nad brzegiem morza, w okazałym pałacu,...
Jedziemy do Chorwacji!
Chorwacja Polakom chyba się nigdy nie znudzi. Jest stosunkowo blisko, można tam dojechać samochodem,...